ugradnja tapacirunga iz mk3 u mk2

ugradnja tapacirunga iz mk3 u mk2

interesuje me je li neko to vec uspio odraditi,
sta ide kako ide, da li se dimenzije poklapaju,
bilo bi ih zanimljivo namontirati, naravno ako je
moguce;)
 
Legend
ono sto predpostavljam, 100% sam siguran da je drukcija sajla koja otvara vrata, jer nije ista pozicija otvaranja kod mk2 i mk3.. mislim da je tu najveci problem.. trebalo bi se vjerovatno i te sajle mjenjat, zatim nosaci za istu, pitanje je i da li je ista pozicija otvaraca prozora, zatim one rukohvata na koji se zatvaraju vrata sa unutrasnje strane.. dimenzije su "manji" problem u odnosu na te stvarcice..
 
ti rukohvati nisu problem jer su pricvrsceni za tapacirung, i tako bi mogli funkcionisati,
a ovaj mehanizam za prozor ako se mora mijenjati onda mi se ne da toliko zajebavati
radi tapacira, mada bi se i on mogao pomjeriti pa zavariti, e ta sajla za otvaranje vrata iznutra
na trici ide ravno i na kraju ima zakacku, mislim da je na isti fazon i na mk2 i 3, i 4

ovi plasticni na dvici mi se ne svidjajku jer zvone, po rupama, moram probati iznutra spuzve staviti
da to malo utisa
 
Legend
rukohvati nisu pricvrsceni samo za tapacirung, ni kod dvice, a sumnjam da su i kod trice, jer bi se vremenom polomio od otvaranja zatvaranja.. imaju rupe u unutrasnjem dijelu vrata u koji se sarafe rukovati ,znaci idu kroz tapacirung u vrata..

treba to sve pogledati, ja sam jednom nesto slicno kontao, malo sam zagledao te tapacire i nije mi se cinilo kao lagan posao i odustao sam..
 
znam da i na trici imaju dva velika sarafa za rukohvate koji idu u lim isto ko na dvici,
samo na trici i cetvorci plasticne rucke su pricvrscene za tapacirung, i to bi moglo uz druge sarafe funkcionisati bez pucanja,


ma uzecu ja jedan tapacirung skinuti sa trice pa probati, izmjeriti, vidjeti kopcanja i sl
samo kod mene je tabla iz trice, pa ako budu deblji na dijelu kod table nece se moci staviti, sad koliko se ja sjecam
na tapacirima od golfa 3 dodje usjek na mjestu kod kontrolne table, ma nema nista dok ne skinem tapacirung i vidim
 
Naravno da moze...samo kolike zivce imas...
<script src='http://img543.imageshack.us/shareable/?i=kd7kee.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript></noscript>
 
ma zato sam i postavio temu, prvo da vidim je li izvodljivo,
da ne otkrivam toplu vodu,
1.ruck se moge rijesiti 2.dimenzije se izgleda poklapaju
i 3 sto na ovoj slici nema je podizac stakla tj ruckica za otvaranje,
da li je na odg mjestu , mada kad bi nabavio ove tapacire bez rupe tj sa el,pod
mogao bi staviti rupu za ruckicu po mjeri,
sad valja traziti tapacirunge, po otpadima, samo me cijena interesuje
 
hmmm ne znam ovako na slici nije mi nesto, ne uklapa se sa tablom, ma zakon orig. ali et svakom svoje,.............. ;)
 
scorpio je napisao(la):
imam ja gole tapacirunge za 4 vrata bez plastika bas gole . sva 4 20 markica

uzeo bi ih odma da su za 3 vrata:icon_cry:
meni treba za3 vrata, sa plastikama svim


elektricar je napisao(la):
hmmm ne znam ovako na slici nije mi nesto, ne uklapa se sa tablom, ma zakon orig. ali et svakom svoje,.............. ;)

drug kod mene je tabla iz trice, tako da mislim da bi se fino uklopili:cool:
 
kod mene je kolega ubacivo od mk3 u mk2 znam da je dosta pilo vrata iznutra zasto neznam nije me toliko zanimalo uglavnom ima posla a od mk3 ti idu na kopče tesko ih je pricvrstit lakse je od mk2 na saraf orginal ljepota
 
ma uzeo plasticne tapacirunge, jos platio 60 km tapaciranje istih
i sad mi skripe, pogotovo po rupama, zato sam mislio da stavljam
od trice
 
Lijepo je ovo od trice...ali treba kvalitetno uradit,a za to ce trebati puno posla,volje,zivaca...ali na kraju je rezultat extra.Mene zanima koliko se krecu cijene za tapeciranje sve 4 oplate vrata...znaci samo ruke materijal imam?
 
ja sam placao ovome momku iz sarajevo 50 ili 60 km sva cetri u platno
ista cijena je za eko kozu, sad mozda 30 km, sa tvojim materijalom.
a drug kad sam uspio kontrolnu i ventilaciju od trice sam uspjesno ugraditi,
ne vjerujem da ce tapaciri biti prevelik problem, a to si u pravu bez volje i truda
nema nista, ali na kraju se trud itekako isplati,

postavljajte slike ako imate, da vidim sta se sve mora modifikovati, ja
sam trazio po netu ali bezuspjesno
 
Top