Turbo na x20xev?

Turbo na x20xev?

Član
U pravu si u neku ruku, ali mi se mnogo sviđa ovaj auto, udobnost, oprema , gotovo sve, pa bi hteo od njega da napravim ono što će zadovoljiti moje potrebe. Voleo još 30-40 ks jer je dosta težak, 135ks nije malo ali na 1400kg nije baš ni puno...
 
Član
bmwscaner je napisao(la):
e ovako u ovaj motor je sve uradjeno nanovo ubaceni klipovi klipnjace od turba radjena glava usis ispuh , smanjivana kompresija i bla bla uglavnom ovaj je oko godinu dana pakovao oko toga i onda proces razrade tamo vamo sve radi dok nije stisnuo gas kako treba i sve je gecrk tako da mani se tog ulaganja nema smisla a eno na piku 1500 km motor i mjenjac nemas sta jeftinije traziti

Ostalo je jos da se plati custom remap jer dzaba sve to bez mape i zato je motor odmah i otisao jer mapa nije valjala.

Skupo ga je kostala skola da nauci da mehanika bez elektronike ne moze :)
 
dallas nista od te ljubavi imas teme na hrvatskim forumima na ovaj fazon i bas se ne isplati mozes LET-a uzeti za manje pare
 
Član
Sad sam našao povoljno c20xe chipovan, sa spuštenom glavom,pa sam u dilemi da li da uzimam njega i kakav je sex ubaciti ga, šta sve traba menjati, koliko će me izaći upisivanje, koliko ću moći da uzmem za moj itd, sve stavljam na papir pa ću videti da li njega da ubacim ili samo da čipujem moj motor i dobijem još 15-ak ks i biće možda i dosta. LET mi je definitivno preskupa varijanta nažalost...
 
ne znam sto neki stariji motor ubacujes umjesto svog radi 20tak konjica , meni je to beze ostavi to sto imas i uzivaj ako ti je do brzine kupi sebi jednog kadeta vec s tim motorom i uzivaj , tvoje auto je potesko da bi to bila sad neka razlika
 
Član
Pa nešto sam gledao da bi sa stock c20xe dobio 1 sekundu ubrzanja i 1 litar manje potrošnje, tako barem se barem može zaključiti iz ovoga:

http://www.cars-data.com/en/car-compare-12754.html

Ali ostaje to pitanje kakav je taj motor jer je mator i da li se isplati...razmišljaću, polako ima vremena.
 
Član
skoro svaki LET neispravan i mnogo stvari na njemu je cesto pokvareno od turba,glave,map senzora,razvodnika,ECUa...

Spustena glava na turbo motoru je znak da nesto nije valjalo i da se motor otvaran jer spustanje glave na turbu nije OK i to se ne radi.

Motor mehanicki je OK,ali sve okolo na tom motoru je lose i veoma kvarljivo.
 
u koje auto zelis to da stavis? Ja bi prije ostao na novijem motoru i nekad abd kad bude para uzeo nesto novije ima let za 1300eura sve kompet sto je djaba

i mislim naravno na Z20LET ne C ;)
 
Član
SM chip tuning je napisao(la):
skoro svaki LET neispravan i mnogo stvari na njemu je cesto pokvareno od turba,glave,map senzora,razvodnika,ECUa...

Spustena glava na turbo motoru je znak da nesto nije valjalo i da se motor otvaran jer spustanje glave na turbu nije OK i to se ne radi.

Motor mehanicki je OK,ali sve okolo na tom motoru je lose i veoma kvarljivo.

Taj sa spuštenom glavom nije LET već XE.

Little Dragon je napisao(la):
u koje auto zelis to da stavis? Ja bi prije ostao na novijem motoru i nekad abd kad bude para uzeo nesto novije ima let za 1300eura sve kompet sto je djaba

i mislim naravno na Z20LET ne C ;)



Nije loše razmišljanje;) Na leganci, nego sam calibru uzeo kao primer jer ona fabrički ima i moj motor i c20xe pa je merodavna za poređenje razlike.
 
