UPARIVANJE DALJINSKOG OTKLJUČAVANJA

UPARIVANJE DALJINSKOG OTKLJUČAVANJA

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Braćo pomozite....
Na ključu sa daljinskim otključavanjem mi se ispraznila baterije, koju sam ja bez problema zamjenio.... međutim napravio sam i sra...
Izgleda da sam zeznuo kodove, tako da mi na ključu radi sve kako treba, ali ne otključava....
Kako da uparim ključ, kod... ???
 
Jesil' dobio karticu sa kodom uz auto? Meni su dosla dva kodirana kljuca i kartica sa kodom, tako ako se zaj*e kljuc il' sta da se bez problema pomocu kartice kodira drugi kljuc il' postojeci ako je sj*'o se kod? I sa time odes nekome ko radi sa time, moja preporuka ti je ovlasteni servis!
 
Član
almir_gr je napisao(la):
Jesil' dobio karticu sa kodom uz auto? Meni su dosla dva kodirana kljuca i kartica sa kodom, tako ako se zaj*e kljuc il' sta da se bez problema pomocu kartice kodira drugi kljuc il' postojeci ako je sj*'o se kod? I sa time odes nekome ko radi sa time, moja preporuka ti je ovlasteni servis!

Nije se meni zaj*... kod, ja regularno palim auto, radi mi centralna sa istim ključem, što znači da mi je kod ključa uredu....
Ali mi nije upareno daljinsko otključavanje sa centralnom, to je moj problem....
Ovaj haver mi reče da to mogu sam riješiti ali mi treba UPUTSTVO od auta, koje ja nemam, šatro u UPUTSTVU ima kako da to riješim...
 
Član
Meni se desilo kad sam mjenjao onu kutiju od centralne da mi se izgubi daljinsko tj auto pali na ključ ali daljinsko neradi pa sam odvezao električaru i on je to preko diagnostike ponovo kodirao i sad sve radi normalno.
 
Član
rema je napisao(la):
znači samo dijagnostika???
što se mora, nije teško...

Kod mene je takav slučaj bio mislim da ti je to rješenje ali ne može to svaka diagnostika to bi tajbolje bilo kod nekog ko kodira ključeve.
 
nemoras dijagnostiku
fino lagano otkljucas auto kljucem u bravu udji upali auto zatvori svoja vrata poslije 2 ili 3 sec pritsni zakljucavanje na kljucu dugme dok auto radi i on ce poslati kod centralnoj da se zakljuca i samo ces cuti kako se auto zakljuca i samo otkljuca i to je to ugasi auto i miran si novi kod je ucitan


P.S. ako vam se to desi u voznji moj savjet vam je mijenjajete bateriju jer nego vam je uzeo frekvenciju otkljucavanja i ponovo ubacite vi novi kod jer 99% da je neko ima citac frekvencije frendu mi se to na bori desilo dok se vozikao prema bascarsiji u voznji mu se zakljucala i otkljucala i on nista nije kontao da je sta opasno ujutro ustao nema bore znaci skinuli mu frekvenciju i jbg imaju pola posla odradjeno vec
 
Član
mirza_mali je napisao(la):
nemoras dijagnostiku
fino lagano otkljucas auto kljucem u bravu udji upali auto zatvori svoja vrata poslije 2 ili 3 sec pritsni zakljucavanje na kljucu dugme dok auto radi i on ce poslati kod centralnoj da se zakljuca i samo ces cuti kako se auto zakljuca i samo otkljuca i to je to ugasi auto i miran si novi kod je ucitan


P.S. ako vam se to desi u voznji moj savjet vam je mijenjajete bateriju jer nego vam je uzeo frekvenciju otkljucavanja i ponovo ubacite vi novi kod jer 99% da je neko ima citac frekvencije frendu mi se to na bori desilo dok se vozikao prema bascarsiji u voznji mu se zakljucala i otkljucala i on nista nije kontao da je sta opasno ujutro ustao nema bore znaci skinuli mu frekvenciju i jbg imaju pola posla odradjeno vec

brate hvala ti , ako ovo upali....otvorit ću servis:lol:
hvala na savjetu, pokušat ću pa javim...
 
Prvo reci nam koje je auto u pitanju nije kod svih podesavanje isto probaj ovako, skini minus klemu sa akumulatora iskljucivo minus sacekaj nekoloko min vrati klemu sistem zakljucavanja se tad sam resetuje, zakljucaj auto tim kljucem kojem si mijenjao bat.otkljucaj nakon par sek. upali auto pa ugasi i tad probaj daljinsko zakljucavanje. Ako neide iscitavanje kodova pomocu dijagnostike.:icon_smile:
 
Član
Simunovic Sladjan je napisao(la):
Prvo reci nam koje je auto u pitanju nije kod svih podesavanje isto probaj ovako, skini minus klemu sa akumulatora iskljucivo minus sacekaj nekoloko min vrati klemu sistem zakljucavanja se tad sam resetuje, zakljucaj auto tim kljucem kojem si mijenjao bat.otkljucaj nakon par sek. upali auto pa ugasi i tad probaj daljinsko zakljucavanje. Ako neide iscitavanje kodova pomocu dijagnostike.:icon_smile:

Pali li ovo kod golfa 4 ja kad sam radio preko diagnostike zaboravio sam rezervni ključ???
 
Član
kako sam ja upucen uz auto se dobiju 3 kljuca od tih je jedan kod kljuc koji se stavi u bravu i okrene se na kontakt onda uzmes taj kljuc na kojem zelis vratiti kod i pocnes da odkljucavas i zakljucavas auto ispravite me ako grijesim
 
Član
ja mislim da se to nemoze dijagnostikom riejsit to se mora desiti kad se mejnaj baterija kod novijih auta mora se svaki kljuc programirat da ga prihvati centralni prijmenik,ja mislim da u servisu imama negdje upute za sva auta, pogledat cu pa ako nadjem znat ces...jer sam vec to radio,dodje covjek kaze nece mi daljinsko a mjenjo bateriju i onda se rucno programira..
 
a sta kad se poremete kodovi,na daljinskom koji nije fabricki,kod mene na golfu 2 se poremetilo,sve radi,al nece da otkljuca...:icon_rolleyes:
 
Član
u pitanju je SEAT IBIZA 2003
moje mišljenje je da su kodovi OK, da sam zaj... kodove ne bih mogao paliti auto tim ključem, niti otključavati.... znači došlo je do neke druge greške.... nije uparena frekvencija ključa sa centralnom????... ili nešto slično....

almyr je napisao(la):
ja mislim da se to nemoze dijagnostikom riejsit to se mora desiti kad se mejnaj baterija kod novijih auta mora se svaki kljuc programirat da ga prihvati centralni prijmenik,ja mislim da u servisu imama negdje upute za sva auta, pogledat cu pa ako nadjem znat ces...jer sam vec to radio,dodje covjek kaze nece mi daljinsko a mjenjo bateriju i onda se rucno programira..

bio bih ti zahvalan...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top