Udes- Naplata stete

Udes- Naplata stete

e ovako , prije 3 dana je moj otac imao saobracajnu nesrecu : stao je na pjesackom prelazu da zena i dijete prodju i u tom momentu ga je velikom brzinom od pozada udario momak sa Pezo-om 307. Hvala bogu da niko nije nastradao. u momentu udara , tata nije drzao kocnicu pa ga je ovaj bukvalno sutnuo naprijed. Steta je prilicna. naravno , zvali su policiju , ali tu krece drama. Moj otac (dusa od covjeka), da bi izasao u susret tom momku koji ga je udario, nasli su rjesenje da se dogovore i da taj momak plati popravak pa da se nepise zapisnik. policiji je to i godilo , okrenuli su i otisli , ali su upisali u neki rokovnik da je bio udes (bar jedan dokaz).ovaj sto je udario je zvao nekog svog majstora koje je procjenio stetu na 250 maraka (a taj njegov majstor mi je poznat od prije , nema 3 ciste, slab majstor). medjutim , ova 3 dana smo vozili raznim limarima i svi procjenjuju oko 500 km stetu , i tu se stvara problem , nece ovaj da plati , naravno hoce sa tim svojim majstorom samo da sfuseri i nas zavrne.
Zna li iko , sta sad ciniti , moj stari a znam ga na sta je sve spreman , hoce da dize tuzbu protiv ovoga. Sta sad da se radi?:icon_question:
 

IGY

Član
bukvalno nista, ako su dogovorili tako i nije bilo zapisnika, taj nece da plati mislim da od toga nema nista
to se uzme licna karta i ne vraca se dok ne da novac
 
sta god sad radio to je kasno jer ste se dogovorili trebao je odma da ide preko osiguranja i rijesena stvar a taj sto je tvog starog lupio platio bi kaznu policiji od 100KM i neki bod a dalje bi teretili osiguranje ovako slaba vajda od tuzakanja
nadam se da ce sta iz tuzbi izvuc ;)
 
ma kasno je bilo odmah sto je stari pristao i isao na dogovor, htio da zastiti tog momka a ovaj njega zavali do kraja , eto , to nek bude skola za ubuduce svima nama, danas ce te, ma i rod rodjeni , da izvinite : "zajebati". ides na postenje,na ljudstvo , za sta , da bi na kraju ispao nasamarena budala.
 
Član
Nek ti stari ode u zandarmeriju i poprica sa njima, taj lik je duzan da isplati stetu ako nece tako nek stari uzme iz zandarmerije zapisnik neki ***** o udesu i nek tuzi levata po osnovu ostecenja tudje stvari. Ako nece milom hoce silom, jbg nek ga pusti danas sutra ce opet napravit nekom tako sto da tvoj stari ili bilo ko placa necije hirove....Cuj otiso majstoru, ja da sam radio procjenu po osnovu majstora iz supe pokrilo bi me sve 3-4 milje u vrh glave a stvarna steta oko 7-8 milja bila..
 
Najbolje otiđi u policiju, traži te policajce što su dolazili na lice mjesta, nek naprave službenu zabilješku. Dobro bi bilo ako imaš nekog svjedoka ili ako ima kakva nadzorna kamera na tom mjestu. Ako policija neće da napravi zabilješku na osnovu toga, prijavi da je bila nezgoda daj podatke tog drugog vozača i traži da ispitaju , on mora dati izjavu kada ga oni pozovu. Neka mu slikaju auto i svaki će ti vještak na osnovu fotografija tvog i njegovog vozila dokazati da su oba učestvovali u udesu i koje kriv. Kad obezbjediš tu zabilješku onda ganjaj njegovo osiguranje;)
 
Top