Uljni radijator-pomoc!!!

Uljni radijator-pomoc!!!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
E ljudi,evo u cemu je problem!
Danas kupim neki uljni radijator u "Robotu"-Gracanica!
Bgm nije ni jeftin (79 KM) Tamo ga probaju,radi,sve ok...napisu garanciju i ja kuci!
Dodjem...upalim ga,stavim na najvecu temperaturu,da vidim kako grije...nakon 2-3 min...osjetio se neki smrad,i bas je usmrdio cijelu sobu...ajd,reko...da onaj emajl-farba ili sta vec odgori...nakon nekog vremena sve ok!
Ajd reko...normala...kad,jos veci problem....radijator radi 2 min-ugrije se...i onda se ugasi....i tako sve dok ne postane hladan (thladjenje traje 15 min)
!Pa se opet upali....na taj nacin nece nikad zagrijati neku prostoriju...on grije samo sebe...:lol::icon_mad::icon_mad:
Posto nemam iskustvo sa ovim radijatorima...da li je neko imao ovih problema...ili je ovo njihov nacin rada...i sl.
Ili da ja ovo lijepo pokupim i sutra pravac Robot...da vratim smece!??
 
Član
pa imas li sliku i da li si skont one fzn sto se tice puhanja radijatora i koliko mu treba da se zagrije
 
ja se evo znojim od radijatora, ima potenciometar i stimam kada da se pali gasi, tj na koliko da se ugrije soba pa da se ugasi.....

ako nema tog potenciometra onda bi trebao da radi duze, to je prekratak period.... pogledaj jesi li ti to dobro skopcao i nastimao, procitaj upustvo, nije na odmet. hehehehe
 
Procitao sam upustvo...i nema nikakvog sklapanja...samo tockice staviti!A radijator se ugrijes za te 2 min rada...ali se onda ugasi i tako 15 min....dok ne ohladi skroz!Nidje veze....
A stavim na najvecu temperaturu!
Zaboravi rece...nema nikakvog puhanja....obicni uljni radijator sa 11 rebara!:icon_mad:
 
Član
reko da nije isti kao kod mene isto ima toliko rebara cijena priblizno tu negdje imas onaj tockic 5 ili 6 krugova mozes okrenut ima dvije tipke koje svijetle kad su upaljene valjda koliko rebara da se koristi nikad to ne skontah i jednu tipku koja kad je pritisnuta a on ugrijan ispusta vruc zrak
 
Kod mene ima samo 2 kolutica...jedan za temperaturu (min-max) i drugi (brzo-sporo) zagrijavanje...i jedna lampica (koja pokazuje kad je upaljen)! Ma,nema nikakve logike da mu je ovo nacin rada...2 min radi,15 hladi...i tako u krug...trebalo bi mu 12 dana da zagrije kartonsku kutiju u kojoj je dosao...a o sobi da ne pricam!
 
Član
i jaa imam takav uljni radijator i otprilike radi 15 minuta pa 2 ne radi... kod tebe je obratno.. i naravno da nije ok cim ne moze ugrijati sobu... moj ti je prijedlog da ga vratis i uzmes drugi...
 
E sto me to nervira...platis cisto posteno...pa onda moras trositi gorivo...kako bi ti dali ispravno!Jeb*m ti NE markiranu robu!Samo ba treba uzimati kvalitet...kakve Bire i pi*ke materine!
 
Član
ja sam cuo da od bire valjaju samo rashladni uredjaji ili ti ga frizideri, ovo ostalo sve smece. doduse, eno kod buraza u sobi tv 3-4 god radi bez ikakvog kvara. sve zavisi kako se sta potrefi...
 
Član
ma kad je bilo ono da ce prestat radijatori radit u sarajevu prije 2 3 godine dosta raje je bas kupovalo ove uljne radijatore i bilo je bas price kako se svaki drugi morao mijenjat zbog nekakvih gresaka i to je bas za Robot komentarisanje bilo
 
Član
progorilo je to vracaj nazad :D
imao sam situaciju sa tim radijatorom upalio ga navecer i zaspao ujutro imam sta viditi smrdi cijeli stan i fleka ispod radiatora jedno 2 kvadrata kad se zagrijao jednostavno pustio ulje i unistio tepih i parket i sve
 

IGY

Član
bmwscaner je napisao(la):
progorilo je to vracaj nazad :D
imao sam situaciju sa tim radijatorom upalio ga navecer i zaspao ujutro imam sta viditi smrdi cijeli stan i fleka ispod radiatora jedno 2 kvadrata kad se zagrijao jednostavno pustio ulje i unistio tepih i parket i sve

ista stvar
na poslu uzeli isto u robotu 5 komada
od 5 komada 3 iscurila prvi dan
a ova druga dva evo jos u zivotu, a za ova 3 smo dobili nova 3


nosi ti to dok ti nije pustilo ulje ;)
 
Član
Slobodno odnesi na reklamaciju, neće ti niko ništa protivrječiti jer su već naviknuti na takve stvari.
Meni igrom slučaja zatrebao tv, otišao i kupio birin neki, teletext prvi dan prestao raditi, zamijenio-dali mi novi, na tom teletext radio 3 dana, opet zamijenio-dali mi treći, e na njemu je teletext radio 20 dana i prestao, tad sam odustao od mijenjanja i odnio smeće u vikendicu a kupio samsung za kuću.
Nije tema o tv-u al' teletext kad se upali radi 1 sec i pocrni ekran (zvuk i dalje radi) ali sve ostale funkcije su mrtve pa se taj magični televizor mora ugasiti pa upaliti da bi ponovno došao sebi.

Kaže kupujmo 'domaće'..... HAHAHAHAHAHAHAHA
 
emir_89 je napisao(la):
ja sam cuo da od bire valjaju samo rashladni uredjaji ili ti ga frizideri, ovo ostalo sve smece. doduse, eno kod buraza u sobi tv 3-4 god radi bez ikakvog kvara. sve zavisi kako se sta potrefi...

Da...
Bira u Bihacu samo radi frizdere i skrinje, a ovi ostali proizvodi su kineski, samo naljepljen Bira znak, tako da izbjegavajte Birine proizvode osim frizdera i ostalih rashladnih uredjaja, ostalo je kinesko smetlje...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top