Ulje u Golf 2 mjenjaču

Ulje u Golf 2 mjenjaču

Član
Pitam se, koliko ulja sipati u petostepeni mjenjač golf-a dvice 1.6 turbo dizel, i gdje mu je šaraf za ispuštanje ulja
, naravno ne pržim auto normalno vozim, međutim dok sve to pokupujem moram voziti autu nekih 40 kilometara, mjenjač se ne čuje međutim u mjenjaču nema dovoljno ulja, malo teže pogađa 5-tu brzinu ali je ubodem nekad, ništa ne skripi, niti se šta čuje...
 
Član
skini lievi tocak i vidices imbus saraf 17, podigini auto i sipaj dok ne pocne kapati.
saraf za ispustsanje se nalazi na donjoj strani mijenjaca isto imbus 17 bi treb'o bit
 
imaš kakvu sliku procesa ?
jednostavno je,imas samo ta 2 sarafa.okreni puni krug volanom lijevo ako se ne varam,vidit ces taj saraf koji moras odvrnut da naspes ulje.skini tocak,odvrni taj saraf sa strane mjenjaca.nakon njega odvrni i taj saraf na dnu mjenjaca.ako ne pocne curit ulje,odvrno si pogresan saraf,mada ne mozes se tek tako zaj...ne sjecam se tocno,prije 6-7 mj sam mjenjo ulje u mjenjacu,i ja mislim da su oba imbus 17 kljuc.nakon sto ti ulje posve prestane curit i kapat,naravno zavrsnes nazad taj saraf s donje strane mjenjaca.malo je zeznuto nasut ulje,jer mu je na takvom polozaju saraf koji moras skinut za sipanje.najlakse bi ti bilo da uzmes komad nekog crijeva s maksimalnim vanjskim promjerom da ti moze proc kroz rupu sarafa sa strane.jedan kraj gurnes u mjenjac a na drugi stavis lijevak ili nesto i onda sipas.kad primijetis da ti je novo ulje pocelo curit van kroz rupu sarafa sa strane napunio si ga koliko treba.zavrni saraf nazad,pobrisi to ulje sto ti je iscurilo,vrati tocak i mozes na cestu :)

Poslano sa mog SM-J500F koristeći Tapatalk
 
ja mjenjam ulje u mjenjacu u Golfu 2 :D mijenjam cak i motorno ulje,svaki put kada mijenjem ulje mijenjam i filter ulja,prije 10 dana sam mjenjao antifriz i hlaldnjak kabine,nasuo sam G12 antifriz.znas sta sam jos napravio na golfu 2?reparaciju bosch pumpe i generalku motora :D :D hajte hajte,strpajte me u ludnicu :D

Poslano sa mog SM-J500F koristeći Tapatalk
 
Član
Za ispustanje ispod na mjenjacu imas cep, imbus 17 je. A za sipanje imas sa strane cep kao sto su ti rekli ili (po meni dosta jednostavnije) izvadis sajlu brzinomjera tj od sata i tu sipas. Ide ti 1.8l ulja

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Član
Ko jos mjenja ulje u mjenjacu za golfa 2 :D:D
Ma hajte molim vas
buraz, ovo je ozbiljna tema, nema svako para na bacanje pa ono što bi se reklo nek mjenjač bude suv pa ga j..., momci su mi fino sve detaljno objasnili i HVALA vam puno na tome, ako sutra stignem uslikaću to sve pa postaviti da se uvjerim da su to ti šarafi
 
Jos jedna napomena ako je samo problem u 5 brzini mozda ti je se samo izlizala plastikica od 5 brzine ona je 5 km samo se iscupa stara I stavi nova.I provjeri gdje ti pusta ulje ako ga vec nema jer nije isparilo garant...
 
Jos jedna napomena ako je samo problem u 5 brzini mozda ti je se samo izlizala plastikica od 5 brzine ona je 5 km samo se iscupa stara I stavi nova.I provjeri gdje ti pusta ulje ako ga vec nema jer nije isparilo garant...
gdje se nalazi ta plastikica?imam i ja problema s 5om,moram malo jace ili gurnut mjenjac desno pa naprijed,ili ako nece tako onda ko u rikverc ga moram malo pritisnut pa onda naprijed

Poslano sa mog SM-J500F koristeći Tapatalk
 
Član
pregledaj sve poluguce, neka ti neko salta u kabini a ti gledaj gdje ima lufta ili sam mozes pomicati poluge i gledat gdje sta lufta, komplet set je desetak maraka svih plastika i gumica, nije neka sreca ni neki kvalitet ali je razlika u saltanju ogromna, miran si godinu dana kako god okrenes.
 
bolje svake godine mijenjat nego ovako ubadat,pa na 2500 okr/min umjesto u 5u uvalit ga u 3cu

Poslano sa mog SM-J500F koristeći Tapatalk
 
Član
momci, danas sam to zamjenio, uzeo sam onu bocu, napunio je uljem, nabio pritisak i nasuo otprilike 1l, i onda je pocelo curiti ovamo na cepu, sve u svemu, sad pogađa 5-tu brzinu normalno, jeste da moram promjeniti one plastike i lezajeve oko rucice mjenjaca, rucica mjenjaca stoji udesno u neutralnoj, i kada je podignem ona pravi luft od 1cm gore-dolje, sad me interesuje sta mi je potrebno od tih stvari da mi precizno ubada u brzine i slicno jer kao sto @mario bodo rece, nije lijepo kad ga zaverglas na 100kmh pa iz cetvrte da usaltas u petu pa promasis i ubacis u trecu, ionako imam slab zubcasti, ako pukne mogu se jeb.. hahaha
 
Član
Izvinjavam se za off ali vracam i ja cordobu 1.4 mpi redovno u prvu, ono u drugoj do visokih obrtaja i onda kako nije precizan umjesto u trecu on u prvu uleti... sad zamislite koje je to kocenje

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Top