Ubrzajte Boot Vrijeme

Ubrzajte Boot Vrijeme

Član
Postoji mnogo, doista mnogo načina na koje možete poboljšati i ubrzati vaš operatini sustav. U svakom slučaju, budući da ovim forama nema kraja i neki od njih rade neki ne, pokušajte s ovim, ovdje je jedan dobar trik koji će vam ubrzati proces Bootup-a Windows Vista i 7.Dakle ako imate običan jednojezgreni procesor ovaj tweak vam neće puno pomoći u ubrzavanju bootanja sedmice..


Rješenje:

* Start - Run
* Unesi msconfig - OK
* Klikni na tab Boot
* Klikni na Advanced options gumb
* Iz padajućeg izobrnika odaberi maksimalan broj procesora koji se nude - OK
* Restart
 
Član
znači sa 1 minute ukupnog vremena od pritiska gumba skraćeno na 58 sec..... ništa vrijedno pomena :) Bolje gasiti 'nepotrebne' startup procese :D u kombinaciji s ovim mogao bi se skratiti koji sekund čekanja :icon_biggrin:
 
Član
Et ja sam kamerom snimao baš kako bih bio siguran i rezultat 2 sec .... Da se radi o paljenju za 10 sec pa smanjeno na 8 ok al sa minute na 58 e pa na qrcu ga ja nosam :lol:
 
Član
ibizasa je napisao(la):
znači sa 1 minute ukupnog vremena od pritiska gumba skraćeno na 58 sec..... ništa vrijedno pomena :) Bolje gasiti 'nepotrebne' startup procese :D u kombinaciji s ovim mogao bi se skratiti koji sekund čekanja :icon_biggrin:

kako mogu vidjeti te start up odjednom da gasim sta mi ne treba ( win 7 + lajik za pc-om)
 
Član
pa kad otvoris run i msconfig u prozoru imas 'Startup' tab, u tom tabu pogasis ono sto ti ne treba ili sto smatras nepotrebnim zatim apply i ok :)
 
Član
koki+ je napisao(la):
ibizasa je napisao(la):
znači sa 1 minute ukupnog vremena od pritiska gumba skraćeno na 58 sec..... ništa vrijedno pomena :) Bolje gasiti 'nepotrebne' startup procese :D u kombinaciji s ovim mogao bi se skratiti koji sekund čekanja :icon_biggrin:

kako mogu vidjeti te start up odjednom da gasim sta mi ne treba ( win 7 + lajik za pc-om)

nema na 7-ici runa, tako da kucas "msconfig" (bez navodnika :icon_biggrin:) kad kliknes na start dole u ovaj dio sto je predvidjeno za pretragu (search)
 
Top