ugradnja obrtomjera???pomoc

ugradnja obrtomjera???pomoc

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Hmm mislim da je moguce. Kako sam ja cuo (jer i ja hocu u svog ljubimca da ugradim RPM) treba da imas na ALTENATORU pin u koji se utakne jack i spoji sa RPM saticem. Mozda i grijesim ali tako sam cuo:$ Sacekat cemo odgovor nekoga tko ima iskustvo sa tim;-)
 
Početnik
I ja sam cuo da kod dizela uglavnom ide na alternator (golf), a kod benzinca na bobinu, znci dvije zice,jedna +, druga na -, i to je to...a valjda zavisi i koji ces obrtomjer, eksterni ili kilometar sat sa obrtomjerom...
 
Znam 100 000 000 % da je na kamionima i autobusima (diesel masine) spojeno na ALTENATOR, a za benzin i ja sam cuo da ide na bobinu...
 
Član
Ja sam na svom BMW-u samo stavio drugi sat sa obrtajima i pokopcao i sve radi..Tako vjerovatno mozes i ti,nadjes verziju sa obrtajima i samo zamijenis..Mada ne garantujem,BMW je BMW :)
 

IGY

Član
Schumi je napisao(la):
Ja sam na svom BMW-u samo stavio drugi sat sa obrtajima i pokopcao i sve radi..Tako vjerovatno mozes i ti,nadjes verziju sa obrtajima i samo zamijenis..Mada ne garantujem,BMW je BMW :)

jos da si sam mjenjao :D:D:D
 
Hmm stavio si drugi sat jer je vec imao pripremu za RPM satic... Faya M5 ima vozila kod koji se kopca na mjenjac...Recimo R5 GTT (neki imaju sajlu a neki digitalni RPM)...
 
Član
1.4 predpostavljam da je benzin.
postavis sat sa obrtomjerom i probas da li vec ima provucenu instalaciju za isti. ako nema provucenu instalaciju dovedes + i - direktno na obrtomjer i kao trecu zicu inpunls sa bobine i to ti je to. na zadnjoj strani obrtomjera obicno pise koja je zica za sta.

kod dizela je drugacija situacija. on takodje ima + i - kontakte ali inpulsvuce sa alternatora
 
Član
Moguce je i Faya sto zbori, kod mene na cromi dieselu je elektricni davac/senzor na zamajcu bio zaduzen za obrtomjer.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top