turbina na karburator

turbina na karburator

Početnik
pa prosli puta se bunio,i onaj dobi BANanku :D ali mi pricamo o temi tako da nema razlog
 
Početnik
ma jest konstruktivna,ali mozda nije u skladu sa temom,momak je pitao za auta koja imaju turbo/karb sistem,ne za KW i to..
 
Član
A sad i ja malo u off da odem, da li pritisak koji turbina daje zavisi od velicine i tipa motora. Jer gledam na ovom linku pise "neka od kombija" turbina i daje preko 2 bara :icon_eek::icon_eek::icon_eek: ako je to samo neka tamo turbina od kombija od kud toliki pritisak ?
 
Početnik
kao sto je poznato turbinu pokrecu ispusni plinovi iz motora,i tako sto vecia zapremina vise je i ispusnih plinova i to ce turbo brze reagovati i moci ce nabiti veci pritisak..npr 1.0 motor ce tesko i zavrtjeti neku turbinu do 2 bara dok npr vec 2.0 ce lakse i brze,ali opet sve zavisi od velicine turbine,iskoristenosti ispusnih plinova i jos mali milion stvari..;)
 

MTR

Član
Lija je napisao(la):
kao sto je poznato turbinu pokrecu ispusni plinovi iz motora,i tako sto vecia zapremina vise je i ispusnih plinova i to ce turbo brze reagovati i moci ce nabiti veci pritisak..npr 1.0 motor ce tesko i zavrtjeti neku turbinu do 2 bara dok npr vec 2.0 ce lakse i brze,ali opet sve zavisi od velicine turbine,iskoristenosti ispusnih plinova i jos mali milion stvari..;)

veci turbo veci spool ,nekad su turbine fatale na 3000 i poludi ti auto , zato se sad stavljaju po 2 turba serijski , jedan manji za manje obrtaje i jedan veci kad ufati dobar lauf :icon_biggrin:
 
Član
Ali opet mi ne rekoste, gore u linku lik kaze kao neka turbina s nekog kombija, znaci u prevodu sranje, a pominje pritisak preko dva bara ???
 
Početnik
pa da sto je veci turbo veca i turbo rupa,ali kad sto ti kazes ufato onda cupa,ali dotad je mrtvo..da neki prozvodjaci to rade,stavljaju dva jedan manji i dr veci turbo,tako da iz manjih obrtaja mani turbo nabija,a dalje onda veci..a ima i tu dosta razlicitih nacina,npr kod nekoih auta manji turbo puse u veci tj priprema mu zrak dovoljan da ga zavrti,a opet neki koriste dva potpuno odvojena sistema,mani turbo na nizim obrtajima pa se on iskljuci i onda veci preuzima stvar,ali to su po meni cista preseravanja:D

menjic je napisao(la):
Ali opet mi ne rekoste, gore u linku lik kaze kao neka turbina s nekog kombija, znaci u prevodu sranje, a pominje pritisak preko dva bara ???

pa sta ti je tu cudno,skoro svaka turbina ce napuhati 2bara,samo sto nije isto 2 bara vece i 2 bara manje turbine,kontas sad
 
Član
Pa tako reci, ja kontam 2 bara = 600 konja :)

Mislim, serem malo, ima i protok i svasta, nego sam mislio da su manje turbine pogotovo od kombija i slabije sa pritiskom.
 
Ma pise 2 bara, a Bog zna na koliko to puse...Mislim da cak 2 bara za tako mali motor je puno..Sasulo bi ga..Renault 5 GT Turbo u std. izdanju sa T2 vec na 0,9 bara divlja, a sve preko je cekanje da svaki tren saspe masina..
 
Top