Turbina

Turbina

Član
I jos jedno pitanje :D jesi li ti radio kod njih to ili negdje drugo?

I s kim si pricao u SM CHIP-u? Imas li broj?

TNX
 
Član
exploit je napisao(la):
I jos jedno pitanje :D jesi li ti radio kod njih to ili negdje drugo?

I s kim si pricao u SM CHIP-u? Imas li broj?

TNX
Jesam.. Samo sto sam ja isao u Uzice jer mi je bilo usput i tako sa njima bio jedno 4-5 sati :)

Iza SM chituninga, stoji jedan covjek samo.. 065-514-479 Srdjan

TaBa je napisao(la):
Idu idu, ja jos ni u jednu nisam sjeo da nije isla :D
skonto sam sliku, znaci rijec je o puzu, usisnim i izduvnim lopaticama (dobra finta) ;)
šta je sa ventilom turbine jel ide drugi ili ostaje stari?
Ja momka nikad nisam zapitkivao sta je mjenjao i kako.. ljudi zavrsili, platio, upalio i gas.. :D
Mislim da je sve isto sem lopaticama u komp. dijelu
 
Član
exploit je napisao(la):
Tako dakle :D a koliko je tebe kostalo to servisiranje?

I to si isao svojim autom pa oni tamo skidali ili?
Da, sa svojim auto.. oni ti skidanje i montazu turba naplacuju 30 Eura
Moj problem je bio to sto je turbo ostao bez ulja, o steti nebi da govorim jer neznam tacano sta je "puklo" uglavnom, auto nije imalo nikakvu vucu, bjel dim bacalo, turbina bila "bucna" (fiiijuuuuuu) i tako to.. Uglavnom steta nije bila mala. 300Eura me remont dosao pa saberi. Najisplatnije je da se skine turbo i posalje na autobus, vozac naplati u oba smjena 10-15 eura, vrate je isti ili sljedeci dan.. ovisno o tome koliko posla imaju
 
Član
TaBa je napisao(la):
Idu idu, ja jos ni u jednu nisam sjeo da nije isla :D
skonto sam sliku, znaci rijec je o puzu, usisnim i izduvnim lopaticama (dobra finta) ;)
šta je sa ventilom turbine jel ide drugi ili ostaje stari?
Ja momka nikad nisam zapitkivao sta je mjenjao i kako.. ljudi zavrsili, platio, upalio i gas.. :D
Mislim da je sve isto sem lopaticama u komp. dijelu

[/quote]

Hvala puno u svakom slucaju, nego nisi mi odg,jesi li mjenjao ventil turbine?
Kako se sad drzis sa Edom Schumacherom ;)
 
Član
TaBa je napisao(la):
TaBa je napisao(la):
Idu idu, ja jos ni u jednu nisam sjeo da nije isla :D
skonto sam sliku, znaci rijec je o puzu, usisnim i izduvnim lopaticama (dobra finta) ;)
šta je sa ventilom turbine jel ide drugi ili ostaje stari?
Ja momka nikad nisam zapitkivao sta je mjenjao i kako.. ljudi zavrsili, platio, upalio i gas.. :D
Mislim da je sve isto sem lopaticama u komp. dijelu

Hvala puno u svakom slucaju, nego nisi mi odg,jesi li mjenjao ventil turbine?
Kako se sad drzis sa Edom Schumacherom ;)
[/quote]
Nisam mjenjao ventil turba
hmm.. Da mi je naletiti gdje na njega, nevozam se vise ko prije imam preci stvari. Sad preko zime ide i usis i izduv pa cu ga onda cijepat:D
jbg, najtezi sam od ovi dizela po gradu, to me j.be
 
Član
Evo sada sam razgovarao sa Srdjanom... on ne preporucuje da idem na turbinu vecu od 115 ks i do max 130 ks, posto na 150 nece imati nikakvog efekta zbog dizni i ostalih nekih komponenti i da ne radim to ako ne planiram i te komponente da mjenjam....

I da, neću moći auto voziti sa vecom turbinom, dok ne odradim chip, pošto će izbacivati neki safe mode :D nemam pojma nisam ga ispitivao puno...
 
Član
exploit je napisao(la):
Evo sada sam razgovarao sa Srdjanom... on ne preporucuje da idem na turbinu vecu od 115 ks i do max 130 ks, posto na 150 nece imati nikakvog efekta zbog dizni i ostalih nekih komponenti i da ne radim to ako ne planiram i te komponente da mjenjam....

I da, neću moći auto voziti sa vecom turbinom, dok ne odradim chip, pošto će izbacivati neki safe mode :D nemam pojma nisam ga ispitivao puno...
I meni je rekao da je stavim taj od 130PD al u servisu mi prilikom placanja Dejan rece da je sad sve oke da su stavili komp.dio od 150.. Ja sam tako vozio 10-ak dana dok nisam dosao kuci.. moguce je da su mi u Uzicama pogresno rekli :icon_mad:

Prepostavljam da ti je rekao da su dizne, maf i pumpa prepreka za vecu snagu od 150-160Ks
 
Član
Mrva je napisao(la):
TaBa je napisao(la):
TaBa je napisao(la):
Idu idu, ja jos ni u jednu nisam sjeo da nije isla :D
skonto sam sliku, znaci rijec je o puzu, usisnim i izduvnim lopaticama (dobra finta) ;)
šta je sa ventilom turbine jel ide drugi ili ostaje stari?
Ja momka nikad nisam zapitkivao sta je mjenjao i kako.. ljudi zavrsili, platio, upalio i gas.. :D
Mislim da je sve isto sem lopaticama u komp. dijelu

Hvala puno u svakom slucaju, nego nisi mi odg,jesi li mjenjao ventil turbine?
Kako se sad drzis sa Edom Schumacherom ;)
Nisam mjenjao ventil turba
hmm.. Da mi je naletiti gdje na njega, nevozam se vise ko prije imam preci stvari. Sad preko zime ide i usis i izduv pa cu ga onda cijepat:D
jbg, najtezi sam od ovi dizela po gradu, to me j.be
[/quote]

aBd, nego laganini trazi dobru skoljku neke "jedinice" ili "dvicice" pa sve to hekni i gas :123:
 
Član
Da da to su ti dijelovi :D a reci mi na ovoj od 130 ks hocu li se moci vratiti kuci ili cu morati odma chip raditi? :D
 
Top