Unblock Diesel filter

Unblock Diesel filter

Član
Pozdrav,

imam Peugeot 206, 1.6 HDI 80kw... Vecer sam se vozio, dosao kuci, parkiram se, vidim bugija iza mene zadimilo haos.. Ja ugasim, pogledam nista ne curi nigdje... Upalim manje pusi, ja mu gasa prestaje pusiti, pustim gas puši ko čiro bijel dim.. U međuvremenu mi izbaci na boardu Unblock Diesel filter... Može li neko pomoći? U čemu je problem?
Molim samo neko ko baš zna me interesuje, nikakva nagađanja ili nešto slično, molim to preskočite...
 
Član
upali i ostavi na leru, vidi da li dize temp, motora, ako dize(vise nego inace) ostavi da radi jedno pola sata, prati dali temp varira, kad prestane varirat i ostane na radnoj (80-90 stepeni) zavrsio je sa ciscenjem fap filtera i trebalo bi biti Ok..
 
Super Moderator
Jesi ti cuj nemojte nagadjat pa ne zna niko napamet ovako preko foruma sta je s tvojim autom
 
Član
upali i ostavi na leru, vidi da li dize temp, motora, ako dize(vise nego inace) ostavi da radi jedno pola sata, prati dali temp varira, kad prestane varirat i ostane na radnoj (80-90 stepeni) zavrsio je sa ciscenjem fap filtera i trebalo bi biti Ok..
Hvala druze, probati cu danas..

upali i ostavi na leru, vidi da li dize temp, motora, ako dize(vise nego inace) ostavi da radi jedno pola sata, prati dali temp varira, kad prestane varirat i ostane na radnoj (80-90 stepeni) zavrsio je sa ciscenjem fap filtera i trebalo bi biti Ok..

A da pitas milana tarota sta mu je, on ce sigurno znati ;)

Je li sa glupim odgovorima sebi nabijate postove ili ? U čemu je poenta ? Zaobiđite temu s takvim glupostima, spamaj po vicevima ako ti je stalo da ti se poveča broj postova.

Srdačan pozdrav ;-)
 
Član
Neke smjernice sa Autodate

untitled.jpg


Nadovezao bi se na Grgin post i dodao da je za regeneraciju fap-a pozeljno da je auto u voznji sa preko 2000 o/min , ukoliko je uopste u pitanju fap.
Koliko auto ima prijedjenih Km?
 
Član
Bio na dijagnostici, majstor rekao da su otisli grijaci, tako da sam morao kupiti sva 4 nova, cca 130 KM u ovlaštenom servisu.. Kao otisli grijaci i ne moze da pokrene regeneraciju, nema snage da to sagori.. Tako nesto.. Usput pitano, Nov fap filter za 206 u servisu .. 1500 KM ;-)
 
Član
znam isto tipa sa 307 gdje mu izbacuje na displeju unblock dizel filter al nisam to povezao sa fapom pa i mene zanima dali je to to.spajao sam na dijag. al nema nikakvih informacija sto se tice gresaka u vezi fapa.
 
Član
Pa izbaci li ikakvu gresku? Meni se sad ponekad zna desiti da blicne, jer se nije regenerisao, mislim nisam jos bio na otvoreno... Nista, ako nastavi.. ganjacu da izbacim fizicki i softverski, koji ce mi klinac problem...

Jesi vidio ovog gore giganta, kaze kupi nov ... Svakakvih bolesti ima danas, ali najvise na psihickoj bazi..
 
Član
zna se tipu ugasiti u voznji kad ga malo pricepi i onda mu izbaci na displeju unblock dizel filter,ponovo ga upali i pice.
 
Član
Ljudi, ja imam 307 2.0 HDi. U zadnje vrijeme cesto pocinje da mi izbacuje Unblock Diesel Filter. Kada sam kupio auto, majstor na dijagnostici mi je rekao da ne prijavljuje nikakvu gresku, vec je malo FAP zaprljan (68% cini mi se), pa da ovu poruku na bordu izbacuje iskljucivo radi toga. Aditiva ima jos za oko 30.000-40.000km, tako rece majstor. Sto se tice vuce auta i svega, ja nista ne osjecam da ne valja, auto ide ko zmaj, jedino sto me nervira ta poruka.
Sta da radim, dal smijem voziti ovako ili da vozim na ciscenje FAPa i da li se to uopste moze cistiti? Kako da uradim tu regeneraciju, a da znam da je uspjesno obavljena?
 
Član
najbolje ti je kompletno izbacivanje fap-a sa preradom mape da ti to neko strucno odradi a ciscenje i izbacivanje bez prerade mape ti bacanje para,imas opciju zamjene koja je takodze preskupa.
 
Top