Ulje u usisnoj

Ulje u usisnoj

Pozdravljam narode, imam jedan problem sa kojim se prvi put susrecem i htio bih prvo da se konsultujem sa vama sta bi mogao biti uzrok pa tek onda da idem majstoru :)
Naime stari mi vozi kadetta 1.6 dizel stari model, i sve je bilo ok dok mu u poslednje vrijeme auto nekako hmm kako da na zovem to cudno radi kao da nikako nema kompresiju i skroz slabo vuce, treska na leru, i danas otvorim tamo gdje je zracni filter kad imam sta i viditi sav od ulja i jos puna grana gore gdje stoji filter... Uz sve to vjerovatno sto je i normalno kad je tu ulje, isto tako u zadnje vrijeme auto pusi nenormalno pogotovo kad ga stisnem malo onda oblaci iza mene... dim je bijeli! ... sad sta bi sve uzrok tome mogao biti, odkud gore ulje, bio bih zahvalan ako bi neko objasnio :) hvala !
 
ZELA GTI je napisao(la):
Odradio 1.6 d svoje. Komplet generalka ne gine

hmm pa jel bas neophodna, posto mi se ne ulazu neke velike pare na njega on ce jos malo pa odpad, ne ide on na neke velike relacije to je pretezno posao 3km i nazad nista dalje, pa sad ako bi se moglo sta za manje novca dotjerati da to ne pusi nazad toliko, jer auto od 500km jos generalka ;) hah pa on milju ne moze nikad dobit da je sve tip top :D
 
Član
Ulje u usisnoj ti je zato sto su karike toliko potrosene,da tolika kolicina plinova kompresije prodire iz cilindra u karter da gura ulje kroz iber lauf odusak u usisnu granu u prevelikoj kolicini.Sad procjeni trebali generalka :icon_biggrin:
 
Član
ulje u usisnoj ti je zbog toga sto ti ono iberlauf gumeno crijevo koje ulazi u usisnu granu nije nataknuto na njegovu cjevcicu tako da sva isparenja motor moze potrositi,tj sagoriti, nego neko ko je prije dirao spalo mu je to, a i tesko se vidi, nego tako kad skines filter zraka bude crn papir i ima u onim udubljenjima ulja i husi i hasi...
izvadi zracni filter sagni se ispod i unutar usisne grane na gornjem dijelu napipaj gdje se nabaci cjevcica gumena, a razlog vuce i bijelog dima moze biti vise uzroka, bilo je tih ascona i kadeta dizelasa koliko hoces sa losim karikama i stublinama dimilo na cep ko ludo ali nije bilo tog ulja toliko... pokusaj pa ces vidjeti...
 
Član
almyr je napisao(la):
ulje u usisnoj ti je zbog toga sto ti ono iberlauf gumeno crijevo koje ulazi u usisnu granu nije nataknuto na njegovu cjevcicu tako da sva isparenja motor moze potrositi,tj sagoriti, nego neko ko je prije dirao spalo mu je to

Odkud onda ulje u usisnoj,zar nebi trebalo zavrsiti van usisne ako je crijevo spalo sa usisne :icon_question:
 
Top