Ugradnja Sociva

Ugradnja Sociva

Pozz kolege, zanima me jedno informativno pitanje, hocu da ubacujem sociva u golfa, i sociva nose h1 sijalicu, fabricki su h4, zanima me da bi imao dugo (da bi se klapna u socivu pomjerila) jel se koristi ona bixenon instalacija kao za h4 set ili se uzima pobuda sa dzeka sa niti za dugo svjetlo? Jednostavnije mi je ovo sa bixenon instalacijom ako moze. pozz :)
 
Član
U pravilu i na h1 i na h7 se stavlja bi xenon instalacija, kao i na h4. Medjutim na h1 i h7 svi spajaju klapnu direktno na dzek od dugog i cao.
Vezano za tvoje pitanje, stavi bi xenon instalaciju
 
Član
Armine sta napisa ziv bio?


Mora se uzeti bi xenon relej i to onaj sto se kopca direktno na aku. Inace sta god budes radio bice problema tioa da ostanes bez svjetla kad prebacujes dugo kratko i slicno.
Imas foru i sa diodom koja ide na instalaciju za klapnu al se grije opasno jer je velika amperaza na instalaciji pa sam odustao.

Znaci jedno moras znati kod H4 sijalice kad je upalis dugo gasi se kratko i tako da na socivima kad tako spojis dugo ukljucis klapna se podize ali nema rasvjete.
 
Armine sta napisa ziv bio?


Mora se uzeti bi xenon relej i to onaj sto se kopca direktno na aku. Inace sta god budes radio bice problema tioa da ostanes bez svjetla kad prebacujes dugo kratko i slicno.
Imas foru i sa diodom koja ide na instalaciju za klapnu al se grije opasno jer je velika amperaza na instalaciji pa sam odustao.

Znaci jedno moras znati kod H4 sijalice kad je upalis dugo gasi se kratko i tako da na socivima kad tako spojis dugo ukljucis klapna se podize ali nema rasvjete.
Kako onda bixenon h4 uvlaci izvlaci sijalicu, a ne gasi zbog toga sam i postavio pitanje jer me to buni, a spaja se kao i obicna h4, zato i kontam ako stavim bixenon instalaciju za h4 da ce biti isto kao i bixenon instalacija za h4, msm zanima me da li ce kao na h4 bixenonima, bixenon instalacija pomjerati klapnu bez gasenja sijalice. Jer na h4 bixenonima ne gasi.
 
Koristi se bi xenon instalacija. Pusti ovog doktora sta prica. Mnogi prodavaci projektora salju instalaciju uz projektore
Inace za buduce kolege koje budu htjele isto ugradjivati, dobije se relej bar ovi u robotu mi rekose da daju, danas se cuo i kaze covjek da se uz projektore dobije relej da se to ne desava, da ne gasi sijalicu kad palis duga, ma isti princip kao h4 bixenoni samo se sto nije klapna u sklopu sijalice nego se uzima od projektora. Ja cekam uplatu i kupujem sve to. S' obzirom da cu morati h1 sijalice uzimati ove h4 xenone (kratko xenon, dugo halogena) cu prodavati 10 km po sijalici, marka ollo, uzeti prije 3 sedmice, cijena ce biti 20 km za obe dakle po komadu 10 km, 15 je nova kod njih pa eto ako neko bude htjeo da ustedi cenera nek se javi.
 
Ljudi ako moze bez svadje,kad kupim sociva bit ce diy kako i sta pa ce svi sa h4 moci da sami sebi prave, jer ce biti detaljni postupak. Admin moze lock slobodno jer ode predaleko tema. :)
 
Član
Ja sam sebi slago ma golf 4 bixenon
Ugradio lece i spojio se na zice od dugog svjeta i kad upalim duga klapna se podigne i upali se jos i org dugo svjetlo i sve funkcionira vec duze od godinu dana
 
Član
To radi ok. Al ko ima h4 u faru bez kvalitetnog releja nema pomaka! Ja imam releje koji su se kopcali direktno na konektor od sijalice h4. S druge strane releja je konektor za kopcanje balasta i mali koji je za kopcanje klapne od sociva. To je nekad radilo nekad ne. Niko nije mogao da odgonetne sta je. Uzmem druge ko fol kvalitetnije i ista stvar se desavala.
 
To radi ok. Al ko ima h4 u faru bez kvalitetnog releja nema pomaka! Ja imam releje koji su se kopcali direktno na konektor od sijalice h4. S druge strane releja je konektor za kopcanje balasta i mali koji je za kopcanje klapne od sociva. To je nekad radilo nekad ne. Niko nije mogao da odgonetne sta je. Uzmem druge ko fol kvalitetnije i ista stvar se desavala.
Kako onda radi H4 bi xenon ima "jednu nit", pomjera klapnu u kucistu sijalice, a ne gasi sijalicu i to sve
uz bixenon instalaciju. Da ne pisem evo slika kako h4 bixenonka radi:
HIDH4B.gif
 

Prilozi

  • HIDH4B.gif
    HIDH4B.gif
    31,9 KB · Pregleda: 7
nisu sve ovakve bixenon, ima ih i sa duplom niti :)
Jel ti problem da mi nadjes sliku takve jedne?
A ovo sam samo postavio da vidi hirurg kako ova radi i da se sijalica ugasi samo kad ista crkne, dok klapna obavlja svoj posao kako treba.
p.s. Nasao ali meni bar pase vise ova verzija sa klapnom jer duze i traje jer ne pali i gasi ''niti'' imao sam bixenone h4, ova veerzija sa klapnom, sluzi samo za igranje dugo kad upalis kao kod obicnih xenona kratko tako da samo sociva rules :D
14189931.jpg
 
Poslednja izmena:
Član
h4-xenon-lamp-model.jpg


Sve je to samo šminka, ko hoće dobro svjetlo i da ne kolje druge učesnike u saobraćaju uzet će projektore.... Jer je svjetlost na njima osječena na oko 1m od zemlje ie ne bacaju u zrak svjetlost. Opet zavisi od auta do auta, u nekim sjenilima i ne rasipa toliko strašno, dok u nekim više rasipa, nego što baca na cestu :)
 
Top