Ugradnja tempomata

Ugradnja tempomata

Član
Moze druze i to vrlo lako ako imalo znas oko auta . Znaci trebas skinut volan , plastike oko rucica i rucice svoje stare ,te razdvojiti rucicu od brisaca i zmigavaca i ponovo vratiti tu novu . Zatim iz haube gdje su ti glavni stekeri od ecu-a ka kabini imas steker samo za tempomat koji gurnes u kabinu ubodes 5 zica na 4 mjesta i to je to . Palis vag com i aktiviras tempomat .sve moze bit gotovo za oko 2 h
 
Član
Kod svih novih auta sa drive by wire gasom postoji priprema za tempomat , samo je potrebno nabaviti komande i dijagnostikom aktivirati opciju tempomata.
 
Član
Oh hvala
Onda se ovo narucuje i uzima 100%
A dal ce mi bit lampica upaljen na satu kada je temp ukljucen?
 
Član
Tu nema pravila ,neke table imaju ostavljeno neke ne . A i ako nemas vrlo lako je mozes ubaciti ,nadjes zelenu smd i nalemis i to je to
 
javi se u pp kad dodjem kuci poslacu ti objasmjenje kako se ubacuje tempomat alikama objasnjeno i ne treba ti ebay nrgo obicmi otpad polovnih delova.
 
Član
Hvala za ovo a sto se tice otpada nest ne kupujem po njima
Par puta sam placo neke dijelove po duplo skuplje na otpadu nego u ovlastenom servisu
Bas skoro sad kad sam bio dole iso u tuzlu,a kad sam radio servis ovaj majstor mi polomio onu plugicu sto otvara bravu od haube
I navratio ja na par otpada da uzmem,sreca pa nije bilo i pitam cijenu svi kazu 25-30km
Navratim u nipex nova ganjc 13km
I bilo je jos par situacija slicnih
A @Noke ako hoces mogu ti narucit kad budem sebi,isto je ja mislim i za leona rucica pa cu ja u oktobru dolazit
 
uzmi orogonal polovnu za 20-30km nego da cekas 30 dana i placas 3x vise. tp je ipak samo rucica nema se puno sta u njoh habati i pokvariti.po
 
Legend
Imaju 2 vrste rucica koliko sam ja shvatio.. ima ona koja na bocnoj strani ima samo SET pa se brzina podesava na ovom klizacu, a ima i ova gdje se na klizacu aktivira tempomat a brzina se regulise na ovom bocnom dijelu..

u cemu je razlika?
 
Član
Ja mislim da su stariji modeli koji sa strane ima samo SET
A mladji modeli sa strane imaju + -
Ja mislim al nisam siguran
 
Legend
Je li ista procedura oko kopcanja i shema? Kod mene je audi bio 2002 i imao je ovaj tempomat sa set opcijom.. Meni je u biti svejedno. Cisto pitam koja opcija je izvodljivija..
 
Top