Ubacivanje digifanta u golfa 1.3i

Ubacivanje digifanta u golfa 1.3i

Član
Pozdrav svima...
Kako naslov kaze, uzeo sam digifanta da bi izbacio ovo smece od 1.3i motora, molio bi one koji su to.radili da se jave, znaci interesuje me par stvari, da li ima prepravki nosaca(sta tu treba uradit), sobzirom da nisam kupio mjenjac, htio bi 2y al sad trenutno nisam sa parama, a i nema ih, da li moze za prvu pomoc ovaj mjenjac sa ovog 1.3i motora(zamajac lamela?), i na kraju, da li treba mjenjat poluosovine ili?

Hvala unaprijed, pozdrav.
 
Član
ne moze mjenjac nije isti sa 1.3 ti ne pase od svih ostalih motora pase 1.6 1.8 dizel benzin pase ali 1.3 ne moze treba ti drugo salteblo uz taj motor treba ti mjenjac znaci od bbilo kog moze sem 1.3 treba ti instalacija procesor sajla kvacila gasa pumpe mislim da mogu od tog 1.3 anjsprica treba ti prednji nosac motora od gti stavi prednji nosac ili od turbo dizela onaj uljni
 
Član
Ne pašu ni poluosovine od 1.3, ako hoćeš da ti pošaljem broj od frajera koji ima komplet prednji trap i mjenjač od Digifanta.
 
Član
@dzinn16v ne mogu ti poslat poruku, a uprati sam da se ti razumijes u ovakve stvari, pa ako ti nije tesko pomozi hahaa pozdrav brate
 
Sto se tice motora da ga ubacis mehanicki trebas i nosace od njega...mjenjac nema smisla da uzimas 2y jer je preskup,nadji od bilo kojeg benzinca jeftinije ces proci(obrati pozornost i na korpu i lamelu jer koliko mislim da ti od 1.3 ne pase,dakle trebas i to dvoje)...sto se tice poluosovina,pasu sa 1.3 ako uzmes mjenjac sa malim flandjama,a ako uzmes 2y mooras kupiti velike unutarnje kineticke ili promijenut flandjze na mjenjacu...Sljedece,trebas razmisliti o auspuhu i kocnicama te sajlama kvacila i gasa jer ti ne pasu sa 1.3...za pocetak mozes voziti tako polako ali ne preporucam bas voziti GTI na 1.3 kocnicama...Takodjer trebas crijeva od vode i kiler jer na 1.3 je totalno drugaciji raspored ulaza i izlaza vode...postoji i druga opcija da prespajas ta crijeva koja imas kako znas i umijes,sto naravno nebih preporucio.Takodjer trebas pumpe goriva od digifanta jer od 1.3 nije dovoljna...ako ti je taj 1.3 bio ajnspric imas manje posla a ukoliko je bio karburator trebas provuci i instalaciju za pumpe...
Takodjer neznam jeli ti golf CE1 ili CE2? Ako je CE1 tpreporucam mjenjanje kompletne instalacije a ako je CE2 dovoljno je prikopcati par dzekova motorne instalacije na kutiju osiguraca i to je to...
Uglavnom nije ti bas pametno sto si uzeo samo motor jer imas puno stvari koje dodatno trebas kupiti...kod takvih svapowa motora najbolje je naci komplet donora
 
Član
ako ubacuje 8v motor mogu mu pupme od 1.3 anjsprica na digifanta stavljao i sve ok nema nikakvih problema
 
Top