Turbina -ulje oko nje

Turbina -ulje oko nje

Automobil Laguna 2, 2004 1,9 dci .
197 000 presla, vozim auto vec 11 godina pa znam da je stvarna kilometraza.

U zadnjih pola godine primjetim ulje oko turbine, klapne gasenja i tom dijelu...cak i kroz zastitnu plastiku ide. Rekao bih i previse...ali ev na 5000 predjenih od promjene ulja, sve crte na broju jos.

Auto ne dimi, pali normalno, vuce normalno.

Kojem god majstoru odem, haman pa nece ni da gledaju. Automobil mi treba jos 2 mjeseca i kontao sam prodavati.. prije 20k sam radio veliki servis, zamajac i set kvacila...

Moje pitanje slijedi: jel za brigu ovo ulje ili mogu voziti jos ova 2 mjeseca...znam da niko ne moze garantovati nista, cisto pitam za misljenje. Citao sam dosta o tim stvarima, pa i o iberturi ...pa sam se sjebao, blago receno hahaha.

Pri prodaji cu spustiti cijenu za reparaciju...cisto mi se vise ne da zaebavati oko toga.

Hvala na odgovorima.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Član
Da mi je viditi koji nema ulja po crijevima i kroz intercooler, i puno noviji nakon 50tkm vec lagano imaju, ugl skuplja se od uljnih para najvise pa naravno i nakon godina i kilometara i turbina pomalo propusta, ako ti nije bas puno ulja da kaplje iz crijeva onda nemas brige
 
Mislim da i nije bas malo..jedno je para jedno ulje. Ali opet....da je sve ulje' zar ne bi falila crta ulja na 5k kilometara?
Na prvoj slici se vidi klapna ..sve masno.

b5655107212bec71bc502097f86d4182.jpg
605c8876636fc8ce62be17bcc8a79571.jpg


Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Član
Od uljnih para se stvara to ulje, logicno kao i kako se kisa stvara. Prebrtvi to i pici dalje, nemas straha
 
Problem rijesen...bar jedan dio. Ulje je izlazilo na ovom crijevu sto ide na interkuler.... puklo bilo. Tu mi se i culo usisavanje zraka. Zamjenio ga, cuje se i dalje. I na spoju turbine i ono crnog dijela malo ulje pusta
..i rekao mi da tu i cujem ovaj zrak. Narucio u Guma M dihtung klapne gasa. Kazu da je do njega... u petak dolazi pa cemo vidjeti.

Ev ovakav je zvuk//cloud.tapatalk.com/s/5d36e00cb7244/20190723_121004.mp4

Gesendet von meinem SM-G965F mit Tapatalk
 
Top