ulje za 1.6d

ulje za 1.6d

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
ljudi znal neko koje ulje je najbolje za 1.6d motor u Golfu,motor je extra dobar i ne bih da ga dokrajcim.Do sad je sipano Delta 5 ne valja vragu mehanicar kaze na svaki 5000 mijenja,a ono dobro sluzi nekih 2000km i auto se pocne brze grijati.
 
Član
_vwfan_ je napisao(la):
ljudi znal neko koje ulje je najbolje za 1.6d motor u Golfu,motor je extra dobar i ne bih da ga dokrajcim.Do sad je sipano Delta 5 ne valja vragu mehanicar kaze na svaki 5000 mijenja,a ono dobro sluzi nekih 2000km i auto se pocne brze grijati.

kako mislis da ti se brze grije , ja nisam vidio tu razliku u grijanu umene je bilo isto i na 1000 i na 4000
Sad sipam inu super 5
 
Hmm ja koristim Energoil 15W40 Sarajevski (pise da je za stare dizel motore) i prezadovoljan sam, mjenjam svakih 5000 KM, kakvo naspem takvo ispustim...Sipao sam sve i svasta...Placao sam ulja po 90 KM i ne odgovaraju starim motorima (trose to ulje jer je sintetika valjda)...
 
Član
Ja sipam optimu sint turbo, po logici mog matorog koja ima veze, pitaj boga gdje se muckaju sva ta "poznata" ulja posto smo poznati po "orginalima" u bih a za optimu bar znas da se pravi u modriči i da je to fabrika koja zna svoj posao. ;) a vec 7 godina koristim optimu i nemam problema sa njom nikako.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top