Turbina

Turbina

Član
Eh ovako imam Golfa 4 TDI, 81kw, i nesto je uletilo u turbinu i dobro ostetilo ona pera. Turbina jos uvijek radi, ne bas onom snagom, ali funkcionise :D

Pitanje je, da li da radim servis te turbine i gdje?, posto polovnu na otpadima nisam uspio pronaci ili da idem ipak sa novom, ponovo gdje mogu naci :D i da li mogu ici sa nekom vecom i boljom, posto planiram raditi chip tunning?

Hvalaaa :D
 
Član
http://www.turboservis.co.rs/
Provjereno najbolji za remont turbine. Nazoves i posaljes autobusom, do 5 dana rok isporuke.
Veca turbine, nista- jer problem ti je izduv, tj iz jednog dijela je sa turbom na golf IV.
jedino prosiri usisni dio, to rade u uzicu (posavjetuj se s njima) stave drugi impeler, osovinu,itd.
 
Član
technoGeek je napisao(la):
Kad napravis turbinu prodaj auto. Kakvo je to auto da nesto moze uletiti u turbinu :lol:

suvisan ovaj tvoj komentar......
ako je uletilo,pogledaj da nije sta uslo u zracni filter,
meni se jednom desilo na fordu da je miš pojeo zracni filter i komadi su ostetili lopatice......
 
ivica je napisao(la):
technoGeek je napisao(la):
Kad napravis turbinu prodaj auto. Kakvo je to auto da nesto moze uletiti u turbinu :lol:

suvisan ovaj tvoj komentar......
ako je uletilo,pogledaj da nije sta uslo u zracni filter,
meni se jednom desilo na fordu da je miš pojeo zracni filter i komadi su ostetili lopatice......

Zezam se, moras malo razveselit covjeka ;)
 
Član
Ja bio prije toj zamijenio pera (propelu na usisu, ako nije nista drugo osteceno) nego kupovao ove "no name" turbine i riknuo 1000+ km za nju... Jer sve drugo ako krenes raditi (prerade izduva i usisa, veca turbina) to ce samo biti rupa bez dna i nikad kraja radovima i doradama... Samo chip i zivio...
 
Član
Hvala svima na odgovoru.... već sam čuo za te momke iz Uzica pa ću tako i uraditi onda, a ako sve prođe ok još chip na to sve i dosta :)))
 
Član
exploit je napisao(la):
Hvala svima na odgovoru.... već sam čuo za te momke iz Uzica pa ću tako i uraditi onda, a ako sve prođe ok još chip na to sve i dosta :)))

Koliko para ako nije tajna.. ako ce ti uzet cca 300 eura stavi kompresovani dio od 150PD.. netreba ti ni chip, auto ide dovoljno dobro a i ako se odlucis za chip na to ici ce jos bolje :D

Kod mene isti motor, isti problem bio sve isto.. uradim remont i nabacim chip.. rezultat fantazija ;)
 
Član
Mrva je napisao(la):
exploit je napisao(la):
Hvala svima na odgovoru.... već sam čuo za te momke iz Uzica pa ću tako i uraditi onda, a ako sve prođe ok još chip na to sve i dosta :)))

Koliko para ako nije tajna.. ako ce ti uzet cca 300 eura stavi kompresovani dio od 150PD.. netreba ti ni chip, auto ide dovoljno dobro a i ako se odlucis za chip na to ici ce jos bolje :D

Kod mene isti motor, isti problem bio sve isto.. uradim remont i nabacim chip.. rezultat fantazija ;)

jeli kod tebe turbina od 150PD?
jesi Boru vozio na valjke i...?
 
Član
TaBa je napisao(la):
Mrva je napisao(la):
exploit je napisao(la):
Hvala svima na odgovoru.... već sam čuo za te momke iz Uzica pa ću tako i uraditi onda, a ako sve prođe ok još chip na to sve i dosta :)))

Koliko para ako nije tajna.. ako ce ti uzet cca 300 eura stavi kompresovani dio od 150PD.. netreba ti ni chip, auto ide dovoljno dobro a i ako se odlucis za chip na to ici ce jos bolje :D

Kod mene isti motor, isti problem bio sve isto.. uradim remont i nabacim chip.. rezultat fantazija ;)

jeli kod tebe turbina od 150PD?
jesi Boru vozio na valjke i...?
Nije turbina, sm chip tuning me posavjetovao da uradim kompresovani dio od 1.9L 150 PD, tako i uradio.. Isti mi je chipao borislava al jos nisam isao na valjke :(
Nadam se da cu ubrzo gore otici, iskreno mrsko mi
Samo da ti kazem da je rezultat bolji nego kad je bila na poweru, bice i bolji rezultata kad skinem fabricki auspuh kad nabacim bolji usis (sve sam to imao na poweru i opet imam sad bolji rezultat)
 
Član
Mrva je napisao(la):
TaBa je napisao(la):
Mrva je napisao(la):
exploit je napisao(la):
Hvala svima na odgovoru.... već sam čuo za te momke iz Uzica pa ću tako i uraditi onda, a ako sve prođe ok još chip na to sve i dosta :)))

Koliko para ako nije tajna.. ako ce ti uzet cca 300 eura stavi kompresovani dio od 150PD.. netreba ti ni chip, auto ide dovoljno dobro a i ako se odlucis za chip na to ici ce jos bolje :D

Kod mene isti motor, isti problem bio sve isto.. uradim remont i nabacim chip.. rezultat fantazija ;)

jeli kod tebe turbina od 150PD?
jesi Boru vozio na valjke i...?
Nije turbina, sm chip tuning me posavjetovao da uradim kompresovani dio od 1.9L 150 PD, tako i uradio.. Isti mi je chipao borislava al jos nisam isao na valjke :(
Nadam se da cu ubrzo gore otici, iskreno mrsko mi
Samo da ti kazem da je rezultat bolji nego kad je bila na poweru, bice i bolji rezultata kad skinem fabricki auspuh kad nabacim bolji usis (sve sam to imao na poweru i opet imam sad bolji rezultat)

;) ma brat nesto ibizu lagano sarafa, pa kontamo jos kakvog momenta i konjica, sta podrazumjevas pod kompresovanim dijelom?
 
Član
Uhh.. te Ibize su ubitacne.. valjda lagane pa idu u pm
Ev jedne slike, mislim da ce ti sve biti jasno
AS066.jpg
 
Član
Ej poslao sam im mail pa očekujem da će danas/sutra javiti otprilike koliko košta....

A gdje da nabavim samo kompresorski dio :D i ko bi to onda mogao spojiti? Gdje si ti radio?

TNX
 
Član
exploit je napisao(la):
Ej poslao sam im mail pa očekujem da će danas/sutra javiti otprilike koliko košta....

A gdje da nabavim samo kompresorski dio :D i ko bi to onda mogao spojiti? Gdje si ti radio?

TNX
nemoras ti nista kupovati.. ako budes u Uzicama radio remont, pitaj ih koliko ce te izaci da ti umjesto fabrickog komp. dijela stave od 150PD motora..
 
Član
Mrva je napisao(la):
Uhh.. te Ibize su ubitacne.. valjda lagane pa idu u pm
Ev jedne slike, mislim da ce ti sve biti jasno
AS066.jpg

Idu idu, ja jos ni u jednu nisam sjeo da nije isla :D
skonto sam sliku, znaci rijec je o puzu, usisnim i izduvnim lopaticama (dobra finta) ;)
šta je sa ventilom turbine jel ide drugi ili ostaje stari?
 
Top