ulje ?

ulje ?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
1. nadam se da sam na pravo mjesto posatvio ovu temu,ako ne onda neka moderatori pomjere...
eh ovako , o ovome je mozd ai bilo rijeci al ja ne vidjoh...golf 1 dizel (tas '84g )motor, koje ulje ? da uzmen neko shell,?ili castrol(i koji castrol ima onaj magnatec, i jos neki =)?ili da odem na omv pa da zamjene-ima ono neko na omv ulje litar 12km? znaci ulje do neke cjene 50-60km,provjreavao sam ovaj castrol magnatec oko 48 km je kanister, shel negdje oko 28-30 km ?valvoline??nema pojma koje,10-40 , 15-40 ?mada mi nije bas motor nesto jer (uzme litar na 2000-2500 ) jel to puno ?
2. postoji li neko sredstvo-tecnost da ''isperem'' motor prilikom zamjene tj. kad naspem novo ulje odmah ce ''pocrniti'', nek bude makar dva dana ''providno'' :p , ocekujem pomoc ipak ste se vi navozali i promjenili auta, meni je ovo tek drugo :)
 
Legend
:) pa kod dizela je ulje uvjek crno, tj odma pocrni, laik sam, pa ne znam za ostala kola, jedino sam vidjo da kod FIAT-a ona Selenia uvjek bude cista.
 
Legend
ja sipam castrol magnatec,svi ga preporucuju kao jedno od boljih ulja......
a sta bi cistio,izli staro ulje,eto nek iskapa ako hoces hehehe i uli novo
 
Član
daki je napisao(la):
:) pa kod dizela je ulje uvjek crno, tj odma pocrni, laik sam, pa ne znam za ostala kola, jedino sam vidjo da kod FIAT-a ona Selenia uvjek bude cista.

:D Dje si bio neki dan, da vidis sta uradi ulju za pola sata rada :D Istina nije Selenia, al je Fiat :D
 
Član
ma pusti to zasto davati velike pare na ulje
ipak je to star motor i za njega su mineralna ulja koja mozes naci jako kvalitetna a jeftina
 
Član
pa star jest, al ide :), malo ga volim pricepit pa zato, makar da ulje imam kako treba... ide solidno, bas sam se nedavno potego(mada nevolim to bas al et, ) s fabijom 1,2 htp , na semaforu...sve je super bilo al nisam smjeo do kraja jer je teren bio grbav-semafor od skvera ka limenki.., 110 i kapak,da ne zaginem losi amortizeri zadnji, al ode ja off ..., nego konkretno sad et naso sam neka castrol ? koje magnatec ili neko drugo castrolovo?
 
Član
Za taj motor ti je najbolje ulje 10/40 polusinteticko! sad marke koje,to izaberi ti! a ne mozes isprati dizel motor,cim ga naspes bice crno, pa i sa zlatnom seleniom koju ja sipam! Pola kastrola ti je kinesko ulje koje samo presuto u tu bocu,zato ga kupuj negdje gdje tog falsifikata ne bi trebalo biti! saznaj ko je uvoznik, i tako to...
 
Početnik
Castrol, ovlasteni uvoznik Magna Oil Sarajevo, nazale se na Stupu , iza INA pumpe prema ilidji...
 
Član
Po meni nepotrebna investicija! Da je malo mlađe auto ok, al ima on godina, taj motor je ishaban dovoljno da ne razlikuje sinetiku ulja...Kupi neko normala ulje do 30km i to je to!
 
Član
to mu i ja kazem radije 2 puta zamjeni ulje do 30 Km nego puknuti jednom pa kupiti nesto skupo sto na takvom motoru nece ni imati neke razlike
 
Početnik
star ili nov motor, svaki treba dobro ulje

ulje ako je dobro ono i mora pocrniti na motoru koji je star, to nije nikakav problem, to zanemari sad

nije potrebno da dajem sad neke super prijedloge jer vjerovatno ne mislis investirati ogromne novce na ulje
no jednostavno uzmi 10w40 OMV bixxol Diesel, iskljucivo samo na OMV pumpama, i zamjeni filter obavezno. mozda ces ga i platiti koju marku vise od nekih drugih okolo po radnjama ali i vrijedi tu koju marku vise i znas da ne kupujes smece koje nije ono za sto se prodaje (kakvih slucajeva imamo na sve strane)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top