U Hrvatskoj Bez Upaljenih Svetala Tokom Dana

U Hrvatskoj Bez Upaljenih Svetala Tokom Dana

Član
Ja nisam nikad dobio kaznu za NEupaljena svjetla, ali ne mozes vozit 100 po nasim putevima, max ogranicenje je 80, kolko god bilo vruce ! :D

A tamo gdje je vece ogranicenje bice i siri put i vise mjesta i vise traka i cak nece biti suprotnog smjera, nego tek iza ogradice.

Tako da ta prica nema mnogo smisla.


Opet napominjem kod nas !
 
Član
tvrdoglavi je napisao(la):
evo svi koji nisu obracali paznju,fino jedan dan kad bude suncano izadjite na magistralu,vozite oko 100km/h ne treba vise i pratite razliku izmedju auta koja imaju upaljena svjetla i auta koja nemaju(a idu vam u susret)...ne treba ti nikakav oftalmolog,ovdje se radi o velikim udaljenostima,velikoj brzini,umoru vozaca,optickim varkama,ma milion stvari...auto koje nema upaljena svjetla se jednostavno zbog vrucine koja isparava iz asfalta stopi sa sredinom moze se desit da ga ne uocis na vrijeme...eh sad "vrijeme" je sirok pojam,ali uzmimo za primjer da su 2 auta ispred vas vi ih trebate pretec,koliko ti metara treba???nije to 5 m pa da ih preskocis,ti ides prema tom,ono prema tebi,relacija se duplo skracuje...ugl.nemoguce je da prije uocite auto sa ugasenim svjetlima,ali vi zbog kazni koje placate ne zelite to priznati,to je vec druga stvar :icon_rolleyes:

Ne podržavam paljenje svijetala po danu,pogotovo pri lijepom vremenu ali je vidljivost i sigurnost sigurno veća sa svijetlima;)
 
Član
Ko ne može uočiti auto po danu bez svjetala ne treba voziti ima problema sa vidom...Ko hoće nek ih stalno ima upaljene, ali mislim da je taj zakon skroz besmislen što neko kaže troši više goriva, a i sijalice brže pregorijevaju...Apsurd je da zbog bolje vidljivosti moraš imati upaljena svjetla po danu a upali maglenke i kaznice te...
 
Član
tvrdoglavi je napisao(la):
evo svi koji nisu obracali paznju,fino jedan dan kad bude suncano izadjite na magistralu,vozite oko 100km/h ne treba vise i pratite razliku izmedju auta koja imaju upaljena svjetla i auta koja nemaju(a idu vam u susret)...ne treba ti nikakav oftalmolog,ovdje se radi o velikim udaljenostima,velikoj brzini,umoru vozaca,optickim varkama,ma milion stvari...auto koje nema upaljena svjetla se jednostavno zbog vrucine koja isparava iz asfalta stopi sa sredinom moze se desit da ga ne uocis na vrijeme...eh sad "vrijeme" je sirok pojam,ali uzmimo za primjer da su 2 auta ispred vas vi ih trebate pretec,koliko ti metara treba???nije to 5 m pa da ih preskocis,ti ides prema tom,ono prema tebi,relacija se duplo skracuje...ugl.nemoguce je da prije uocite auto sa ugasenim svjetlima,ali vi zbog kazni koje placate ne zelite to priznati,to je vec druga stvar :icon_rolleyes:

kad vec pametujes, trebao bi znati da preticanje 2 auta (kolona vozila) odjednom, nije dozvoljeno... ;)

ali :icon_exclaim:
 
Legend
Glupost je po danu vozit sa svjetlima, iz 212313 razloga, prije svega povecane potrosnje goriva, drugo zbog isijavanja stetnih gasova iz sijalica itd itd..

Zakon je prepisan kako emir rece iz skandinavskih zemalja, gdje se vrijeme mjenja i po 3-4 puta dnevno, kisa, magla, sunce, oblaci ha fu..medjutim i oni su sada presli na dayline "tehnologiju" gdje renomirane firme postavljaju diode na prednji dio auta i tako rjesavaju problem potrosnje i zagadjivanja okoline..

Posto kod nas nema firmi, a znamo vec kako ide stvar sa atestom i kako nam je debilna policija, moze eventualno doci do ukidanja zakona o koristenju dnevnih svjetala u ljetnom racunanju vremena (sto bi bilo i logicno) pogotovo u gradovima gdje su guzve (npr sarajevo, kome trebaju svjetla, kada je 80% cesta u gradu prekriveno non stop autima).. nebuloze , al Boze moj, nadamo se da ce nekad doci neko pametan i predlozit neki normalan zakon, a ne ove da se sto bolje uberu pare za drzavni budzet..
 
