Upalila se lampica motora

Upalila se lampica motora

Pozdrav, riječ je o Opel Agili 1.2 16v 2003. godište. Znači danas sam primijetio da se upalila lampica koja izgleda kao motor https://www.google.ba/search?q=lamp...Peugeot%26submit%3Dtrazi%26start%3D60;259;194 eto link kako izgleda. Znaci preksinoc mi je bila matura i poslije mature sam malo zaslajdro, ustvari malo više kazaljka je isla do 6500 obrtaja al samo par sekundi je trajalo. A jutros je otac negdje iso sa autom i nije mogo proc zbog vode i on kaže da lampica gori vjerovatno zbog vode. Malo sam se zabrino. Ako neko zna do čega može bit unaprijed hvala na odgovoru. Auto normalno ide bez problema.
 
E druže malo mi je sad lakše, nisam nikad do tolko obrtaja potjero. Al poslije mature malo popio a kiša pada još gume slabe... Malo više pritisno kad ja pogleda ono zalijepilo dol do crvene. Još danas sjeo u auto gori ta lampica pa sam se malo prepo. Otac govori da je zalazio u vodu i da je zbog vode. Vjerovatno jest.
 
Član
Check engine lamica na benzincima se cesto upali zbog lamda sonde, loseg sagorijevanja, potenciometra leptira, ali to je najbolje na dijagnostiku odvesti da se vidi sta je sigurno...
Najbolje ti je ovako :D :D malo sale :D

Funniest_Memes_check-engine-yup-it-s-still-there_2440.jpeg
 
Ako ostane lampica upaljena i poslije nekog perioda kad se zavrsi ovo nevrijeme, znaci kad ne bude vode u auspuhu, po motoru onda nek otac vozi na servis. Mislim da je tako najbolje. Otac kaže da je zalazio u vodu i da je zbog tog. Hvala na odgovorima
 
Ok, hvala na savjetu. Još nešto: u posljednje vrijeme, možda mjesec dana iz auspuha izađe pokoja kapljica. Otac kaže loše gorivo. Možda bi to imalo kakve veze sa ovom lampicom. Inače sipamo na energo petrolu ono skuplje euroclas
 
Super Moderator
bezveze bacas pare na skuplje gorivo kad je sve to isto :) a to sto koja kapljica izadje moze bit kondenz i slicno, ne smeta to :)
sipaj na hifi :)
 
Član
Voda iz auspuha ne znaci nista, To samo znaci kondenz da se stvara u auspuhu, to se stvara od kratkih relacija, upali se auto prodje 10-ak km ugasi se i ostavi se tu pa opet tako, i tako vise puta u danu i od tog grijanja hladnjenja se stvara kondenz u auspuhu... To je normalno...
 
Član
Peh ta lampica je kod mene konstanto svijetlila prije paljenja auta,kad dodam kontakt,ja sve mislio saug jer vecinom kad auto dobije radnu temperaturu ugasi se tocno kad se i saug gasi...Na kraju kad sam promijenio lambda sondu nikad se vise nije upalila,tek sad saznao da je "check engine" hehe
 
Al u mene nema promjena nikakvih na autu, ono ide kako ide. Ista snaga, zvuk sve,.. Mislim da to nije neki hitni kvar, možda je samo zbog vode koja je pokvasila motor, auspuh,... Ako bude gorila i kad se popravi vrijeme nakon nekog vremena ce otac odvuć na servis. Svakako mora do servisa zbog pakni, diskova malo se cuju, škripe,... Hvala vam svima na odgovorima
 
Skinuo sam kleme sa akumulatora na pola sata i opet stavio i tako ga valjda restartovo. I sad mi više ne gori lampica. Valjda sam riješio problem ako se opet ne upali
 
Top