Ugradnja muzike (zvucnici, pojacalo, woofer) ~PoMoC~

Ugradnja muzike (zvucnici, pojacalo, woofer) ~PoMoC~

Pozdrav svima,
odlucio sam ugraditi muziku u auto. Kupio sam vec 4 zvucnika jer sam dobio po finoj cijeni (sony xs-f1325, peak power 150=w, rated power=35w).
Radio je xplod cdx-gt1236 (aux, mp3, usb, card, sve osim cd-a..). Znam da je slab, ali zato i pitam za misljenje. Planiram kupiti pojacalo nasao sam vec 600w, 4 izlaza i woofer je 500w. Eh ovako, vec sam pitao neke ali nisam jos dobio pravih informacija.. Imam u planu da spojim taj radio na pojacalo, posto je radio slab ostavio bih samo 2 trenutna visokotonca na njemu i nista vise. Sa cincom povezati radio i pojacalo. Dalje, na jedan izlaz sa pojacala bih spojio 2 zvucnika sonya, a na drugi izlaz jos druga dva zvucnika. Ostanu mi jos 2 izlaza za woofer i na njih bih povezao taj woofer. Znaci, ne treba mi puna snaga ali opet da ima basa i tona..
Molio bih vas za pomoc, sta vi mislite o tome i kolika je otprilike cijena ugradnje toga?
Hvala svima koji pomognu.
 
Član
Woofer spoji kako si planirao ako pojacalo moze u bridge a dva zvucnika spoji svaki zasebno na izlaz. Jedan zvucnik na jedan izlaz pojacala...ako hoces jos dva povezat, mozes ih spojit na plejer. Da se pokopca prosjecnim kablovima ako ces sam sebi radit treba ti nekih 40-tak KM za kablove.. kineski kablovi su nekih 25-30KM, tu sve dobijes sto ti treba al nije neki kvalitet... i treba ti jos par metara kabla za ta dva zvucnika koja ces zakacit na plejer i visokotonce
 
Nije nista zbunio, sve ok. :D Ima i ta opcija ali nisam htio tako, jer je radio slab, pa sam mislio da je bolje spojiti sve na pojacalo, snaga bi bila jaca nego na radiju i fino rasporedjena.. Jos sam zaboravio napisati, jedino me brine oko te muzike spajanja zato sam i postavio ovu temu, nisam nikad radio oko toga, pa me strah pomalo da sam sebi spajam.. Znam sve sta mi je potrebno ali ne znam kakve kablove.. Strah me je jedino da ne dodje do spoja pa da se ne zapali auto, pa oko toga da me posavjetujete sta bi trebao kako spojiti i sl..
Hvala jos jednom..
 
Član
Ne mozes spojit dva zvucnika na jedan izlaz, dobit ces razliku u otporu. Nije taj radio slab za zvucnike, vjerovatno nije ni pojacalo neka pretjerana sreca, ako si vidio da je 600W, vjerovatno mu je snaga RMS 200-300W, sto ce reci da je po izlazu 50-75W (nagadjam)... Ako spojis dva zvucnika na jedan kanal moze zezat pojacalo a neces time nista dobit
 
Aha ok.. Znaci da one male visokotonce izbacim oni su ispod sofersajbe, a na radio prikljucim 2 sonya oni idu u vrata prednja, i na ostala 2 izlaza iz radija prikljucim cinc kablove za pojacalo? I sta mislis jos o tome posto su 2 zvucnika naprijed u vratima dole, a druga dva su nazad na polici, da li ce biti ok zvuk?
 
Član
Na plejeru imaš 4 izlaza za zvučnike, na njih kopčaš zvučnike... nazad imaš vjerovatno 2 činč izlaza i na njih kačiš pojačalo činč kablovima
 
Tako sam i mislio xd :D a koja je otprilike cijena da mi ugradi, ima puno posla oko provodjenja kablova to je najgore.. Je li cener malo?
 
Član
Ako spojiš te sve zvučnike na jedno pojačalo nećeš dobiti ni zvuk ni baas,biće teško ušitmati.
Spoji ta 4 zvučnika na player a woofer na pojačalo i postavi u gepek ,najednostavnije za ugradnju.
Onda zvučnike podešavaš na playeru a woofer na pojačalu uštimaš,
napraviš neki balans da nisu prelgasni zvučnici a ni woofer.
Ja imam dva pojačala jedno za zvučnike drugo za woofer i morao sam to od zvučnika smanjiti na 50% snage jer je inače preglasno.
 
Ok hvala svima na pomoci.. :D Znaci da spojim 4 zvucnika na radio, a bas na pojacalo.. A sta mislite da li ce biti los i slab zvuk sa tim radiom, znaci model je ovo kinesko smece "xplod cdx-gt1236", kablovi su tanki od radija, da li ce moci podnjeti radio ta 4 zvucnika to me zanima??
 
Član
A sto si bas izabrao taj Kinez? :D
Jest da mu je prihvatljiva prodajna cijena 40-50KM, a mozes naci i po 30, ali ako vec hoces koliko toliko kvalitetno mozes li se malo vise protegnuti?
Vjerovatno ce i on tebi raditi normalno, uredu sve, samo eto kad ga pogledas on odise jeftinoscu pa ga je ruzno gledati i u nekoj supi :D
 
Top