U naseljenim mjestima ograničenje brzine 50 km/h

U naseljenim mjestima ograničenje brzine 50 km/h

Administrator
Dom naroda Parlamentarne skupštine BiH usvojio je danas Prijedlog zakona o izmjenama i dopunama Zakona o osnovama bezbjednosti saobraćaja na putevima u BiH, kojim se smanjuje broj kaznenih bodova potrebnih za sankcionisanje vozača koji učestvuju u saobraćaju.

Zakonskim izmjenama propisuje se takođe ograničenje brzine kretanja vozila u naseljenim mjestima sa 60 na 50 kilometara na sat u skladu sa preporukama Svjetske zdravstvene organizacije, uvode se školske saobraćajne patrole, a u skladu sa zakonodavstvom EU uvodi se sistem revizije i provjere bezbjednosti puteva. S obzirom da ovaj zakon nije usvojen u identičnom tekstu u Predstavničkom domu formirana je komisija koja će usaglasiti tekst zakona.
 
Član
sve oni gledaju na evropu , samo sto za promjenu ne uvedu njihove plate a ne ove glupe zakone i ogranicenja c,c,c
 
ovo mi nije jasno :icon_rolleyes:
do sad je cini mi se bilo 7 bodova=ponovno polaganje,jel se na to odnosi,ili...:icon_question:
 
Član
Ovo za ogranicenje apsolutno podrzavam, kao i pojacane kontrole u nocnim satima.;)
Upravo se vracam iz setnje, a magistrala koja prolazi kroz moje mjesto je mnogo popularna za udese. Ogranicenje je 50 kroz naselje, a veceras sam vidio par "junaka" koji su ljustili i preko 200. :icon_mad:
 
Član
meni se ovo svidja,neka ogranicenja od 50 km/h,kod nas u gradu je na ulazima i izlazima postavljena tabla sa ogranicenjem od 50km/h,i nema prestanka nigdje,jest da to bosancerosi bas ne postuju,ali kaznjavat ce se,pa cemo vidjet ko ce duze izdrzat,,heh,,a ovo sto nam drzava igra kako europa svira mi i nije nesto,,oni ce za pare sve radit,samo da ih se ne dira,rade sto im se kaze,a placa gore,,mamicu im lopovsku:icon_mad::icon_mad:
 
Član
ogranicenje 50 je ok kao u europi ali plate komsija to nek je na europu mamicu im lopovsku
sve se ugladaju na europukad treba naplatiti a za plate se ugledaju na filipine :icon_mad:
 
Nije mi vala drago zbog zakona, ali realno kakve su nam ceste u naseljima i gradovima i ne isplati se ici preko 50km/h...
 
Član
neka su stavili po naseljenim mjestima 50km/h to podržavam, ali na autocestama na 100km/h to mi je bezveze... sad za sad ja od toga nemam ništa, neće me niko na biciklu zaustaviti da prebrzo vozim, iako je to tako često:D
 
Član
Kenjaju, umjesto da povecaju ogranicenja, oni smanjuju.

Samo ce raja jos vise krsiti propise, sto njima i odgovara, vise ce kazni naplatit.
 
Član
pored ovog zakona usvojili su da parlamentarci mogu koristiti zvucne is vjetlosne signale bez pratnje sipe...
da i sebi nesto olaksaju :D
 
Član
Pa od Sarajeva do Beograda nema pravca koji nije naseljen, znaci moram guzeljati sve 50, od toga nema nista... treba fino definisati pojam naseljeno mjesto.
 
Administrator
ja koliko sam upucen da ima tolerancije do 20 km/h u naseljenim mjestima a u nenaseljenim do 30 km/h prekoracenja brzine... zna li neko nesto vise o ovome???
 
pioneer_09 je napisao(la):
ja koliko sam upucen da ima tolerancije do 20 km/h u naseljenim mjestima a u nenaseljenim do 30 km/h prekoracenja brzine... zna li neko nesto vise o ovome???

ta tolerancija postoji samo usmeno,jer na znaku je broj 50,a ispod u testovima ti pise max. dozvoljena brzina,sto znaci da je 50 maximalno i ni kilometra vise...e sad sve zavisi,kakav je policajac :icon_rolleyes:
 
Član
pioneer_09 je napisao(la):
ja koliko sam upucen da ima tolerancije do 20 km/h u naseljenim mjestima a u nenaseljenim do 30 km/h prekoracenja brzine... zna li neko nesto vise o ovome???

Po sadasnjem zakonu da, po novom ce ukinuti i to. Do sad si mogao u naseljenom mjestu komontno 20 km/h preko ogranicenja vozit, nije dozvoljeno, al po zakonu nema ni kazne do 20 km/h preko, pa moze mahat usima i kad te uhvati. Raju su u Sarajevu znali zaustavljati za 75 km/h i onda ko fol kaze, ovaj cu te put upozorit, ko ne zna konta dobar drot pustio ga :D A ovi sto pisu zakone znaju da ih oni mogu krsit bez sankcionisanja, onda mogu staviti i 30 ogranicenje u gradu, kad znaju da se to na njih nece odnositi. Pa ih zaboli neka stvar, nek se ostali narod vuce i placa kazne...
 
Top