Ugradnja follow me funkcije - maglenke / pozicija

Ugradnja follow me funkcije - maglenke / pozicija

Član
Pozdrav svima . Ja sam onaj famozni sto je imao problema sa turbinom na golfu koju sam sam rjesio na kraju, ali to je manje vise bitno . Ja sam od onih koji vole sve da prave sami , rjetko sta kupujem za auto . Sad sam dosao na ideju da sebi ugradim follow me funkciju ili kako se vec zove , da kad zakljucam auto - upale pozicije ili maglenke i da svjetle par sekundi i da se ugase , i isto tako obrnuto kad otkljucam auto . Cito sam da , postoji mogucnost da se kupe neki moduli , sve gotovo i samo se spoji , ali ima i neka varijanta da se sve nastima preko vremenskog releja , pa ako neko ima znanja oko tog da me malo uputi , naravno prije svega ako mu nije mrsko pisati .

Druga solucija bi bila , da nastimam kao neku follow me funkciju u skladu sa svjetlima u kabini, tj . to bi radilo samo pri otkljucavanju auta, kada se upale svjetla u kabini , salje se signal i pale se pozicije. Eh sad da se ne ***** oko toga , ja bi najradije uzeo struju sa nekog od svjetala u kabini i zicama odveo do haube , gdje ne bi prikljucivo na trenutne pozicije ili maglenke , nego bi kupio neku led trakicu i spojio na te zice koje sam doveo .. , cisto radi opterecenja mreze . Eh sad zahvaljujem svima koji su odvojili vrjeme za citanje ovoga , pa da cujem vasa misljenja :p
 
Član
Pratim temu, ovo i mene zanima. Ja sebi planiram kupiti gotovi modul sa senzorom svjetla (da se svjetla ne pale po danu jer nema smisla). Ovo za svjetlo iz kabine opet treba vremenski relej i nesto sto bi prijecilo da se ne pale glavna svijetla kad upalis svjetlo u kabini i onda sve to sloziti na centralno zakljucavanje. Nisam nikakav znalac ta struju, ali ovako mi to izgleda po nekoj logici
 
Član
ima negdje na forumu neko je radio ugl moze se iskombinovat nesto sa relejem od grijaca od dvojke golfa, uglavnom kako god ti odlucis, ali po meni je najidealnija varijanta gotovog modula! nemas puno kentranja kablova ludila, ustekas i cao. Ako vec takav modul postoji.
 
Član
Ja sebi pravio na B6, ima dosta tema o tome na forumu, ne traba ti senzor za dan/noc (ako nemas) jer su mi ionako uvijek upaljena svjetla (zbog zakona). Sve se da uradit u VCDS-u, ima more tema na Netu i ovom forumu.
 
Član
Frenky kako si to ukljucio na b6 ako ti nije problem objasniti. Znam da se moze putem vcds, ali to u slucaju samo kad ti modul to podrzava, tj bitno je zadnje kodno slovo 'F'. Moj ima oznaku E

Edit: ti imas passat b6?
 
Član
Drug ako ti nije problem da mi stavis link neke teme sa foruma u kojoj je to vec neko radio , jer ja to ne mogu naci . A kod mene je golf 4 2001 godina , pa sumnjam da se preko dijagnostike to moze ukljuciti .
 
Zasto jos niko nije pokusao ugraditi arduino ili neki drugi krmilnik viseg cjenovnog ranga u auto da bi upravljao sistemima kao sto je coming/leaving home, footlight...?? Jel ima mozda neki razlog zasto ne da ne razmisljam vise o tome.

Poslano z mojega SM-G920F z uporabo Tapatalk
 
Član
Zasto jos niko nije pokusao ugraditi arduino ili neki drugi krmilnik viseg cjenovnog ranga u auto da bi upravljao sistemima kao sto je coming/leaving home, footlight...?? Jel ima mozda neki razlog zasto ne da ne razmisljam vise o tome.

Poslano z mojega SM-G920F z uporabo Tapatalk

Ne razumijem te , je li ovo nekakvo pitanje ?
 
Ne razumijem te , je li ovo nekakvo pitanje ?
Da pitanje je, i glasi zasto niko ne stavlja arduino u auto? Vjerovatno je neko vec pokusao na ovom forumu.
Dakle veoma jednostavno:
Imas 3 signala: sa brave kad se otkljuca, sa senzora svjetlosti, i sa brave kad upalis auto da negira.
I kad se ispune sva 3 uslova tj da otkljucas/zakljucas auto, da je noc, i da auto nije upaljen signal ide na relej koji pali svjetla na odredjeno vrijeme.
Napravit cu ti simulaciju sta sam zamislio i poslati pa ces vidjeti o cemu se radi.

Poslano z mojega SM-G920F z uporabo Tapatalk
 
Član
Djenkooo ovo mi je zanimljivo sto si napisao, ali nikad nisam cuo za "arduino". Mozes li nam reci sta je to, ili kakvu sliku staviti. Vidim da kuzis sto je to i princip na kojem radi
 
Član
Aha , to je dakle neki modul koji sluzi za to , objasni ti nama je li se to kupi ili se napravi a tako se zove hh
 
Član
Arduino,prosto receno platforma koja ima mikrokontroler(plus eletronika za programiranje i sl) sto bi mi rekli kompjutercic haha
I programira se u programskom jeziku C/C++ i povezuje sa nekim hardverskim komponentama.u programu je ako su ispunjeni jedni uslovi,uradi to.ako nisu onda nemoj i tjt ukratko
 
Top