Udes u Sarajevu

Udes u Sarajevu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Danas oko 15:00 u Nedzaricima, momak sa motorom udario u Golf 6 golim ocima sam sve vidio, strava kad sam vidio kako momak leti :icon_cry:, na svu srecu ziv je, bio je pri sebi al nije mogao ni rukama ni nogama nista. Momak vozio normala, covjek sa golfom umjesto da ga propusti da prodje, on poceo skretati kad je motor bio 5 metara udaljen od njega i uzas se dogodio :icon_cry:
 
Član
Jbt život :icon_cry: , i sad nek napišu kako je ovaj sa motorom letio!:icon_mad:

Najviže mrzim kad počnu komentari kako bajkeri nisu ravnopravni u saobraćaju, a samo trebaju pročitati zakon o saobraćaju! Regulare vozim motor od 16 godine i svašta sam preživio i vidjeo na putu, šta sam samo puta sišao na bankinu.....:icon_mad:

Nadam se samo da će momak biti dobro i da će se brzo oporaviti!:icon_sad:
 
Legend
Nadam se da ce se momak brzo oporavit, ali moras priznati da 80% motorista u sarajevu ne postuju niti 1% zakona o saobracaju..

Ja se svakodnevno susrecem sa divljacima na motoru, koji se provlace izmedju auta, pored auta u uskim ulicicama itd itd.. da ne pricam o onim sminkerima sto su na motoru u japankama i havajskom sorcu..
 

sUx

Član
bio na licu mjesta ,uzeo mu ovaj sa golfom šesticom pravo prvenstva prolaza ,auto krivo 10000 % drug bio u ful opremi od glave do pete ... slomio nogu i malo se ugruhao... motor 80% steta...

u ovoj drzavi ako vozis motor odma si klošar ,kriminalac itd tako to vecina gleda a ustvari nije tako
 
Početnik
sUx je napisao(la):
bio na licu mjesta ,uzeo mu ovaj sa golfom šesticom pravo prvenstva prolaza ,auto krivo 10000 % drug bio u ful opremi od glave do pete ... slomio nogu i malo se ugruhao... motor 80% steta...

u ovoj drzavi ako vozis motor odma si klošar ,kriminalac itd tako to vecina gleda a ustvari nije tako

a ovi sa novim autima redovno uzimaju prvenstvo, ne kontaju da su kupili samo skupo "besno" auto, a ne cestu :icon_mad:
 
Član
Ako je crveno na semaforu, što se nebi laganini provukao na 1 mjesto, ali divljanje po gradu ni sam ne podnosim! :icon_smile:
kolege motoristi znaju kolika je kultura stranih državljana prema motoristima, dovoljno je da se malo, na magistrali, pomjere prema bankini i motoristi laganini prolaze!;) A kad mi se nadju siliti sa autima, i namjerno ubrzavati i pomjerati prema bijeloj liniji.... dovoljno pokazuje kolika je kultura kod naših vozača!:icon_mad:

Drago mi je da je momak ok, noga će zarasti a lima je uvijek bilo i biće!:icon_smile:
 
Dvije godine motore ganjao, svega i svacega se nagledao i dozivio, ja ne svacam, u 99% slucajeva kad si na motoru jdnostavno svima u autu smetas, svi naglo ubrzavaju da te obidju, redovno te guraju sa puta, oduzimaju prvenstvo prolaza, i uvijek, ali bas uvijek, kad nisi kriv "on" tebi j*e sve po spisku iz auta.. Jednostavno me taj sport ohladio skroz, nakon vise kriticnih sitacija, policija po tom pitanju ne poduzima nista, par puta isao da prijavim, zapamtio registraciju i sve i nista, oni samo govore "ne mozemo mi tu nista", ma vraga ne moze, nece! Da ne kazem da ima puno bezobraznih motorista, ima i toga, mada je to vecina slucajeva sa ne izviljenom balavurdijom bez vozackih!

Zao mi je momka, zbog ovakvih stvari sam i ja prodao na kraju motor!
 
Član
Normalno nema vozacke kulture i sta drugo ocekivat,svuda u svjetu je normlano da kad vidis motoristu maknes se u stranu da covjek prodje samo u nas ceka da dodje paralelno sa njim pa nabere po gasu.A i putevi su katastrofa rupe na sve strane,prosle godine u tunelu Karanovac jaran naleti na rupu mal tocak ne odbi da je bio motorista samo bi otkino prednji tocak jer nea sanse da je mozes izbjec.
 
Njegova rodica, inace moja prijateljica, vas je htjela informisat o stanju povrijedjenog, pa da se ne predstavlja zbog jednog posta je c/p meni da napisem vama..

Leila: "Momak koji je vozio motor je moj rodjak. Mozda ga znate, vozi onog plavog nissana, na zadnjoj shajbi pise Bluebird. Danas sam bila u bolnici, ima male povrede glave, podljeve po tijelu, najgore je stradala desna noga. Sutra aBd treba na operaciju. Na motoru ima stete, npr prednja strana je skroz otisla, dok je desna netaknuta, lijeva je malo ostecena i auspuh je smrskan. Stete ima, al nije toliko, sredit ce se to osiguranjem. Jos bitno, da je vozio sasvim normala i da nije kriv za nesrecu, a udario ga je vlasnik jedne firme u Sarajevu. Da naglasim na sebi nije imao japanke i havajski sorc, nego odijelo od 700 eura, kacigu i kornjacu. toliko od mene, ako koga jos nesto zanima nek se javi...

pozzz"
 
Legend
Ma ebo motor, nek je on ziv, i dobro je da nije samo jos jedan u nizu, da mu pisemo RIP, momka znam indirektno, upoznali smo se 2005god na SRu u Sarajevu, rega je lik fakat.. steta jbg, cuvajte se..
 
Član
steta je samo sto zbog budala na motorima ispastaju i ostali motoristi koji normalno voze

a momak ce se oporaviti polako

kod nas je kultura saobracaja u minusu nije ni 0
tako da i medju motoristima i medju vozacima auta ima kretena tako da je to tu negdje samo zavisi ko koga naleti normalan na normalnog budala na normalnog ili budala na budalu
 
Legend
Ma problem je u tome sto su i ostali, normalni motoristi na "piku" zbog nedolicnog ponasanja nekolicine motorista.. Sinoc opet gledam, i ne razumijem tu politiku nikako, kod vjecne vatre i onda PUN do BBI dole, tu ima sigurno nekih 300-400m, on moze nabit 200km/h vrlo lako, i onda dole sta se desi.. a ljudi stalno pretrcavaju ulicu, kad je stvarno prometno..

Da ne pricam sta se radi od m.dvora pa do ilidze, u oba smjera.. ubacivanje izmedju auta, na semaforma nikad ne cekaju iza auta vec se naravno moras probit da stanes prvi, da ga mozes stisnuti.. to vise nije cejf, vec neko dokazivanje.. (ovo navodim moj stav, i moje primjere)

Kad sam se vracao sa mora, 3-4x izlijece mi motorista koji pretice kolonu od 10tak auta, i ono ubaci se, cim prodje auto on nastavi.. eh to je ono dokazivanje od sarajeva do konjica 20minuta itd itd..

Ne zelim trpati sve u jedan kos, ali mislim da motoristi trebaju malo vise vozacke etike..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top