Ugradnja plina LPG

Ugradnja plina LPG

Član
Dali moze neko da mi objasni kako se ugradjuje plin u auto sa karburatorom;) moze i neka shema:cool:
 
Član
mahe007 je napisao(la):
Dali moze neko da mi objasni kako se ugradjuje plin u auto sa karburatorom;) moze i neka shema:cool:

prijatelju google i youtube ,sve ima , mada ti nebih preporucio da radis s time ako nikada nis do sada .
Ipak sigurnost na prvome mjestu pozzz
http://download.lovatogas.com/FAST/FAST_man_eng.pdf
na eng je sve mozes barem malo vidjet kako se sva tri sistema instaliraju .
da ti puno ne pametujem , imao sam dva vozila s plinom , i preporucio bi da to sam ne cackas ako bas neznas sta kako sve ide
 
Član
ELVIR__T je napisao(la):
mahe007 je napisao(la):
Dali moze neko da mi objasni kako se ugradjuje plin u auto sa karburatorom;) moze i neka shema:cool:

prijatelju google i youtube ,sve ima , mada ti nebih preporucio da radis s time ako nikada nis do sada .
Ipak sigurnost na prvome mjestu pozzz

Citav dan na netu trazim to i nmg da nadjem;) moram nekako naucit:D:lol:
 
Član
Mislim da je bolje negdje par casova platit i otic kod nekog ko radi to i ko ima iskustva.Naravno najbolje sam svoj majstor sto se tice vecine stvari,ali sto se tice plina,moja preporuka takodje da se nije igrat sa tim. U svakom slucaju sretno....
 
BHT Ovisnik
ma gdje ces se jadan oko tog bakcati,sada ti dođe sve s bocom i ugradnjom 400km za karb. motore,a treba ga i postelovati kako treba;)
 
Član
ELVIR__T je napisao(la):
mahe007 je napisao(la):
Dali moze neko da mi objasni kako se ugradjuje plin u auto sa karburatorom;) moze i neka shema:cool:

prijatelju google i youtube ,sve ima , mada ti nebih preporucio da radis s time ako nikada nis do sada .
Ipak sigurnost na prvome mjestu pozzz
http://download.lovatogas.com/FAST/FAST_man_eng.pdf
na eng je sve mozes barem malo vidjet kako se sva tri sistema instaliraju .
da ti puno ne pametujem , imao sam dva vozila s plinom , i preporucio bi da to sam ne cackas ako bas neznas sta kako sve ide

Hvala ti puno;) necu ja ovo sam raditi da kasnije ne bi bilo boooom:D;) kako sve vise citam sve vise i vise komplikovano;):D
 
Član
mahe007 je napisao(la):
ELVIR__T je napisao(la):
mahe007 je napisao(la):
Dali moze neko da mi objasni kako se ugradjuje plin u auto sa karburatorom;) moze i neka shema:cool:

prijatelju google i youtube ,sve ima , mada ti nebih preporucio da radis s time ako nikada nis do sada .
Ipak sigurnost na prvome mjestu pozzz
http://download.lovatogas.com/FAST/FAST_man_eng.pdf
na eng je sve mozes barem malo vidjet kako se sva tri sistema instaliraju .
da ti puno ne pametujem , imao sam dva vozila s plinom , i preporucio bi da to sam ne cackas ako bas neznas sta kako sve ide

Hvala ti puno;) necu ja ovo sam raditi da kasnije ne bi bilo boooom:D;) kako sve vise citam sve vise i vise komplikovano;):D

A da znas koliko je jednostavno ne bi vjerovao :D
 
Član
Ma sta je komplikovano =) :p

Salu na str ne igraj se sam sa tim, ima tu dosta zajebancija, uostalom vidis i sam malo malo pa neko pjeva: a oko mene lete lete svi =)

Isparivac (postavljanje, podesavanje, zatezanje membrane)
prespajanje vode, goriva (pogresan korak gubis vodu, benzin, plin ti se ne pretvara u gasovito stanje)
sigurnosni ventili na boci (u slucaju ispadanja lule iz mjesaca, ili pucanja nekog crijeva)
unutrasnji prekidac (tri polozaja, sa elektricnim ventilom pod haubom)
postavljanje mjesaca sa lulicama na karburator (potrebno je da ti dihtuje pravo, ne smije vuci zrak nimalo jer ce onda brljaviti)
postavljanje cepa na usis (ako je premalo, nece da ide, ako je prevelika rupa gasi se na leru)

Eto ti neke osnovne smijernice ;)


Ma sta je komplikovano =) :p

Salu na str ne igraj se sam sa tim, ima tu dosta zajebancija, uostalom vidis i sam malo malo pa neko pjeva: a oko mene lete lete svi =)

Isparivac (postavljanje, podesavanje, zatezanje membrane)
prespajanje vode, goriva (pogresan korak gubis vodu, benzin, plin ti se ne pretvara u gasovito stanje)
sigurnosni ventili na boci (u slucaju ispadanja lule iz mjesaca, ili pucanja nekog crijeva)
unutrasnji prekidac (tri polozaja, sa elektricnim ventilom pod haubom)
postavljanje mjesaca sa lulicama na karburator (potrebno je da ti dihtuje pravo, ne smije vuci zrak nimalo jer ce onda brljaviti)
postavljanje cepa na usis (ako je premalo, nece da ide, ako je prevelika rupa gasi se na leru)

Eto ti neke osnovne smijernice ;)
 
Top