Twingo

Twingo

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Imam jedno pitanje sto se tiče gewindi...postavio sam ih danas i zadnji kraj mi je legao dosta vise nego prednji....npr navoj mi je na sredini na zadnjima i ostao mi je prst i pol do blatobrana od gume...a prednje sam stavio do zadnjeg navoja dole i ostalo mi je isto prst i pol kao na zadnjima....zar nebi trebao vise
Pasti naprijed nego Nazad posto su do kraja naprijed? Jesi ti maknuo onu crnu plastiku na amortizerima i onaj osigurač sto hvata kontra kad se šarafe?
 
Član
Imam jedno pitanje sto se tiče gewindi...postavio sam ih danas i zadnji kraj mi je legao dosta vise nego prednji....npr navoj mi je na sredini na zadnjima i ostao mi je prst i pol do blatobrana od gume...a prednje sam stavio do zadnjeg navoja dole i ostalo mi je isto prst i pol kao na zadnjima....zar nebi trebao vise
Pasti naprijed nego Nazad posto su do kraja naprijed? Jesi ti maknuo onu crnu plastiku na amortizerima i onaj osigurač sto hvata kontra kad se šarafe?
Pa zavisi do opruga. U biti vi tako stelujete preload a ne visinu ali eto....
Vozi 7 dana, spustiti ce se on jos malo, dok sve sve slegne
 
Član
Ma polovne su gewinde stare par mjeseci sumnjam da će leći još....
Ne znam da maknem tu crnu plastiku i onaj osigurač sto se kontra steže tu bio dobio još 10-12mm
 
Član
FK kao i tvoje sto sam vidio na slikama....ima jedan model za twinga.
Valjda se spusta kad je navoj skroz dole prema podu, tako sam postavio?!
 
Član
jel taj twingo jos na felama da se snimi :D

20161101_165340.jpg


ratkapa stajl ;)
 
Član
jeste, sto je nize navoj prema tocku to je nize. Kako izgleda kad je navrnuto skroz i naprijed i nazad?
evo sad cu uploadati sliku, prednji kraj ne mogu nize vise, nema jedan navoj jos mozda jedino sto ima onaj osigurac dole sto kontra hvata i ona crna plastika na pola opruge.Da li smijem to dvoje izvaditi?
a zadnji kraj mi je ostalo jos minimalno 30mm za spustit, ako ne i vise....nije mi jasno zasto naprijed nije legao vise :S

IMG_0139.jpg
 
Poslednja izmena:
Član
evo sad cu uploadati sliku, prednji kraj ne mogu nize vise, nema jedan navoj jos mozda jedino sto ima onaj osigurac dole sto kontra hvata i ona crna plastika na pola opruge.Da li smijem to dvoje izvaditi?
a zadnji kraj mi je ostalo jos minimalno 30mm za spustit, ako ne i vise....nije mi jasno zasto naprijed nije legao vise :S


IMG_0139.jpg
Pa ne može ti rub blatobrana biti reper za visinu , kad prednji i zadnji rubovi uglavnom nikad nisu isti , tako da pri tvorničkoj postavci razmak ne bude isti , što ti automatski znači da pri identičnom spuštanju prednjeg i zadnjeg kraja takođe prostor između gume i ruba neće biti isti.
A na ovom konkretnom Twingu se vidi da je napred "potono" više nego nazad
Prag bi trebao (ako je ravnog oblika) biti nekakva libela pri spuštanju , jer je on ravan u odnosu na cestu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top