Turbina

Turbina

Hocu da radim motor na nesto vise pa me interesuje koje mi turbine odgovaraju sa Golfa mk4, znam da od 90ks pase na saraf na moj motor, moze li od nekog jaceg motora:icon_question:
Sta mi sve treba da dobijem nekih 130ks:icon_question:
U pitanju je TDI 1Z motor 94.god
 
Član
sada ti je sa bosh pumpom, jel tak 90ps

za tih 130 ps ti treba novi motor sala al istina :lol:
razlika je,., taj od 90 mislim nema interculer, turbina tvoja nema hladnjenje, novi ecu, jeftinije jednostavnije nadji vani skrsen vag sa tim motorom i prebaci,. a i dugotrajnije nego da ti odvrces sarafe sa pumpe,sa turbine, morao bi na kraju i nosac motora odvrnut da dobije toliku snaguu

sory ako tekst izgleda ko zahebancija al tako je,..,
imao g4 sa 90ps gurao u njega sve isvasta da ide brze,. vise kvarova imao na stock motoru na kraju izvadio taj motor ubacio 130tku al je crkla brzo moja greska i na kraju vratio pred prodaju 90ps i eno je i sada se voza
 
sema911 je napisao(la):
sada ti je sa bosh pumpom, jel tak 90ps

za tih 130 ps ti treba novi motor sala al istina :lol:
razlika je,., taj od 90 mislim nema interculer, turbina tvoja nema hladnjenje, novi ecu, jeftinije jednostavnije nadji vani skrsen vag sa tim motorom i prebaci,. a i dugotrajnije nego da ti odvrces sarafe sa pumpe,sa turbine, morao bi na kraju i nosac motora odvrnut da dobije toliku snaguu

sory ako tekst izgleda ko zahebancija al tako je,..,
imao g4 sa 90ps gurao u njega sve isvasta da ide brze,. vise kvarova imao na stock motoru na kraju izvadio taj motor ubacio 130tku al je crkla brzo moja greska i na kraju vratio pred prodaju 90ps i eno je i sada se voza

motor iz mk3 TDI je isti kao u mk4, ima sitnica na instalaciji i vakumima i u mk4 je varijabilna turbina...
nije problem druze ubacit novi motor, valja to odrzavat, servisi su duplo skuplji nego za moj motor a i necu vise da se zezam sa papirima jer je auto uredno
ovo sto ja hocu se moze uradit i otprilike znam kako i sta ali bi volio cut strucna misljenja ljudi koji su to radili
 
Član
sema911 je napisao(la):
sada ti je sa bosh pumpom, jel tak 90ps

za tih 130 ps ti treba novi motor sala al istina :lol:
razlika je,., taj od 90 mislim nema interculer, turbina tvoja nema hladnjenje, novi ecu, jeftinije jednostavnije nadji vani skrsen vag sa tim motorom i prebaci,. a i dugotrajnije nego da ti odvrces sarafe sa pumpe,sa turbine, morao bi na kraju i nosac motora odvrnut da dobije toliku snaguu

sory ako tekst izgleda ko zahebancija al tako je,..,
imao g4 sa 90ps gurao u njega sve isvasta da ide brze,. vise kvarova imao na stock motoru na kraju izvadio taj motor ubacio 130tku al je crkla brzo moja greska i na kraju vratio pred prodaju 90ps i eno je i sada se voza

Kako nema TDI interkuler:icon_question:

Uradi ramp, stavi veci IC ima jos par caka ako majstor zna a ne kosta i eto od prilike tih 130 KS
 
arminnn je napisao(la):
sema911 je napisao(la):
sada ti je sa bosh pumpom, jel tak 90ps

za tih 130 ps ti treba novi motor sala al istina :lol:
razlika je,., taj od 90 mislim nema interculer, turbina tvoja nema hladnjenje, novi ecu, jeftinije jednostavnije nadji vani skrsen vag sa tim motorom i prebaci,. a i dugotrajnije nego da ti odvrces sarafe sa pumpe,sa turbine, morao bi na kraju i nosac motora odvrnut da dobije toliku snaguu

sory ako tekst izgleda ko zahebancija al tako je,..,
imao g4 sa 90ps gurao u njega sve isvasta da ide brze,. vise kvarova imao na stock motoru na kraju izvadio taj motor ubacio 130tku al je crkla brzo moja greska i na kraju vratio pred prodaju 90ps i eno je i sada se voza

Kako nema TDI interkuler:icon_question:

Uradi ramp, stavi veci IC ima jos par caka ako majstor zna a ne kosta i eto od prilike tih 130 KS

ma nije problem ni sad uradit remap na 130ks, ali dokle ce motor bit:lol::lol:
na TDI 110ks ide chip na 140ks, ja bi htio da ugradim turbinu, ako treba i dizne prije remapa da je lakse navuc tih 130, moze on onda i vise ali da ne pretjerujemo:D
 
Član
meni se to neisplati nikako raditi.. treba lova i za turbinu i za interkuler i za crijeva i za dizne i za prepravke.. jednostavnije otidji u gradisku nemas se cega bojati..za 250 eura uradis i dyno test i et, ako hoces snagu znaci imas vecu snagu +25 nekih ks i et ;)
 
elmir je napisao(la):
meni se to neisplati nikako raditi.. treba lova i za turbinu i za interkuler i za crijeva i za dizne i za prepravke.. jednostavnije otidji u gradisku nemas se cega bojati..za 250 eura uradis i dyno test i et, ako hoces snagu znaci imas vecu snagu +25 nekih ks i et ;)

imam turbinu za 250KM, imam vec IC, samo ga treba postavit a to mogu i sam...
nema nikakvih prepravki osim remapa
 
Član
pa eto onda ako je tako informisi se jos malo pa probaj nesto uradit, nije skupa turbina a i imas eto interkuler pa malo se angazuj :D:D
 
elmir je napisao(la):
pa eto onda ako je tako informisi se jos malo pa probaj nesto uradit, nije skupa turbina a i imas eto interkuler pa malo se angazuj :D:D

ma ja to znam kako cu i sta cu ali da budem 100% siguran, volio bi da me posavjetuje neko strucan a ne tuneri na tastaturi kojima mogu drzat predavanja
 
Član
Msl taj motor s bošpumpom od AFN i većom turbinom s remapom bi trebao imati preko 130ks
tj. tako rade susedi čak su neki izvlačili i preko 150ks...;)
 
saleee je napisao(la):
Msl taj motor s bošpumpom od AFN i većom turbinom s remapom bi trebao imati preko 130ks
tj. tako rade susedi čak su neki izvlačili i preko 150ks...;)
Znam ja da moze ali ne idem na max nego zlatna sredina jer se auto voza svaki dan
 
saleee je napisao(la):
Msl s optimuma u sm-u s tim izmjenama je oko 130ks a s powerom je preko 150ks...

U mene je tdi 1z 90ks motor i sa chipom bi iso na 115ks a to vec imam sa power boxom i htio bi bar 130ks
Isti su motori i 90 i 110,razlika je u turbini i ecu
 
Top