turbina golf 4

turbina golf 4

cogent_boy je napisao(la):
RS TURBO je napisao(la):
co'ek svoj gazda :cool: samo radi kod onoga u koga imas povjerenje i ko je posten :cool: ovlasteni servisi znaju biti jako bezobrazni sa cijenama i oni mogu da imaju slabije majstore nego neki koji nisu ovlasteni, ne mora znaciti sto je on ovlasteni sreviser da su kod njega najbolji i najiskusniji majstori. To govorim jer sam gledao kakvi sve levati rade po ovlastenim servisima ovdje kod nas :D

da bas tako a za ovog znam godinama i nikad nista lose nisam cuo
covjek je prost kad pricas sa njim i bas sve detaljno objasni takodjer postoji mogucnost gledanja dok mijenja sve na tvom autu...
cijene jesu malo vece nego obicni majstori ali tako i treba biti
naravno manje cijene su nego u ovlastenom
:D
ako nekom iz tuzle,kalesije,zivinica bude trebao majstor za vw i audi nek se javi ja cu mu objasniti gdje se tacno nalazi i dati broj :D

Jel kod Saksa, Hidani ?
 
Amer-civic je napisao(la):
cogent_boy je napisao(la):
RS TURBO je napisao(la):
co'ek svoj gazda :cool: samo radi kod onoga u koga imas povjerenje i ko je posten :cool: ovlasteni servisi znaju biti jako bezobrazni sa cijenama i oni mogu da imaju slabije majstore nego neki koji nisu ovlasteni, ne mora znaciti sto je on ovlasteni sreviser da su kod njega najbolji i najiskusniji majstori. To govorim jer sam gledao kakvi sve levati rade po ovlastenim servisima ovdje kod nas :D

da bas tako a za ovog znam godinama i nikad nista lose nisam cuo
covjek je prost kad pricas sa njim i bas sve detaljno objasni takodjer postoji mogucnost gledanja dok mijenja sve na tvom autu...
cijene jesu malo vece nego obicni majstori ali tako i treba biti
naravno manje cijene su nego u ovlastenom
:D
ako nekom iz tuzle,kalesije,zivinica bude trebao majstor za vw i audi nek se javi ja cu mu objasniti gdje se tacno nalazi i dati broj :D

Jel kod Saksa, Hidani ?

da kod saksa :D
 
ewo danas zavrseno sve sa turbinom
zamijenio mi je senzor
i kad je posao da skida turbinu ima dole onaj ventil na turbini skinuo prvo njega i vidio da se u njemu nesto trese to znaci da je otisao i zvao 100 ljudi jedva nasao taj ventil jer nece ljudi da prodaju to odvojeno...bar je meni tako rekao
kupio polovan taj ventil 100 KM i zamijenio ga uzeo za hodanje i ruke sve 50 i senzor 45 znaci 195 KM me sve kostalo...
turbinu nije cistio jer sad auto ide kao ludo tj. kao sto je islo prije kvara :D
jer ako bi cistio turbinu treba jos najmanje 100 KM uzeti...
ako kasnije bude problema onda cemo je cistiti...
steta sto za taj ventil nemam nikakve garancije jer je polovan...
kaze eto nek bude par dana ako nesto se desi ja mogu pricati sa ovim covjekom odakle sam nabavio...
 
Član
Eto nemora biti uvjek turbina. To ti je i kod nas polovno oko 100 km, ja sam neki dan kupio isto polovni platio 400 kn. Ovlašteni to neće posebno prodati nego odmah cijelu turbinu. Dobro je to bitno da on odrađuje svoj posao za koji je namijenjen. A sada samo gas. Sretno ;)
 
Član
kako se zove/preziva taj majstor jel on prije radio u nipexu? Znam da gore ima taj neki majstor po priči od par prijatelja da je ok.
 
pepi970 je napisao(la):
Eto nemora biti uvjek turbina. To ti je i kod nas polovno oko 100 km, ja sam neki dan kupio isto polovni platio 400 kn. Ovlašteni to neće posebno prodati nego odmah cijelu turbinu. Dobro je to bitno da on odrađuje svoj posao za koji je namijenjen. A sada samo gas. Sretno ;)

bas tako...slabo ko ce prodati to posebno...sad je sve ok :D
hvala druze :D

aServis je napisao(la):
kako se zove/preziva taj majstor jel on prije radio u nipexu? Znam da gore ima taj neki majstor po priči od par prijatelja da je ok.

Zove se Sead a servis se zove Saks nalazi se u Hidanima :D
 
Član
Imam sličan problem pa da ne otvaram novu temu...radi se o G4 66kw...ista priča bila do 3000 i prebaci u safe mod, pokušao čistiti sad tek ne ide nikako...zanima me da li mora biti isto sa 66kw turbina ili može i sa ovih jačih??? Turbina je sa granom 2000 godište...koje su vaše preporuke reparcija i gdje??? Ili druga polovna ili nova originalna ili neka tipa garet (imam ponudu za 1000km nez da lli ej to stvarno garett ili neka kopija)???
 
