udubljenja na autu

udubljenja na autu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
danas pustim jednu seljacinu u auto i kako je otvarala vrata udari u betonski stub i udubi mi lim kod vrata znaci lak nije ostecen kako se to moze popraviti ili na neki nacin izvuci to udubljenje
 
Član
pa samo necim udaris s druge strane :D
tako je jaranu bio udubljen zadnji panel na fiJat bravo-u,on skinuo tapacirung,uzeo jednu poveliku knjigu(da bude ravnomjerno a i nauka sve rjesava),i udarao lagano gumenim cekicem po njoj...i ispravilo se sve,ko da nikad nije ni bilo udubljeno;)
on je rijesio naukom:lol:
da vidim ostale prijedloge:D
 
Član
ovo zvuci malo smijesno cuo sam da raja ta udubljena izvlaci sa onim cudom za wc solju i kazu da ima efekta
 
Član
duurma je napisao(la):
ovo zvuci malo smijesno cuo sam da raja ta udubljena izvlaci sa onim cudom za wc solju i kazu da ima efekta

Prijatelju,

Meni neko prednji lijevi blatobran udubio na dva mjesta vjerovatno drugim vratima neko ko je parkirao pored mene.

Skinuo točak, skinuo plastični unutrašnji blatobran i rukom vratio udubljenje, malkice se još vidi ali je puno puno bolje neg ranije.

Skini tapacirung i rukom pritisak sa unutrašnje strane ili nečim mekim recimo gumenom drškom šarafcigera i trebalo bi da se ispravi.
 
Član
bulex je napisao(la):
Astra je napisao(la):
ima u maglaju momak popravlja ta udubljena vakumom bez farbanja,

moze li malo vise info na pm ili ovdje... ako imas...

hvala:D
Momak je ultra poznat sto to radi, ja kad sam isao sa jaranom, bio je q7 kojem je grad pao i sjebao komplet krov, on mu je to napravio za sat vremena... javicu vam ovih dana broj ovdje..
 
Član
da li je neko od vas pokusavao ispraviti udubljenje pomocu fena i spreja?
nekad sam gledao klip na kojem lik prvo dobro fenom zagrije lim, i onda poprska sprejom, i lim se sam vrati zbog naglog hladjenja.
samo neznam koji je sprej.
u klipu je naglaseno da se na ovaj nacin ne mogu ispraviti udubljenja nastala 'ostrim' udarcem, kao sto je led.
 
ima i to smisla, al eto meni starome bia udaren branikom, bas se lipo udubilo, izvuceno vakumom i sve ok, valjda zavisi od udarca do udarca!
 
Član
duurma je napisao(la):
ali to je plastika a ovo je lim

Gledamo sam kad izvlače vakumom... ako je lak napukao, guli se i sl... onda će pumpa povuću za sobom... ako je lak zdrav, neće se ništa desiti bez brige...

Samo nemam pojma što se tu puno sekiraš... ako je udubljenje ovalno, bez izraženih linija od udarca... skini tapacirung i pokušaj rukom gurnut... ako ne ide, onda staviš komade kartona (2-3 sloja) ili nešto slično što nije kruto... komad gume, komad etisona, sjedalicu neki i sl... i lagano gumenim čekićem to vratiš nazad...

pozdrav.
 
Član
Astra je napisao(la):
bulex je napisao(la):
Astra je napisao(la):
ima u maglaju momak popravlja ta udubljena vakumom bez farbanja,

moze li malo vise info na pm ili ovdje... ako imas...

hvala:D
Momak je ultra poznat sto to radi, ja kad sam isao sa jaranom, bio je q7 kojem je grad pao i sj*ao komplet krov, on mu je to napravio za sat vremena... javicu vam ovih dana broj ovdje..
Ako je u pitanju Damir iz Maglaja,mogu samo reći da je čovjek umjetnik.Gledo sam do sad 15-ak auta što je uradio,za nepovjerovat.Imam broj pa ako nekome treba pošaljem na PM
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top