Twingo 1.2 16v problem prilikom paljenja

Twingo 1.2 16v problem prilikom paljenja

Član
Opet ja otvaram novu temu ali je problem malo drugacije prirode.

U pitanju je Twingo 2002.
Duze vrijeme se pojavljuje povremeni problem da nece da upali, vergla ali bezuspijesno. Primjetim da kada nece da upali blinka (ja mislim) immobilizer lampica (okrugla crvena). Nekada upali iz drugog puta, nekad iz 7-8 a nekad jednostavno nece.

Na dijagnostici imam gresku "P0790normal/performance switch circuit malfunction". E sad nisam siguran da li je ova greska uopste vezana za ovaj problem.
Koliko sam uspio izguglati ovaj problem je definitivno vezan za motor/mjenjac. Postoji mogucnost da je u pitanju bobina ili nesto usko vezano za nju sto je cest problem ovih motora( to je vec mijenjano prije 30-40k) ili svjecice. Mada mi je nelogicno da zbog ovog aktivira immobilizer(ne znam bas kako da se na nasem izrazim).
Po forumima nadjem da je ova greska usko vezana za raznorazne module i dugmice automatskog mjenjaca, u mom slucaju je manuelni.

Takodje nadjem kao jednu od mogucih opcija da je u pitanju prekidac na papucici kocnice koji jeste nekad zezao( nije palio stop svjetla) ali je dosao sebi. Kako na forumu kazu moze i zbog toga da ne da autu da upali sto mi je opet nekako nelogicno.

U sustini ako mi immobilizer ne da da upalim auto problem je taj sto ne moze da ocita kod kljuca. Maloprije mi se desi da nece da upali izvadim kljic malo ga drmnem od volan i upali. E sad da li je to slucajnost ili ne, nisam siguran.

Jeste da je malo duzi post ali sam se potrudio da objasnim detaljno.

Ako neko ima kakvu pametnu ideju nek predlozi

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk
 
Član
E ona je moguce da je losa jer, mada daljinski ne radi(mikroprekidac je u pitanju), danas cu ga zalemiti.
Postoji sansa da to bude baterija?
Ova problem traje sigurno godinu i vise tako da snjam da je baterija

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk
 
Član
Rijesen problem. U pitanju je bio kod kljuca. Losi kontakti sa plocom.
Mozda nekome bude od koristi.

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk
 
boky327 Da li mozes da opises kako si resio taj problem ? Meni se desava da jedan kljuc skoro uvek upali auto dok drugi cesto zeza.
Hvala
 
Top