U udesu poginuo jedanaestogodišnji dječak, njegov brat teško povrijeđen

U udesu poginuo jedanaestogodišnji dječak, njegov brat teško povrijeđen

Član
Saobraćajna nesreća u Razboju kod Srpca
U saobraćajnoj nesreći koja se dogodila preksinoć oko 22 sata na magistralnom putu Nova Topola - Srbac - Derventa u selu Razboj smrtno je stradao 11-godišnji Ognjen Krčmar. Dječak se nalazio na mjestu suvozača u automobilu "opel astra" kojim je upravljao njegov 16-godišnji brat Zoran.
Kako nam je potvrđeno, Zoran je nakon udesa prevezen u Klinički centar Banja Luka, gdje je smješten na Odjel intenzivne njege i nalazi se u veoma teškom stanju, priključen na aparate.
Prema nezvaničnim informacijama, otac maloljetnih dječaka Vjekoslav Krčmar došao je kući za vikend iz Slovenije i dao im je automobil da odu natočiti gorivo na benzinskoj pumpi "Garić petrol" koja je udaljena svega oko pet kilometara od njihove kuće u Poveliču.
Iz nepoznatih razloga, u povratku, automobil je u blagoj krivini sletio s visokog nasipa, 15-ak metara letio u zraku te udario u drvo.
- Nesreća se desila preko puta moje kuće. Čuo sam strahovit udar bez prethodne škripe kočnica, istrčao vani, a supruzi Mileni sam rekao da odmah pozove Dom zdravlja i PS Srbac. Sa komšijama sam pritrčao mjestu udesa kako bismo pomogli povrijeđenom. Prilikom udara u drvo maloljetni vozač je ispao iz kola, ali je imao teške povrede kičme i nije mogao stati na noge te je odmah odvezen u bolnicu, dok je mlađi dječak bio prikliješten, tako da smo ga uz velike napore uspjeli izvući iz auta. Mnogo je krvario i kako sam čuo, umro je na putu za Dom zdravlja Srbac - priča duboko potresen Radovan Kragulj.
Ova tragedije teško je potresla roditelje, rodbinu, komšije i građane Srpca.
Prijatelj sam porodice Krčmar, a njihov nastradali sin bio je ljubimac čitavog komšiluka, naročito moje familije. Ovo je nezapamćena tragedija koju je teško opisati - rekao nam je vidno potresen komšija Dragan Kovačević.
[attachment=31844]

Stvarno zalosno... RIP a onaj drugi za zivot da se izbori!!
 

Prilozi

  • front_smrskana astra.jpg
    front_smrskana astra.jpg
    29,3 KB · Pregleda: 16
Zalosno jbte, pa djeca sve! Mlado, nije ni pocelo zivit, a zavrsi ovako! Sad ce poceti komentari tipa roditelji krivi, sto mu je dao da vozi bla bla.. Ja vjerujem da mu je otac dao k'o covjeku da vozi, sad sta je bilo, bilo je! Vozio sam i ja mlad i bez vozacke, srecom bez gluposti i ost'o ziv, pa ne mogu nista reci!
 
Član
Potpis Almir_gr...i meni je u to doba bio najdrazi volan...ipak,moj otac je u svemu tome bio puno pametniji,pa je taj moj nagon maximalno kontrolisao...
 
Top