TV Online???

TV Online???

Član
Ovo izgleda samo radi za bhtelekom korisnike, ja sada probao i ne moze meni a korisnik sam mtel-a.
 
Član
adams je napisao(la):
a npr ko nema adsl? ako neko gleda iz njemacke, austrije???

Posto je kard shering ukinut za total za vecinu, moze uzeti total tv orginalni (neznam koliko je prepalata ), ali to nije online gledanje :) vec preko tanjira. Ali imaju svi nasi kanali.
 
Član
crozy je napisao(la):
adams je napisao(la):
a npr ko nema adsl? ako neko gleda iz njemacke, austrije???

Posto je kard shering ukinut za total za vecinu, moze uzeti total tv orginalni (neznam koliko je prepalata ), ali to nije online gledanje :) vec preko tanjira. Ali imaju svi nasi kanali.

mislio sam djabalamee :)
 
Član
pa imas nekih programcica, al ovih "kvalitetnijih programa" slabo ima. vecina ovih sto nudi mogucnost gledanja svih domacih kanala, to i naplacuje. doskora je na ovom "Readon playeru" bilo bas dosta domacih kanala od nove, dome, rtl-a hrvatskog, vecine bosanskih kanala, al je ukinuto...
 
Član
samo moram pohvaliti ovo ko ima adsl,,znaci kvalitet je extra ne steka nema nikakvih problema svaka im cast :D :cool:
 
Administrator
pa ti emire pljuj po bhtelecomu:D Eto ti sad :D Jbt tvoj net kad ne možeš gledat tv preko njega:D:D:lol::lol:
 
Član
meni moj kablovski operater pruzi sve sto je meni potrebno u osnovnoj ponudi. jos od ove sezone kad i spanska primera bude na sport klubu, to je to. filmove ionako mogu sa neta skidat, nista novo mi ne treba :D

jos na kompu imam i tv kartu. a na ovom Readon playeru kojeg sam pomenuo ima neki kanal nesto kao "max tv muzika & filmovi", uglavnom ko ima instaliran Readon player, program je tamo medju bh kanalima, filmski. bude dobrih filmova, relativno novih i titlovani su svi ;)
 
Član
c/p

DSL vs. kablovski Internet pristup

DSL i kablovski modemi nude pristup Internetu velikim brzinama. U poređenju sa tradicionalnim dial-up pristupom, ove dvije tehnologije otvaraju čitav spektar novih mogućnosti privatnim i poslovnim korisnicima. Iako su dosta slične, DSL i kablovska tehnologija se razlikuju u nekim fundamentalnim postavkama. Ove dvije tehnologije se mogu porediti s više aspekata:



- Brzina

- Sigurnost prenosa

- Raspoloživost servisa

- Rasprostranjenost

Brzina

Stvarna brzina prenosa korištenjem kablovske tehnologije nije veća u odnosu na DSL, iako se na prvi pogled stiče takav utisak. Performanse obje tehnologije variraju u zavisnosti od modela koji se koristi i saobraćajnog zagušenja na Internetu. Degradacije brzine koje nastaju sa DSL-om, vezana su isključivo za opterećenje linkova prema Internetu i prenosnog dijela mreže, dok je kod kablovskog pristupa zagušenje najčešće vezano za pristupni dio, odnosno kablovsku infrastrukturu koja se temelji na tehnologiji dijeljenja medija.



Kod kablovskih sistema više korisnika dijeli signal s istog kabla, što znači da performansa u bilo kojem trenutku zavisi od broja pretplatnika koji aktivno koriste mrežu. To znači da će za vrijeme maksimalnog iskorištenja brzina prenosa biti osjetno manja. Istraživanja su pokazala da ADSL usluga nadmašuje kablovski prenos u periodu najvećeg opterećenja, odnosno u periodu od 17:00 do 23:00 sata. Pošto je mreža uvijek iskorištena do određenog stepena, postaje očigledno da kablovska usluga daje znatno lošiji kvalitet baš u periodu kad se usluga i najviše koristi, odnosno kada je korisniku i najpotrebnija. Ovo uslovljava da cijena ovakve usluge (sa varijabilnim kvalitetom u toku dana) bude jeftinija od cijene usluge bazirane na ADSL tehnologiji.


Sigurnost prenosa

DSL tehnologija iskorištava postojeću telefonsku liniju, odnosno bakarnu paricu, te uspostavlja PPPoE sesiju, odnosno privatni virtuelni krug između korisnika i ISP-a. Dodatno, podaci se enkapsuliraju sprečavajući na taj način pristup podacima za vrijeme prenosa prema ISP-u.



Prenos preko dijeljenog medija koji koristi kablovska tehnologija omogućava uljezima da odrede trenutnu dinamičku IP adresu, te na taj način postaje osjetliviji na smetnje. Takođe, ne vrši se enkapsulacija niti kriptovanje podataka prilikom prenosa, a kablovska infrastruktura je podložna smetnjama i šumovima koji destruktivno djeluju na kavlitetu pružene usluge.


Rasploživost servisa


Za razliku od DSL-a, gdje svaki korisnik ima svoju paricu za prenos podataka, koju ne dijeli s drugima, kod kablovskog sistema nije tako. Više korisnika dijeli signal sa istog kabla, pa download sesija jednog korisnika može potencijalno oduzimati resurse drugom. Što je više korisnika, to je više potencijalnog dijeljenja ukupnog raspoloživog propusnog opsega. S druge strane, koaksijalni kabl ima puno veći propusni opseg nego telefonska parica, pa je u situacijama kada nema drugih aktivnih, korisnika na istom kablu moguće postići pojedinačno veće brzine prenosa nego kod DSL-a.



Dakle, najveći problem kablovskog Interneta je nekonstantnost pristupne brzine, što nije slučaj kod DSL tehnologija koje nude zagarantovanu pristupnu brzinu.


Rasprostranjenost

DSL usluga se ostavaruje korištenjem postojećih bakarnih parica koje su povezane sa telefonom. Iz tehničkih razloga potrebno je da korisnik bude dovoljno blizu telefonskoj cetrali. Na drugoj strani, kablovski modemi koriste postojeći sistem kablovske televizije da bi obezbijedio pristup Internetu. Kablovski pristup Internetu obezbjeđuje nekoliko kompanija koje nude kablovsku TV. Glavni nedostatak kablovske televizije je relativno mala rasprostranjenost, barem kod nas.





I jeli neko probao preko mobilnog gledati tv. Meni nisu jos modem zamjenili. :)
 
Top