ukrasni mač preko granice??

ukrasni mač preko granice??

Član
jel neko nosio ukrasni mač preko granice?
nosim mač duzine 110cm preko granice,nije nista upotrebljivo kao oruzje,cisto kao ukras.
jel neko imao problema oko tog?
 
Član
ijh,a da kazem ja imaaaam moooć,he man i iskocim iza auta,il da se pravim da sam ninja D:

imal jos neko neki odgovor koji bi mogao pomoci,imam i ja tih blentavih ideja :D
 
nije problem evo meni brat prenio sad ovaj u svicu i niko nista ;)



Uploaded with ImageShack.us

a ja sam isto iz svice u bih prenio 3 mnogo veca i nisu me handrili preko grane,tako da slobodno prenosi :cool:
 
Početnik
nema toga sto 5 eur nerijesava,ili ako si sklon izmisljotinama lijepo ga prikrijes..ja i stari neki dan veliku plazmu stavili u paket od nekog radnog stola koji je kostao na akciji 12eur i naravno imali racun i nema sta,a plazma vrijedi makar 500e
 
Član
meni je brat prije par godina donio takav mac, noz i bokser, ono metalno sranje sto ide na ruku... niej imao nikakvih problema...valjda neces imati ni ti, samo kazi dedo ti ostavio, dedo umro, a ima sentimntalnu vrijednost, i obavezno prijavi to,
 
Početnik
ma nista hocu u staro zeljezo i tak to..Pa to nije vjerovatno koliko su prokleti ti carnici i granicari,stari im davao i ledeni caj popiven do pola i uzimali su et kus dalje
 
Neznam drug to ti se tretira kao oruzje jer sve duze od sirine dlana ne smijes imati u autu , ako budes prijavljivo zajebancija ti ne gine , ne zbog carine nego sto nosis,moj prijedlog dobro ga sakri i pravi se lud ako nadu , al potrudi se da ne nadu !!
 
Član
kupi sebi pušku jebo te mač xD


zezam se, i moj ti je priejdlog to dobro sakriti, stavi ga u onu plastiku od trokuta, ili pod rezervnu gumu ako moze... ili pod sjedište...

i kupi nešto što ćeš prijaviti legalno, tako da nisi sumljiv previše xD :D
 
Član
a sta ako nadjo tako skriveno... onda je bas popusio foru.... nego ako ces ga skrivati bolje u neki paket sa ostalim stvarima, i ako nadju pravi se lud, jbg smisli nesto.....
 
Član
ne tretira se kao oruzje jer je dekoracija,nije naostreno,i kuhinjski noz ima ostricu duzu od sirine dlana al ga mozes nositi preko granice i sta vec,al biche nesto valjda,poslacu ga busem,neg ga stave kao sjecivo za janjetinu :D naostre jednu stranu i neg rezu jbg
 
Član
Druze

Mac ako nije naostren, nije na rezimu dozvola. Znaci kada dodjes na granicu, prijavi ga na carinjinje na CPD blok, kao suvenir. Nemoj pokazivati racun jer je povelik, bolje ces proci ako ti ga carinik procijeni. Reci da si ga platio 100 eura, moguce da neces platiti nista, jer na robu komercijalnog karaktera, vrijednosti do 200 KM se ne plaća nista;)
 
Top