Ultra nabrijan Megane RS

Ultra nabrijan Megane RS

Član
Steta sto ne nude Sport sa LSD-om, nego iskljucivo uz Cup sasiju. Onaj u Sarajevu je koliko sam vidio obicni Sport, nema crveno obojene kocnice, kao Cup verzija. Samo ne kontam sta ovo gore o mjenjacu pisu, Renault nikad nije imao problema sa njim. Da njihov vec nisu ovi prije razj*ali, ako stvarno ima "opelast" mjenjac, nije to dobro nikako :icon_eek: A sto neko spomenu crvenog iz Sa, to nije Sport, ima karambolku sa "nacrtanim" plasticnim auspuhom.
 
Član
olensoner je napisao(la):
niksa je napisao(la):
bunjo mali voza istog ovakvog (cini mi se)
sex i perverzija od auta sav sam se najezio grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr:cool::cool::cool:

On stalno voza najnovije modele Renaulta, vozao je dugo vremena Clio Sport, isto odlican auto:cool:
jeste bunjo je uzeo zutog Megana RS-a a prodao Clia
 
Član
sve ok motorizacija , drzanje ceste bla bla
ali meni je vizualno ogavan ovaj jajasti oblik kao i kod sirocca i megana jednostavno nemogu sazvakati te loptasto jajaste aute pa nek govori sta god ko hoce to je moje osobno vidjenje tih auta
 
Član
Nije los,ali tek fino ide poslije

http://www.smchiptuning.com/3497/renault-megane-iii-2-0-turbo-rs-250

Sve do tada je pitomo i ugladjeno a poslije remapa tek podivlja kad se limiteri pomjere ;)
 
Član
imaju u gradu 2 zuta RS kako sam mogao skontati..al kako god auto je boli glava..francuze nesto i ne volim al ovo se mora zavoliti..
 
bmwscaner je napisao(la):
sve ok motorizacija , drzanje ceste bla bla
ali meni je vizualno ogavan ovaj jajasti oblik kao i kod sirocca i megana jednostavno nemogu sazvakati te loptasto jajaste aute pa nek govori sta god ko hoce to je moje osobno vidjenje tih auta

Mozda bi trebali praviti KOCKASTE,oni su aerodinamicniji:lol:
 
Član
mene nezanima aerodinamika jer nikakva aerodinamika nepomaze u driftanju :)
vec jednostavno nevolim te neke oblike i gotovo
 

MTR

Član
bmwscaner je napisao(la):
mene nezanima aerodinamika jer nikakva aerodinamika nepomaze u driftanju :)
vec jednostavno nevolim te neke oblike i gotovo

Scaneru uz tebe sam vezano za oblike i izgled vozila , prvo jajasti oblici smanjuju prostor u unutrasnjosti , smanjuju cvrstocu skoljke , i najvaznije - motorni prostor je izgubio taj dio prostora u korist putnickog.
Ko se mehanicki bavi sa autima kao ti npr. zna o cemu pricam , evo takvi Renoi dolaze kod mene ( u sklopu firme ) na servis , pa ljudi moji koja je to patnja izvadit mjenjac , prici turbini sa zadnje strane , skinut granu , toliko su smanjili taj prostor a povecali broj komponenti oko motora da ruku ne mozes zavuc , da bi promijenio zupcasti remen trebas skidat motor , zato je kockasti oblik zakon zakona

ps. sta ce mi aerodinamika kad je u autu 1,4 HDi koji trosi 3,5 litre goriva , pa da je oblik auta ko cigla trosio bi 4,5 jer brze od 160 ne ide , i do tih brzina je to sve zanemarivo
 
Top