Upalila se Check Engine ?

Upalila se Check Engine ?

Član
Eh danas mi se upalila crvena Check Engine na Puntu,barem mislim da je ovo check engine :icon_rolleyes:

Sutra ide na dijagnostiku,ali me zanima šta bi sve moglo bit,ako je bitno 1.9 jtd je u pitanju :icon_rolleyes:

 
Super Moderator
Hajd kad je zuta ne bi trebalo biti strasno al crvena? Mislim da crvene lampice govore da se odma stane a sta je ne moze niko ovako napamet reci. Jel se sta promijenilo u voznji sta se desilo?
 
Drug ova lampica mnogo toga može biti, dijagnostika prvo, pa sve dalje, ovo crveno mi baš nešto interesantno, do sad se nisam s tim susretao...
 
Član
allroad je napisao(la):
Hajd kad je zuta ne bi trebalo biti strasno al crvena? Mislim da crvene lampice govore da se odma stane a sta je ne moze niko ovako napamet reci. Jel se sta promijenilo u voznji sta se desilo?

Eh da,zaboravih reći da se ništa nije promijenilo,vuče normalno,normalno radi,ma sve uredu,samo što ona sad gori :icon_mad:


Harli_team je napisao(la):
Drug ova lampica mnogo toga može biti, dijagnostika prvo, pa sve dalje, ovo crveno mi baš nešto interesantno, do sad se nisam s tim susretao...


Nisam ni ja,na A4 ona svijetli,ali kažu da je zbog plina,obrišemo grešku ona se ponovo pojavi,a i na njemu sve uredu
 
Super Moderator
Ja sam se susretao na audiju al su bile kocnice u pitanju pa sam gledao u knjigama kad je zuta da mozes voziti al treba majstoru a kad je crvena onda se preporucuje odma da stanes i ne vozis dalje
Posto je punto u pitanju ne mora nista da znaci jer cesto oni imaju neke kratke spojeve i to oko struje. Imam ja jednog punta 1.2 pa kad upalis svjetla gori i zmigavac kad jace kocim i abs reaguje neke lampice se pale i tako
 
anelsr50 je napisao(la):
allroad je napisao(la):
Hajd kad je zuta ne bi trebalo biti strasno al crvena? Mislim da crvene lampice govore da se odma stane a sta je ne moze niko ovako napamet reci. Jel se sta promijenilo u voznji sta se desilo?

Eh da,zaboravih reći da se ništa nije promijenilo,vuče normalno,normalno radi,ma sve uredu,samo što ona sad gori :icon_mad:


Harli_team je napisao(la):
Drug ova lampica mnogo toga može biti, dijagnostika prvo, pa sve dalje, ovo crveno mi baš nešto interesantno, do sad se nisam s tim susretao...


Nisam ni ja,na A4 ona svijetli,ali kažu da je zbog plina,obrišemo grešku ona se ponovo pojavi,a i na njemu sve uredu

Za plin je to normalno, pad pojedinih vrjednosti pa signalizuje. Inače me pi*di to kod Fiat što apsolitno na sve reaguje i svjetli što je nekad pohvalno ali brate nekad je i dosadno bode u oči koliko svjetli...dijagnostika druže pa sve dalje...
 
Član
allroad je napisao(la):
Hajd kad je zuta ne bi trebalo biti strasno al crvena? Mislim da crvene lampice govore da se odma stane a sta je ne moze niko ovako napamet reci. Jel se sta promijenilo u voznji sta se desilo?

kod njih ima samo crvena sijalica
 
Član
panajotis je napisao(la):
meni je stilo svjetlio svako malo i pokazivao engine error...dok nisam blokirao egr...

Ja i zaboravio na temu :lol:

Spojio sam ga na dijagnostiku i izbacilo grešku MAP senzora,a to oko EGR-a morat ću ga i ja začepit,jer dosta čadiii,ipak je i dosta prešao :icon_rolleyes:
 
Top