Tvrdo kvacilo - Passat B6

Tvrdo kvacilo - Passat B6

Član
zamajac nema veze sa odvajanjem kvacila
los druk lezaj koji je ujedno hidraulicni nebitno jel LUK il SACHS sve sto nama dodje je 3 smjena radila
nek ti majstor ponovo ozraci kvacilo ako odvaja milimetar nakon pustanja papucice ako nakon ozracivanja bude ok par dana onda opet nevalja glavni podpedalni cilindar nemoe nabit dovoljan pritisak na druk lezaj
Taj cilindar na pedali sam mijenjao. Jel ima jos neki ili je to taj jedan jedini ?
Uzet cu komplet pedalu ako bude trebalo
 
Član
Nekad je bolje ozracivati sa pumpom bas zbog zraka, probaj ne kosta te nista

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
 
Član
Taj cilindar na pedali sam mijenjao. Jel ima jos neki ili je to taj jedan jedini ?
Uzet cu komplet pedalu ako bude trebalo
Dzaba ces mijenjati cilindre. Ja sam tako na C3 nakon zamjene i tvrdog kvacila mijenjao 2 cilindra i na papucici i jos neki i opet osto. Dzaba pare bacio. Doduse meni je normalno odvajalo samo sto mi odmah nakon zamjene nestala mehkoca. Kad su mijenjani cilindri bude mekano par minuta i otvrdne...
 
Član
Taj cilindar na pedali sam mijenjao. Jel ima jos neki ili je to taj jedan jedini ?
Uzet cu komplet pedalu ako bude trebalo
Imas i na mjenjacu jedan, bar kod 1.9 sa 5 brzina ima. On kad ode, propadne kvacilo. Meni se desilo....mjenjao sam i potpedalni, pa ovaj na mjenjacu, pa je strado sinhron.
 
Član
Imas i na mjenjacu jedan, bar kod 1.9 sa 5 brzina ima. On kad ode, propadne kvacilo. Meni se desilo....mjenjao sam i potpedalni, pa ovaj na mjenjacu, pa je strado sinhron.
Kako se mijenja i s koje strane dodje , jel odozgo ?
Bio sam jucer kod majstora sto mi je to radio. Kaze da ne ocekujem vise zato sto nije zamajac mijenjan i da je kvacilo skoro normalno ali nije. Usao sam u tourana na kome je mijenjan set jucer i kvacilo je lakse nego moje. Na ove sachs setove niko nikad nije imao rekalamaciju i niko ga nikad nije "razvalio" , tako mi je rekao. Moze on reklamirati set ali nije to to. Nismo dalje nista pricali jer me malo poceo nervirati pa sam se udaljio. Dogovorio sam sa komsijom koji je mehanicar sutra da pokusamo ozraciti kvacilo sa pumpicom pa cemo vidjeti ima li vajde mada sumnjam. Sto se cilindra tice to smo mijenjali ispod pedale i kaze da ne moze on biti problem.jer sam nov kupio.
 
Ako ti je 2.0 motor i 6 brzina mjenjac kod njega je druk lezaj hidraulicni tj to ti je jos jedan cilindar
Jedan pod pedalom drugi na ili u mjenjacu sve zavisi kakv motor imas
 
Član
Danas smo ozracivali kvacilo spricom i zamijenio sam ulje novim ali nije to to.
Ovako cu vozati dok zamajac ne budem mijenjao pa cemo vidjeti hoce li biti razlike.
 
Član
Kako se mijenja i s koje strane dodje , jel odozgo ?
Bio sam jucer kod majstora sto mi je to radio. Kaze da ne ocekujem vise zato sto nije zamajac mijenjan i da je kvacilo skoro normalno ali nije. Usao sam u tourana na kome je mijenjan set jucer i kvacilo je lakse nego moje. Na ove sachs setove niko nikad nije imao rekalamaciju i niko ga nikad nije "razvalio" , tako mi je rekao. Moze on reklamirati set ali nije to to. Nismo dalje nista pricali jer me malo poceo nervirati pa sam se udaljio. Dogovorio sam sa komsijom koji je mehanicar sutra da pokusamo ozraciti kvacilo sa pumpicom pa cemo vidjeti ima li vajde mada sumnjam. Sto se cilindra tice to smo mijenjali ispod pedale i kaze da ne moze on biti problem.jer sam nov kupio.
Raskači se i skine kutija filtera vazduha, ispod nje je bukvalno.
 
Top