Ugradnja klime??

Ugradnja klime??

Pozdrav svima razmisljam o ugradnji klime pa rekoh da postam da vidim komentare oko toga i jeli se iko susretao s tim. U pitanju je auto Audi A4 B6 2003 1.6 ima siber, ali nazalost klimu ne iako ima sve predvidjene izlaze npr kod akumulatora na plastici tacnije kod filtera kabine. Cak sam po internetu gledao i LLumarovu ceramic foliju koju imaju u ponudi i dali ona pomaze pri zagusenju UV zraka i sporijem zagrijavanju kabine?
 
Član
Ista priča godinama na forumu... Imao je to sve VW davnih dana, samo sto je neko bio škrtica kad je naručivao nov auto u salonu.
Ljudi koji narucuju novo auto bi voljeli i jak brend i jeftin proizvod. (i ovce i novce)
 
Član
Da, ali zasto se to ne desi "slabijem" brendu? Suzukiju, Opelu, Citroenu...? Zato sto ti brendovi u serijskom opremi imaju klimu, ne moze se desiti da nema klime, barem u ovoj klasi vozila. Sramotno je da za to godiste i to Audi uopce postoji opcija bez klime. O ostaloj opremi da i ne govorim, puno puta pricano na forumu. Ovdje ne bih kritikovao kupca da je bio skrtica pa nije doplatio klimu, to je haman isto poredjene da vozilo nema retrovizor jer eto neko je bio skrt pa je uzeo vozilo bez retrovizora. Valjda je to trebala biti serijska oprema u Audiu narocito u toj klasi vozila.
 
Al da se vratimo temi. Ugradnja je naravno moguca, ali racunaj sa 2000km
znas li drug gdje pitao sam i Komel za ponudu, ali nazalost nista odg. nisu naravno po olx.ba sam gledao imaju ljudi u doboju koji ugradjuju pa cu jos malo pogledati ne zalijetati se ipak sam vise za opciju zatamnjivanja boljim folijama pa ako to ne bi uspijelo onda bi vjerovatno gledao to za klimu jer nam da nije bas jeftina igranka
 
Član
Sve nešto razmišljam da će te izaći puno skuplje ugradnja klime nego zamjena za auto s klimom i doplata, ali je tu opet mačak u vreći, da li je to drugo auto održavano, da li ćeš morati ulagati u njeg pa te na kraju može izaći i puno skuplje nego ugradnja klime.
 
Član
Nije to samo uzeti dijelove i ugraditi. Treba i ECU programirati. Treba Kompjuteru Motora reci da sad ima klimu, i da prilikom paljenja klime ukljuci se ventilator na hladnjaku, poveca ler gas itd...

kao sto MehemLED rece, ako vec hoces klimu uzmi drugi auto.

Folije ce malo popraviti situaciju. na suncu kad stoji stavi onu alu foliju na sajbe, i trpi jbg
 
Nije to samo uzeti dijelove i ugraditi. Treba i ECU programirati. Treba Kompjuteru Motora reci da sad ima klimu, i da prilikom paljenja klime ukljuci se ventilator na hladnjaku, poveca ler gas itd...

kao sto MehemLED rece, ako vec hoces klimu uzmi drugi auto.

Folije ce malo popraviti situaciju. na suncu kad stoji stavi onu alu foliju na sajbe, i trpi jbg
Hvala ljudi na odgovorima onda cu se vise odluciti na tu opciju sa folijama i sto kazes trpi jbg jer kako MehemLED rece kupujes macka u vreci jer je ovaj bas malo presao na njemu je sve fabrika, a vjerujem da se ECU mora isto programirati sto kazes pa je oko toga vise zivaca gubiti garant nego trpiti dok je ovog varljivog ljeta :D
 
Top