Uletio saraf u mijenjac

Uletio saraf u mijenjac

Član
Jel' to tvoj auto, sta si radio sve pa da vidimo gdje si mogao belaj napraviti
Haj ispocetka.

Moje je licno auto radi se o vw bori 1.9 74 kw. Auto islo isto metak najedanput pocelo se desavat da baci u safe mod.
Skinem usis ( cist ko suza ) pogledam stangicu ne ide do kraja.Skinem i turbinu ocistim spakujem sve ok.
Mdzutim upadne mi sarafic u otvor na mjenjacu.Upalio auto radi ko sat ali desi se par puta kucne saraf, ugasim auto danas skinem akumulator,alneser dodzem do otvora i izvadim saraf.
Sve spakovo vratio na svoje mjesto upalim auto motor radi isto traktor.

Sam ne znam sta je nisam laik dosta se razumijem oko novi auta.Kopco na diagnostiku ni jednu gresku ne baca.



Poslano sa mog SM-G531F koristeći Tapatalk
 
Član
Nisi trebao paliti auto. Ugl. Kada ti nesto upadne nemoj ni pomisljati o paljenju gdje se nalaze pokretni dijelovi.
Mozda nesto nisi fino vratio, pregledaj. Tajminge itd...
 
Član
Najzalosnije je to sto sam ja upalio auto i radio ko sat,ali ugasio radi tog sarafa kad sam ga izvadio auto ko traktor radi,e sad ne znam da li ima veze sto sam skido obadvike kleme.Vise ni sam ne znam odakle da krenem

Poslano sa mog SM-G531F koristeći Tapatalk
 
Član
Neko crijevo ti spalo?
Ma nije prekontroliso sam crijeva i vakum i od turbine,mislim da je kvar nastupio kako sam skino akumulator.

Jer i da je sve podrobilo u mjenjacu a nije cuo bi se cudan zvuk u mjenjacu a ne u motoru.A motor palio sa tim sarafom extra radio.

Poslano sa mog SM-G531F koristeći Tapatalk
 
Član
Ma nije prekontroliso sam crijeva i vakum i od turbine,mislim da je kvar nastupio kako sam skino akumulator.

Jer i da je sve podrobilo u mjenjacu a nije cuo bi se cudan zvuk u mjenjacu a ne u motoru.A motor palio sa tim sarafom extra radio.

Poslano sa mog SM-G531F koristeći Tapatalk

Ne znam sta da ti kazem. Sam svoj majstor tehnika cesto kosta vise nego da platis nekome ko zna pos'o.
Skidanjem akumulatora nisi mogao pokvariti nista, bar ja nisam nikad uspio.
 
Član
Ne znam sta da ti kazem. Sam svoj majstor tehnika cesto kosta vise nego da platis nekome ko zna pos'o.
Skidanjem akumulatora nisi mogao pokvariti nista, bar ja nisam nikad uspio.
Potpisujem.

Naso se uzrok nekim cudom jedna od podloski sa izduva dosla je do klipa.Jedan ventil strado i sasvim malo klip ostetilo da dijelu gdje je sagorijevanje.



Poslano sa mog SM-G531F koristeći Tapatalk
 
Član
0cb424e97dfac4301f82adeac298e5cc.jpg


To je ta skupa podloska

Poslano sa mog SM-G531F koristeći Tapatalk
 
Član
Dobro pa nije nastala veca havarija. Nije mi ni malo drago sto ti se ovo dogodilo :( , ali mislim da slj. put neces paliti auto...
 
Član
Dobro pa nije nastala veca havarija. Nije mi ni malo drago sto ti se ovo dogodilo :( , ali mislim da slj. put neces paliti auto...
Druze koce ga znat ova sajba je nekad nekom ispala izmedzu usisa i glave i kad sam odvojio usis uletilo je,a saraf u mjenjacu nije nikakav prob napravio

Poslano sa mog SM-G531F koristeći Tapatalk
 
Član
Nije nikome sajba ispala nego tebi..isto sto si taj saraf koji ti je ispao u mjenjac zamijenio drugim pa kad si upalio skontao si gdje je zavrsio..nije problem uzeti drugi saraf, ima sarafa, al' gdje je onaj sto si odvrnuo? jesi li bar na kraju dao majstoru da ti sredi to sto si napravio?
 
Top