U vožnji eksplodirao auto na plinski pogon

U vožnji eksplodirao auto na plinski pogon

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
gori%20auto.jpg

Foto: Arhiv

Na putu od Konjica prema Sarajevu...
12.02.2009. 09:10

Vraćajući se iz Crne Gore u Sarajevo troje putnika jedva je ostalo živo nakon što je automobil u kojem su bili eksplodirao na putu.

Prema navodima vozača Agana Kadušića, s kojim su u vozilu bili njegova supruga Samira i prijatelj Mehmed, čijeg se prezimena trenutno nije mogao sjetiti, on je automobil "isuzu troper" na plinski pogon posudio od prijatelja.

- Na putu od Konjica prema Sarajevu, na Bradini, osjetio sam da automobil gubi vuču. Prije toga sam nalio oko 80 litara plina, a u rezervoaru je bilo i benzina. Stao sam da vidim o čemu se radi, otvorio vrata i vidio dim. Odmah sam supruzi i prijatelju rekao da izađu iz vozila - priča Kadušić.

Svi su u velikoj panici počeli bježati.

- Kada smo se udaljili, odjeknula je snažna eksplozija. Dijelovi su letjeli i 200 metara - kaže Kadušić, dodajući da je velika sreća što niko nije povrijeđen.
----------

Eto ga... pocelo je!
 
Član
Nije nista pocelo drug, fino pise, da se auto zapalilo i pocelo gubiti snagu i prije explozije, i btw, plinska boca NE SMIJE da explodira, bar ona koja se koristi u autu, jer su atestirane na ogromne pritiske, i predvidjene su da u slucaju curenja plin ne explodira, kao sto bi klasicna boca, nego da putem sigurnosnih ventila ispusta, kontinuirano gori plamen, ali ne i da explodira...
 
Član
Sve znam drug... "Dijelovi su letjeli i 200 metara" ... zamisli sad scenario u gradu... na semaforu... :icon_eek:
 
Član
edoze je napisao(la):
ma kad je neki tamo "meho" u podrumu radio instalaciju

tako je
ev kad meni poslije 33 000 i vise predeni km na plinu nije ni jedan jedini kvar izbio a kamol nesto drugo sta da vam kazem
kad se uradi kako treba nema sekiracije , usteda je na nivou samo
sto neki pametnjakovici nemaju mozga da sracunaju al eto..
 
Član
ti si vozao kad je benzin bio duplo skuplji od plina,tako da si ti otplatio instalaciju
sad vec i nije neka usteda,jer ti treba dosta pregazenih kilometara da otplatis instalaciju
a ljudi se zezaju,radi 100-200KM rizikuju sigurnost...i najgore je sto je u ovom isuzu-u moglo bit dijete:icon_rolleyes:
 
Početnik
Svi hocemo jaka i bjesna auta a da se jeftino vozamo,jedno vrijeme sve to prolazi dok ne naplati ta usteda ovakvom situacijom,i sad se pitamo koliko je ustedio,sreca bar nikom se nista nije desilo,

Malo je strucnih ljudi koji znaju sta rade kad ti bombu instaliraju u autu,ja koliko znam uopste nije smilo auto ekplodirat i da se zapalilo i gorilo, ako je sve uradjeno kako treba.
 
Član
Ako je sekvencijalni plin nemoze nista da se desi jer instalaciju nemozes sfuserit ,a ovi drugi katastrofa jer ljudi izmisljaju neka svoja pravila svako ima nesto svoje kad ga ugradzuje , naslusao sam se ja tih prica.
Ako ces plin u auto uzmes sekvencijalni platis 1700 km i miran si a ne ovi neki od 500-700km.
 
Član
Fuseraj...plinska boca treba nadzivjeti cak i rezervar goriva...nek se vidi kad krim tehnicari pronjuskaju, pa nek vide nacin instalacije...ako je ista ostalo od nje :icon_rolleyes:
 
Član
mozda je rezervora sa benzinom explodirao,ko ce znat,imo sam slike negdje kad je pucano u plinski rezervora u autu,neko na svadbi fulao malo,nije probijen nista nije bilo
 
Član
lov2xlr8 je napisao(la):
mozda je rezervora sa benzinom explodirao,ko ce znat,imo sam slike negdje kad je pucano u plinski rezervora u autu,neko na svadbi fulao malo,nije probijen nista nije bilo

to je onaj audi il je bio 100 (C4) il je bio stari A6 nes se nesjecam znam samo da je bio taman, il crn il teget plavi .... uglavnom vidio sam to kod momka samo sto je meni prosuta drugcija prica od tvoje ....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top