Početnik
brate, prepravka xe ili u mom slucaj Xer motora do turba te izađe (kako smo ja i dragon racunali) blizu 3.500 eura, sto je naravno ne isplativo i naravno da se radi o projektu po PS-u... sto ukljucuje sve, kovano, bregaje, turbo, izduvnu, da ti srle odradi remap, bla bla bla, elektronika, bla bla bla...

kupi brate c20let ili z20let sa instalacijom i getribom i sve gurni i imas stock 200-tinjak konja koje s sm mapom mozes dici na 240- 260 dok kazes keks...imas regularnu potrosnju i pravo brzo auto...
meni licno je auto 2000 god i ubacio bi Z, mada raja kazu da je starija verzija tj. C-LET bolja i izdrzljivija podloga za dalje Cuniranje...

nauka je to citava...ti samo skupi pare, nadji motor i obrati se srletu...

LP
 
Član
zmayich je napisao(la):
brate, prepravka xe ili u mom slucaj Xer motora do turba te izađe (kako smo ja i dragon racunali) blizu 3.500 eura, sto je naravno ne isplativo i naravno da se radi o projektu po PS-u... sto ukljucuje sve, kovano, bregaje, turbo, izduvnu, da ti srle odradi remap, bla bla bla, elektronika, bla bla bla...

kupi brate c20let ili z20let sa instalacijom i getribom i sve gurni i imas stock 200-tinjak konja koje s sm mapom mozes dici na 240- 260 dok kazes keks...imas regularnu potrosnju i pravo brzo auto...
meni licno je auto 2000 god i ubacio bi Z, mada raja kazu da je starija verzija tj. C-LET bolja i izdrzljivija podloga za dalje Cuniranje...

nauka je to citava...ti samo skupi pare, nadji motor i obrati se srletu...

LP

Hvala na savetu, u nekim boljim vremenima...Za sada verovatno samo neko mapiranje i to je to :/
 
ja da sam na tvom mjestu prije bi u ovu Vectru 2.2 ulagano ona pravo dobro ide sa remapom na nekih 170ks i to bi ti bila mjera :)
 
Početnik
bmwscaner je napisao(la):
probalo ih je dosta i dobilo nista od tog silnog posla
kolega se mucio na svojoj omegi ugradjivao sve kentrao i ulupao para i nakon dva potezanja motor je prdno :)


nije remapiran. i pitanje je i dali senzori sa tog motora uopce odgovaraju za turbo postavku. to sve treba pripremiti, remapirati i onda je motor spreman za opterecenje. nije cudo da je puko
 
Član
zmayich je napisao(la):
brate, prepravka xe ili u mom slucaj Xer motora do turba te izađe (kako smo ja i dragon racunali) blizu 3.500 eura ...

Malo je to para da se sve odradi kako treba, ja sam radio Zlet-a, koji je vec ima turbo pa me izaslo preko 4.000 eur (a ako racunam i turbo upgrade onda je cifra 6.000 eur), a tebi tu jos fali komplet instalacija od C20LET (ili neki standalone ECU) da bi to radilo,a i to kosta ...

@Dellas ... turbo na taj motor je izvodljivo uraditi (u Gradisci se voza bertonka sa takvim motorom, ali ne isplati ti se to nikako, previse to para izadje.
Ako vec hoces turbo, ovo sto dragon napisa ZLET za 1300 eur sa instalacijom je dosta povoljnu u odnosu na tu tvoju prepravku.
 
Član
Kupis x25xe ili x30xe(sa elektronikom i svim potrebnim agregatima) za 500 eura ili manje i imas pouzdan i izdrzljiv motor sa 180 ili 210 konja a trosi ce do nekih 10% vise nego c20xe(govorim iz licnog iskustva)a c20xe je uzasno trom motor u teskoj karosriji jer on je poprilicno mrtav ispod 4500 obrtaja.
 
Top