Tvrdo kvacilo - Passat B6

Tvrdo kvacilo - Passat B6

Član
U januaru sam promijenio set kvacila (lamela, korpa i druk lezaj) nakon sto sam imao problem sa odvajanjem odnosno auto nisam mogao izbaciti iz 1. brzine kad stanem i kvacilo je bilo potesko na nozi i nakon par dana do pola propalo.
Zamijenio navedeno i zamijenio cilindar na papucici kvacila.
Poslije toga normalno odvaja i papucica je "do kraja" odnosno nije propala ali i dalje je kvacilo tesko i od pola do gore papucica kvacila nema nikakve funkcije. Kada se kreće odvaja odmah par centi od poda (ne na pola kvacila kao sto bi trebalo biti normalno). Vozao tako normalno ali sad imam utisak da nesto nije dobro naštimano. U pitanju je sachs (ili kako se vec pise) set kvacila jer je i ranije bio takav na njemu.
Brat ima istog passata sa istim motorom i papucica je nenormalno lahka. Prijatelj kupio prije 3 dana istog sa opet istim motorom i kod njega kvacilo lahko. Ja kupio audi a3 sportback prije 5 dana sa istim 2.0 103 kw motorom i kod njega kvacilo lahko.
Sjeo sam i provozao 100 kola ali ovakvo kvacilo nisam susretao.
Ne znam sta mi je dalje raditi ali mi se ovo ne svidja. Mislio sam da ce vremenom "nasjesti" ali nije bilo promjene. Normalno šaltam nemam tu problema. Otprilike na pola papucice kvacila u leru cuje se nesto kao da malo zastruže. Treba imati u vidu da zamajac ima malo lufta ali je ok, ne trese prilikom kretanja i nema veze s pedalom kvacila.
Planiram u ponedjeljak otici do majstora sto mi je sve to odradio da se konsultujem sa njim.
Ima li neko neki prijedlog u cemu bi mogao biti problem ?
Ja sumnjam na korpu iako je nova i bio sam prisutan prilikom ugradnje a imam i stare dijelove koji su skinuti.
Veliki pozdrav.
 
Kojom logikom da zamajac nema veze s kvačilom. npr u mene je bio los zamajac i tvrdo kvacilo slabo odvajao. Zamjenom LUK zamajca sam rijesio sve probleme evo vec godinu ipo. Jer kad saltas (stiskas papucicu kvacila) zamajac preuzima sve oscilacije i trenja izmedju motora i mjenjaca.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Član
Kojom logikom da zamajac nema veze s kvačilom. npr u mene je bio los zamajac i tvrdo kvacilo slabo odvajao. Zamjenom LUK zamajca sam rijesio sve probleme evo vec godinu ipo. Jer kad saltas (stiskas papucicu kvacila) zamajac preuzima sve oscilacije i trenja izmedju motora i mjenjaca.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Da, ali je fixan odnosno nema hoda i nikakve radnje pritiskom na kvacilo.
 
Član
Pa ne moze biti do zamajca ako je odmah bilo tvrdo,nakon zamjene.Moze do majstora da nesto nije dobro uradio.Ali nije sigurno isao kod nekog amatera.Moze biti ovo sto romano kaze.
I ja sam na golfu mjenjao zamajac,komplet set.a i dalje mjenja zvuk kad pritiscem i pustam kvacilo u leru
 
Član
Može biti do zamajca jer ga nije promijenio kod zamjene seta, htio da uštedi, sad će dva puta ruke platiti.
 
Član
sumnjam da ima veze s zamajcem, nešto nije u redu ili s setom ili s ozrakom, jer mislim da se samo mašinom kod tih auta jedino može ozračiti kvačilo

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
 
Član
sumnjam da ima veze s zamajcem, nešto nije u redu ili s setom ili s ozrakom, jer mislim da se samo mašinom kod tih auta jedino može ozračiti kvačilo

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
Ozracivali su ga na sarafu , imaju ozrake gdje se rucno ozracava. Ne treba nikakav poseban alat.
 
zamajac nema veze sa odvajanjem kvacila
los druk lezaj koji je ujedno hidraulicni nebitno jel LUK il SACHS sve sto nama dodje je 3 smjena radila
nek ti majstor ponovo ozraci kvacilo ako odvaja milimetar nakon pustanja papucice ako nakon ozracivanja bude ok par dana onda opet nevalja glavni podpedalni cilindar nemoe nabit dovoljan pritisak na druk lezaj
 
Top