Turbina k24 ili k14 passat b3 karavan

Turbina k24 ili k14 passat b3 karavan

Član
Pozdrav raja, Posjedujem Passata b3 1.6td interkuler, karavan, svaodnevno koristenje, skoro je ostao bez kapi vode vozen dugo i najednom stao,inace se bavim mehanikom,ali ne mojom krivicom doveden do tog stanja, uglavnom nebitno, vadim motor ne pada mi napamet da ga radim, kupio sam vrlo dobar motor iz golfa 2 1.6 obicni dizel naravno prepakujem turbo , pumpu, dizne i sve ostalo na novi motor, inace onaj stari motor nije bio u najboljem stanju, iako je bio turbo dizl sa interkulerom max brzina mu je bila 120kmh i bio je jako lijen, posto je novi motor stvljen na sto mijenjam vecinu dijelova,tj vecina semeringa,lezajeva,remont stare pumpe,dihtunga itd...na starom motoru je bila turbina k24, znam da je veca turbina od one k14, ujedno kad to sve radim zanima me da li je iko imao iskustva da je isprobao obadvije turbine koja je bolja i kako se ponasa, sa obzirom da je u mene vece auto da li je bolje da ostavim ovu ili da nabavim manju k14...nervira me nisam mogao ni autobus da obidjem kako treba, sad ne znam mozda je tad bilo da nije ni motor bio u nekakvom stanju, ipak pitam one koji znaju koji su probali i jedno ili drugo..ako je isto da ne kupujem...ako ima neko neki prijedlog neka javi. ;)
 
ta k24 je dala svoje vitre dok je bio lijen jer ona mora od 2500 do 5000 rpm da cupa
nadji dobru k14 jer ona bolje povlaci na manjim obrtajima, bolja ne medjuubrzanjima i uz brdo
 
Koristio sam obje turbine i mogu ti reci da je ova k14 bolja kao sto rece kolega,bolje ubrzava,a i k14 je fabricki dolazila tim pasatima interkulerima,vjerovatno je kod tebe neko zamijenio pa stavio k24
 
Član
Nisam uspjeo naci K14, al sam zato danas uzeo garett ne znam koja je oznaka malo je manja od k24,uglavnom dobro je stanje,wg ventil je ok nije zapeko i radi dok u one moje k24 nije valjao, mislim da jei ova kao i k14, a to cu znati tek kad uglavim motor u auto i isprobam..
 
Top