U GOLFA DVOJKU ULOŽIO 35.000 EURA: Za “krilatu zvijer” dobio brojne nagrade na natjecanjima

U GOLFA DVOJKU ULOŽIO 35.000 EURA: Za “krilatu zvijer” dobio brojne nagrade na natjecanjima

BHT Ovisnik
velika je razlika anti-tuninga i maxi.tuning, pik je pun anti tuninga gdje je sklopljeno sve od otpadnih dijelova,a ovo je vec malo ozbiljnije, iako se ni meni ne sviđa ovaj style na golfu konkretno opet nije bas ni anti, a na topicevoj astri mi se npr. taj style sviđa i kakva je opcenito bila...

a isto nije za poredit sta je mogao kupiti sada za 35 000€ jer covjek nije za jedan dan skrhao te novce,evo prvog mene volvo je izasao 7500km prije godinu ipo, i dosada me izasao oko 15 500km + sada 1000+km za generalku motora, mnogo je znam, i moji mi kazu mogao si kupiti sine novije auto,bolje koliko si novca dao, ali ljudi moji nisam ih ja iskesirao za jedan dan, malo po malo ulazes i dođes do te cifre kao i on, da sam imao mira mozda bih vozao starije auto i skupljao te novce godinu ipo pa si sada uzeo npr. noviji redizajn volvo s60 2005god. turbo petak bla bla,ali nisam, jer sigurno ni ne bih skupio toliko novaca jer kada radis i ulazes u auto onda se zrtvujes, skoro pa odvajas od usta nekada da si uzmes nesto za sto si zapeo, a kada skupljas novac da si kupis drugi auto i nije bas tako, znam oboje jer sam dugi niz godina i skupljao za prvog volva kojeg sam imao, a znam i kako je kad ulazes, tako da zajebite i tu pricu sta je mogao kupiti za 35 000€
 
Član
Krajnje je vrijeme da se u temu ukljuci i sam vlasnik navedenog auta a odmah zatim i ministarstvo saobracaja i veza koje bi procijenilo katalosku vrijednost svakog sarafa na autu. Samim tim bi imali uvid u stvarne troskove oko projekta. Usput bi tuning eksperti istog ministarstva odredili kom tuning pravcu auto pripada i nakon tih analiza zakljucavanju teme nista ne bi stajalo na putu.:D:p
 
Član
Moram se i ja javiti kad se vec svi javljaju eto.. Ovo za mene nije nimalo antituning ovo je sve kvalitetno odradjeno i ulagano je u auto... antituning je za mene kad uzmu odu za 20km nekih stvarcica uzmu i onda kao napucaju auto, npr uzmu sprej jedan i izolirke lijepe svaki drugi red na masci ili prave od nje obrve preko farova onda one plastike na brisace nataknu i tako te stvari i imaju kao sredjeno auto... a u ovo da je ulozeno ovoliko sigurno jeste pogotovo u to doba kad je radjeno jer je tad bilo tih dijelova duplo mozda i vise od duplo skuplje.. ja sam u svoga za godinu i po dana ulozio oko 2000 hiljade a nista se to jos cak i ne vidi osim nesto eto malo muzike sto se moze nekad cuti.. :D jos sam stavljao samo obicne dijelove nista posebno iako je za golfa to bagatela sve skoro kugle, krajnice, seleni sajle rucne, diskovi i plocice i dalje da ne nabrajam sta je sve mjenjano sve je to jeftinoo ali eto naskupi se ii ispane tuu cifra kad pogledam i sam i stavim na papir cudim se kako toliko ali eto...
 
Član
Jebiga, ne može bit samo jedan tuning smjer... mora biti i drugih :) Voli nas većina german, spusti i zatamni, ali neko voli i nešto malo ekstremnije. Ako je urađeno sa ukusom i kvalitetno onda se treba skidat kapa, ovaj auto sam gledo u gradišci ako se ne varam, i nije loše urađen s obzirom da većina pokušaja u toj klasi završi promašajem :)
 
Čemu toliko uzbuđivanja, nekim ljudima se sviđa ovaj golf i sviđa im se ovakav način prerade vozila, isto kao što im se sviđa Đogani ili Jašar Ahmedovski...

Decko, mojne Jasara uvlacis u ovakve teme, nije Jale nista kriv :D :D Jale je bogotac :)

A Golf ko Golf, sve i da je ulozio 135K onih evropskih novcanica.. opet je to Golf :p Ma samo da su duboke karambolke, normalna vrata i retrovizori bio bi ok ( po meni, iako Golfa ne podnosim organski). Ovo mu stoji ko piletu sise, nekako odudara... Klasika je klasika, 'ebat ga tamo. A sto se tice truda, zalaganja, volje i pedantnosti, to je za pohvalu. Svaka mu cast. Detaljno radjen...


p.s. salee ne mogu da nadjem tvoju temu, a koliko me sjecanje sluzi i tebe su prozivali na pocetku za auto, za tvoj tuning... posle su dosle neke izmjene pa su okrenuli pricu :)
 
Poslednja izmena:
Činjenica je da Golf 2 uopće nije lijep automobil, zapravo je ružan u dizajnerskom smislu. Tako da ga ne može uljepšati ni Pininfarina.
Druga stvar je to što je najpopularnije vozilo na ovim i širim prostorima pa ljudi kroz praktičnost i jeftine rezervne dijelove vide i nekakvu ljepotu, dizajnersku ljepotu. :)
 
Član
Decko, mojne Jasara uvlacis u ovakve teme, nije Jale nista kriv :D :D Jale je bogotac :)


Dobro, onda recimo Šerif Konjević. Čovjek ima skupo plaćene aranžmane, u najboljim studijima snima pjesme, na najskupljim mašinama miksa, aranžira, producira itd. Ali, opet je seljakluk...bez ukusa, kao da je vlasnik Saša Matić, ili možda njegov brat Dejan.
 
Član
Dobro, onda recimo Šerif Konjević. Čovjek ima skupo plaćene aranžmane, u najboljim studijima snima pjesme, na najskupljim mašinama miksa, aranžira, producira itd. Ali, opet je seljakluk...bez ukusa, kao da je vlasnik Saša Matić, ili možda njegov brat Dejan.

haj nek je mc stojan dobar :) i mc yanko i mc .... :)
 
Član
nego kad smo vec kod HR i golfova sjeca li se neko zelenog i crvenog (lava boja) golfa 2 sa lambo vratima, prosirene, jotare itd :)
ne mogu da im nadjem slike al su bili par puta na grobniku u zg itd na meetovima
 
Član
U to vreme je bio interesantan. Covek je mozda ulozio 35k eura u sve te odlaske na manifestacije, sudeci po broju pehara bio je na mnogo njih, a svaki odlazak 200-300e minimum.
 
Top