Ulje na crijevu kod interkulera golf 4

Ulje na crijevu kod interkulera golf 4

Pozdrav svima,

Mozete me malo posavjetovati sta i kako da uradim, kaplje mi ulje na samom sastavu crijeva koje ulazi u interkuler, u pitanju je Golf 4 1.9 TDI 74kw AXR motor, i taj sastav nije dobar dali selne ne drze dobro pa je malo crijevo izvucenije van u donjem dijelu i tu kaplje ulje, znaci nebi trebalo dolaziti tu ulje jer tu cirkulise vazduh,takodje i gornji dio je masan ispod gumenog crijeva koje ulazi u sta vec nzn dal u turbinu, takodje i to crijevo je malo izvuceno van u donjem dijelu opet selne su problem ali nije to uzrok curenja ulja, dali je moguce da turbina pusta? Turbinu sam mijenjao prije nepunu godinu dana jer mi je prethodna crkla, usisala neku prljavstinu i raspala se, ovu sam kupio polovnu u njemackoj i dobro je izgledala i manje zvizdala navodno presla 80 i kusur hiljada km. Za 2-3 mjeseca sa maximuma na pokazivacu ulja spalo je na minimum, znaci vise od litre je iscurilo, sta predlazete da uradim, neki savjet? Dali da skinem turbinu i da se pogleda dali ona pusta i u kakvom je stanju?

Hvala svima
 
Član
Sličan problem je bio kod mene... Pisao sam o tome prije par mjeseci...

Uglavnom i kod mene se pojavljivalo ulje na onom crijvu što ulazi u turbini i na crijevu što id u IC sa turbine... ja sam mislio da mi je ili do turbine ili da to ulje dolazi sa iberlaufa... Međutim, u međuvremenu sam radio glavu motora zbog neravnomjernog rada, tj izduvni ventili su bili izgorili i posle zamjne tih ventila više nema ni kapi ulja ni na turbini a u crijavima od IC-a sasvim mala količina koja nigdje ne curi...

Volio bi da ti nisu ventili kao kod mene što je bilo jer će ti to istrest iz džepa najmanje 5 stoja :icon_cry:
 
zilla_ je napisao(la):
Sličan problem je bio kod mene... Pisao sam o tome prije par mjeseci...

Uglavnom i kod mene se pojavljivalo ulje na onom crijvu što ulazi u turbini i na crijevu što id u IC sa turbine... ja sam mislio da mi je ili do turbine ili da to ulje dolazi sa iberlaufa... Međutim, u međuvremenu sam radio glavu motora zbog neravnomjernog rada, tj izduvni ventili su bili izgorili i posle zamjne tih ventila više nema ni kapi ulja ni na turbini a u crijavima od IC-a sasvim mala količina koja nigdje ne curi...

Volio bi da ti nisu ventili kao kod mene što je bilo jer će ti to istrest iz džepa najmanje 5 stoja :icon_cry:

Hvala drug, zao mi je sto ti se to desilo, valjda nije to i kod mene, mada nadam se da nije ni turbina jer i to mozda nebi me manje kostalo, valja mi odvest u servis pa sta Bog da :icon_confused:
 
Top