U Hrvatskoj planiraju bojkotirati benzinske pumpe 22.02. Da li je to moguće kod nas?

U Hrvatskoj planiraju bojkotirati benzinske pumpe 22.02. Da li je to moguće kod nas?

Da li je kod nas mogu?e bojkotirati benzinske stanice radi skupog goriva?

  • Da

    Votes: 39 59,1%
  • Ne

    Votes: 27 40,9%

  • Total voters
    66
Administrator
Jest da se radi o susjednoj državi, ali u istoj situaciji smo i mi. Šta mislite da li je moguće to ostvariti i kod nas? Da li bi podržali proteste?


cijenabenzina1997_Facebook_625.jpeg

MAILOVIMA i Facebookom je počeo kružiti poziv na bojkot svih benzinskih postaja u Hrvatskoj. "Dan bojkotiranja benzinskih postaja" bit će 22. veljače.

Organizatori bojkota preporučuju onima kojima je neophodno da "tankaju" svoja vozila dan ranije. "Nakon novih poskupljenja (23.01.2012.) naftnih i benzinskih derivata od strane INA-e u Hrvatskoj, došlo je vrijeme da hrvatski građani pruže otpor toj i ostalim naftnim kompanijama u kojima caruje korupcija, a cijene su neopravdano visoke zahvaljujući monopolu i Ivi Sanaderu koji je dobio najmanje 10 milijuna eura mita da bi mađarski MOL preuzeo INU koja trenutno ima većinu tržišta u RH", pišu u pozivu na bojkot.

"Pojeftinjuju za par lipa, a dižu za maksimalnih tri posto"

"Kada rastu cijene derivata kažu da je to vezano uz tečaj dolara i mediteransko tržište. No kada je tečaj dolara povoljniji i kada cijene barela sirove nafte padaju oni ili ne mijenjanju cijene ili je to pojeftinjenje od par lipa, a kada dižu cijene onda dignu maksimalno koliko se može (3 posto)", tvrde organizatori.

Podsjećaju da je prije par godina, kada je cijena barela bila krizno visoka, u Hrvatskoj je litra nafte ili benzina bila malo iznad 8 kuna, dok su danas svi benzini neke nafte iznad 10 kuna, iako je danas barel jeftiniji nego prije par godina. "22. veljače 2012. (SRIJEDA) je dan kada bojkotiramo SVE benzinske postaje, te im time zadajemo ozbiljan udarac u poslovanju, a kome je hitno 'tankanje' neka to obavi dan ranije kako bi građani napokon složno zadali udarac naftnim kompanija", zaključuje se u pozivu na bojkot.
 

rs6

Član
narodna masa moze sve !!!

al' izgleda da nasem narodu u BiH nije dovoljno " zagustilo da se " dignu "
docice i taj dan, i to kako je krenulo uskoro ...
 
Početnik
Ma mi smo lijen narod, ako moze kako da se napravi grupa na fejsu i mi ce tu se uclanit i postavljat klipove, i lajkat...
 

rs6

Član
Oggy je napisao(la):
Ma mi smo lijen narod, ako moze kako da se napravi grupa na fejsu i mi ce tu se uclanit i postavljat klipove, i lajkat...

ma nismo mi lijen narod, mi smo samo neslozan i da prostis pi*kast narod ....
u BiH manjina naroda živi, a većina samo preživljava ... i svi trpimo to do jednom ....

ja za Srebrenik smijem garantovat' da se ne bi skupilo ni 20 ljudi po pitanju ovog .... zalosno ...
 

rs6

Član
bmwscaner je napisao(la):
ja nisam na benzinskoj bio skoro pola godine :D kupujem gorivo od radnika na autoputevima :D 1.5km dizlo :D

dobro tebi - dobro njemu, i plus jos takvih kad se skupi, nastane gomila koje boli tuki za bojkot .....
 
eto vidis iz ovih prvih komentara kakva je situacija...nema se volje, ali se drugi optuzuju za to..oni su samo kriticari...
 
Član
Kod nas nije moguce, kakav god bude strajk, bojkot, ide par ljudi i to je to...opet ce vecina stanovnistva reci "ma nema od tog nista" i zdra'o! Kod nas je SVE NEMOGUCE!
 
Početnik
Death_beat je napisao(la):
eto vidis iz ovih prvih komentara kakva je situacija...nema se volje, ali se drugi optuzuju za to..oni su samo kriticari...

Ajde daj 4 covjeka koji hoce, i ja sam odmah za...auto mi trosi 15 litara, meni je odavno gorivo skupo, a naftasi mi se gade otkako sam polozio...znaci, sto se mene tice, idemo odmah, da iskoristimo i ovo nevrijeme, da sve zaustavimo, da ne mogu ni u grtalice tocit ;)
 
Član
a daj mi recite sta vi mislite postici sa 50-100 ljudi na drzavnoj razini? samo da te policija privede napise ti kaznenu prijavu i ajd bog... Nas je placati pa koliko god oni dizali cijenu jer drzava jedino od toga i zivi .. Ako netko misli da ce spustiti cijenu pa taman i da blokiramo sve pumpe u zemlji grdno se vara...
 
Top