Član
nije mi jasno sto ne dozvole da palimo samo maglenke po danu? ili da dozvole te diode da mozemo svi kupit i normalno vozat a ne da bude sta ti je to, 40maraka
 
tvrdoglavi je napisao(la):
evo svi koji nisu obracali paznju,fino jedan dan kad bude suncano izadjite na magistralu,vozite oko 100km/h ne treba vise i pratite razliku izmedju auta koja imaju upaljena svjetla i auta koja nemaju(a idu vam u susret)...ne treba ti nikakav oftalmolog,ovdje se radi o velikim udaljenostima,velikoj brzini,umoru vozaca,optickim varkama,ma milion stvari...auto koje nema upaljena svjetla se jednostavno zbog vrucine koja isparava iz asfalta stopi sa sredinom moze se desit da ga ne uocis na vrijeme...eh sad "vrijeme" je sirok pojam,ali uzmimo za primjer da su 2 auta ispred vas vi ih trebate pretec,koliko ti metara treba???nije to 5 m pa da ih preskocis,ti ides prema tom,ono prema tebi,relacija se duplo skracuje...ugl.nemoguce je da prije uocite auto sa ugasenim svjetlima,ali vi zbog kazni koje placate ne zelite to priznati,to je vec druga stvar :icon_rolleyes:

Slazem se. Vidi svako auto po danu, ali kao sto tvrdoglavi rece, bolje se primjeti, i brze se primjeti kada su upaljena svjetla. Eto npr. nek ide auto iste boje kao asvalt, pravac se otego i sunce upeklo, nema sanse da ga se vidi dok ne dodje do odrdjenje blizine. Meni je svejedno kakav je zakon, ali tacno je da se prije primjeti nesto sa upaljenim svjetlima. Kao sto Astra rece, sto ne nauce sta su diode, pa da onda to stavljamo, a ne da one sa Audijima i ostalim kaznjavaju jer nisu upaljena kratka svjetla :icon_rolleyes:
 
emir_89 je napisao(la):
tvrdoglavi je napisao(la):
evo svi koji nisu obracali paznju,fino jedan dan kad bude suncano izadjite na magistralu,vozite oko 100km/h ne treba vise i pratite razliku izmedju auta koja imaju upaljena svjetla i auta koja nemaju(a idu vam u susret)...ne treba ti nikakav oftalmolog,ovdje se radi o velikim udaljenostima,velikoj brzini,umoru vozaca,optickim varkama,ma milion stvari...auto koje nema upaljena svjetla se jednostavno zbog vrucine koja isparava iz asfalta stopi sa sredinom moze se desit da ga ne uocis na vrijeme...eh sad "vrijeme" je sirok pojam,ali uzmimo za primjer da su 2 auta ispred vas vi ih trebate pretec,koliko ti metara treba???nije to 5 m pa da ih preskocis,ti ides prema tom,ono prema tebi,relacija se duplo skracuje...ugl.nemoguce je da prije uocite auto sa ugasenim svjetlima,ali vi zbog kazni koje placate ne zelite to priznati,to je vec druga stvar :icon_rolleyes:

kad vec pametujes, trebao bi znati da preticanje 2 auta (kolona vozila) odjednom, nije dozvoljeno... ;)

ali :icon_exclaim:

eto vi se sad nasli pametni nit vozite preko 80 km/h,nit preticete po 2-3
auta
,mashala,treba vas proglasit uzornim clanovima foruma :icon_evil:

ljudi ja govorim o trenutnom stanju na cesti,evo suncano danas upali auto i izadji na cestu,nista vise...
 
Član
onaj ko ne vidi auta koja mu idu u susret u po' bijela dana, nek' se ostavi volana...

PS: ne kazem ja da nije lakse primjetit auto sa upaljenim svjetlima, nego vala nije ni tolika kriza koliko vi pricate. kako se vozilo prije dok nije bilo ovog zakona?? niko se nije zalio da ne vidi auta koja mu dolaze u susret...
 
pa normalno da ce se lakse primijetit upaljena svjetla..ali ako ne vidis auto u toku dana kad ti ide u susret samo zato sto nema upaljena svjetla, onda....ne znam :icon_confused:
 
Član
Death_beat je napisao(la):
pa normalno da ce se lakse primijetit upaljena svjetla..ali ako ne vidis auto u toku dana kad ti ide u susret samo zato sto nema upaljena svjetla, onda....ne znam :icon_confused:

to ja i pokusavam reci sve vrijeme... ;)
 
kad sam ja rekao da ne vidim auto,kad nema upaljena svjetla :icon_question:

ja kazem da se puno bolje vide svjetla,nego samo auto i da bar na magistrali treba upalit svjetla...bar dok ne budu svugdje 2-3 trake

ustvari pricamo o istom,samo sto me niste razumjeli,sta hocu reci :D
 
Top