Ukradeni HU pronadjen na Pik-u

Ukradeni HU pronadjen na Pik-u

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Prije otprlike 7godina mi je ukraden HU sa changer-om u Sarajevu tacnije na Vratniku,malo sam tada i tracao za lopovima ali su mi utekli. Krađa je prijavljena i otada naravno nista plus se sznalo ko su lopovi itd.itd.
Sada sam sasvim slucajno naletio na njega,jer mi se prodavac javio za moj oglas.

Pitam,dali je moguce nesto sada urgirat policiji ili bi me samo glava bezveze zabolila?

Evo to je taj oglas:
http://www.pik.ba/artikal/2712621/auto-kasetofon-sa-cd-changer-om/
 
Administrator
prije 7 godina ukraden. Koliko je on samo vlasnika zamijenio Bog sami zna. Možeš bezveze optužiti čovjeka koji je kupio od prethodnog "vlasnika", pa je taj opet od nekog kupio i tako sve dok lopov nije prodao i to je to. Tesko da mozes ista uciniti jer vjerujem da nigdje ne pise da je to tvoje. Osim ako nemas kakve papire sa serijskim brojem i nekim podacima;)
 
Član
Mogao bih ga identifikovati jer sam licno prespajao kabal od changer-a i znam kako izgleda,papire sam imao sada dali ih imam upitno je.
 
Mani se corava posla, valjda si ga do sada i odpisao, moras imati dokaze da je tvoj, da bi nesto mogao, ovako nista, samo ces se cimati oko toga bezveze, i ko zna dokle ces doci.... Moje misljenje da od toga nema nista, da je to nesto znatno vrijednije pa ajd, ali ovako:icon_confused:
 
Moj stari amidza (dedin brat), nasao poslije rata vlastite poljoprivredne masine u Srbiji. Iz principa, pocne proceduru da vrati to u vlasništo, ganjo se po sudovima, tuzako ... Na kraju, čovjek odusto ...
 
Član
ma druze zaboravi to,sto kazu mozes bezveze nekoga optuziti i nije sad neke vrijednosti da se "ganjas" s nekim zbog toga,bilo proslo i ne ponovilo se nikada ha ya
 
hamo_pipa je napisao(la):
Moj stari amidza (dedin brat), nasao poslije rata vlastite poljoprivredne masine u Srbiji. Iz principa, pocne proceduru da vrati to u vlasništo, ganjo se po sudovima, tuzako ... Na kraju, čovjek odusto ...

I moj stari je prodao kamion vrijedan 4000km, za 150km, ostavio kod sebe saobracajnu tablice, otisli kod advokata napravili ugovor za ostatak..... To je bilo prije jedno 7,8 godina, i dan danas i nista i batalio je. Predao je i neku tuzbu i ne znam ni ja sta, ali corak, posle je negdje nasao kamion isjecen, ali sta ces. . . da smo isli tom baksuzu, sta mu mozes, udaraju ga stalno, i jos niko nista nije naplatio od njega! A vlast ko vlast, pritvori ga, prenoci i aj dalje!
 
Član
Ako si prijavio kradju i postoji zapisnik o svemu tome, sa serijskim brojem ili nekom drugom identifikacijom, a ista se naravno poklapa sa onom na HU, ne razumijem zasto ne bi mogao da vratis...obavijestis policiju o tome da si nasao svoj HU, nema veze kad ti je ukraden, to nikad ne zastarjeva...

@pioneer-nema veze ako je ovaj covjek 5-ti ili 10-ti "vlasnik", to se vodi kao ukradena stvar, i vraca se stvarnom vlasniku, naravno ako je sve to prijavljeno i dokumentovano ;)
 
Član
Ako nije tajna po cemu si zakljucio da je tvoj :D jesi ga isao uzivo gledati ili samo ovako preko pika zakljucio da je tvoj:icon_question:
 
Član
Nezz sta da ti kazem al po meni ovo uopste nije vrijedno gubljenja zivaca,da ti se to desilo prije mjesec-dva pa hajd,nego kao sto neko rece prije mene ko zna koliko je on vlasnika do sada izmjenjao,a evo ti i primjer iz licnog iskustva,posto sam rtv serviser i svakodnevno sam u dodiru sa razlicitim playerima,a naravno da sam pokraden mali broj puta,tako i neke od mojih muzika zavrse ponovo kod mene na servisu :D i sta da radim :icon_rolleyes: ,najvise me dusa bolila za jednim wooferom koji sam davno platio 300km,nakon vise od 3 god moj dobar prijatelj dolazi da mu sredim pojacalo,kad ono u gepeku moj stari woofer,sta,kako otkud ti,onako bezze prica,doslo mu u autu kad je kupovao,a auto kupio prije jedno pola godine ni manje ni vise nego u Sanskom Mostu :icon_eek:eek:tisao woofer ko zna kuda cak do Sanskog Mosta:D:lol:.....sta hocu da kazem,ako nisi sentimentalno vezan za taj player poslje toliko vremena...pusti se vrazija posla i ispravljanja krive drine,mozes samo bezze neduznom covjeku napraviti probleme ;)
 
Član
Nisam uzivo gledao,nego sam se po slici orijentisao na isti model i set koji sam imao. Stvar koju si imao pa ti je neko ukrao koja ti je nesto znacila i znao je u dushu ostane u sjecanju.
Ali nebitno vise,nemam nista od njega niti prodavca teretim za bilo sta,razgovarao sam s njim njeovi navodi su moguci mozda 51% itd itd.
Vise ovo i ne vrijedi toliko kao nekada...

Sto se mene tice moze..LOCK ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top