Član
darko13 je napisao(la):
Imam sličan problem pa da ne otvaram novu temu...radi se o G4 66kw...ista priča bila do 3000 i prebaci u safe mod, pokušao čistiti sad tek ne ide nikako...zanima me da li mora biti isto sa 66kw turbina ili može i sa ovih jačih??? Turbina je sa granom 2000 godište...koje su vaše preporuke reparcija i gdje??? Ili druga polovna ili nova originalna ili neka tipa garet (imam ponudu za 1000km nez da lli ej to stvarno garett ili neka kopija)???

Ne pasu tebi ostale turbine ovako cisto jer su ostale sa varijabilnom geometrijom krilaca (sve se upase ali ovako kopcaj-pali mislim da ne ide) a u tebe su fiksna
 
cogent_boy je napisao(la):
pepi970 je napisao(la):
Eto nemora biti uvjek turbina. To ti je i kod nas polovno oko 100 km, ja sam neki dan kupio isto polovni platio 400 kn. Ovlašteni to neće posebno prodati nego odmah cijelu turbinu. Dobro je to bitno da on odrađuje svoj posao za koji je namijenjen. A sada samo gas. Sretno ;)

bas tako...slabo ko ce prodati to posebno...sad je sve ok :D
hvala druze :D

aServis je napisao(la):
kako se zove/preziva taj majstor jel on prije radio u nipexu? Znam da gore ima taj neki majstor po priči od par prijatelja da je ok.

Zove se Sead a servis se zove Saks nalazi se u Hidanima :D



Ma dokaz da radi dobro je da je uvjek parkirano minimalac 10 auta.
I to sve ova novija, ggolfovi 5,6, audiji ....
 
Član
Kocka je napisao(la):
darko13 je napisao(la):
Imam sličan problem pa da ne otvaram novu temu...radi se o G4 66kw...ista priča bila do 3000 i prebaci u safe mod, pokušao čistiti sad tek ne ide nikako...zanima me da li mora biti isto sa 66kw turbina ili može i sa ovih jačih??? Turbina je sa granom 2000 godište...koje su vaše preporuke reparcija i gdje??? Ili druga polovna ili nova originalna ili neka tipa garet (imam ponudu za 1000km nez da lli ej to stvarno garett ili neka kopija)???

Ne pasu tebi ostale turbine ovako cisto jer su ostale sa varijabilnom geometrijom krilaca (sve se upase ali ovako kopcaj-pali mislim da ne ide) a u tebe su fiksna

Hvala ma info...pretražio sam sve otpade na regiji nigdje ni jedne ni za lijeka...Ako neko ima neku preporuku šta je najpametnije i najpovoljnije svi savjeti dobrodošli ;)
 
Član
darko13 je napisao(la):
Kocka je napisao(la):
darko13 je napisao(la):
Imam sličan problem pa da ne otvaram novu temu...radi se o G4 66kw...ista priča bila do 3000 i prebaci u safe mod, pokušao čistiti sad tek ne ide nikako...zanima me da li mora biti isto sa 66kw turbina ili može i sa ovih jačih??? Turbina je sa granom 2000 godište...koje su vaše preporuke reparcija i gdje??? Ili druga polovna ili nova originalna ili neka tipa garet (imam ponudu za 1000km nez da lli ej to stvarno garett ili neka kopija)???

Ne pasu tebi ostale turbine ovako cisto jer su ostale sa varijabilnom geometrijom krilaca (sve se upase ali ovako kopcaj-pali mislim da ne ide) a u tebe su fiksna

Hvala ma info...pretražio sam sve otpade na regiji nigdje ni jedne ni za lijeka...Ako neko ima neku preporuku šta je najpametnije i najpovoljnije svi savjeti dobrodošli ;)

drug, mislim da grijesis malo, kod mene 66 kw, 2000 godiste, prije 10 dana je cistio, isto baco u safe na 3000, i turbina je sa varijabilnom geometrijom, bila 2 krilca zaribala. ;)
 
Član
S@jko je napisao(la):
darko13 je napisao(la):
Kocka je napisao(la):
darko13 je napisao(la):
Imam sličan problem pa da ne otvaram novu temu...radi se o G4 66kw...ista priča bila do 3000 i prebaci u safe mod, pokušao čistiti sad tek ne ide nikako...zanima me da li mora biti isto sa 66kw turbina ili može i sa ovih jačih??? Turbina je sa granom 2000 godište...koje su vaše preporuke reparcija i gdje??? Ili druga polovna ili nova originalna ili neka tipa garet (imam ponudu za 1000km nez da lli ej to stvarno garett ili neka kopija)???

Ne pasu tebi ostale turbine ovako cisto jer su ostale sa varijabilnom geometrijom krilaca (sve se upase ali ovako kopcaj-pali mislim da ne ide) a u tebe su fiksna

Hvala ma info...pretražio sam sve otpade na regiji nigdje ni jedne ni za lijeka...Ako neko ima neku preporuku šta je najpametnije i najpovoljnije svi savjeti dobrodošli ;)

drug, mislim da grijesis malo, kod mene 66 kw, 2000 godiste, prije 10 dana je cistio, isto baco u safe na 3000, i turbina je sa varijabilnom geometrijom, bila 2 krilca zaribala. ;)

ocistite citav usis na turbo cadji ima malo vise nego sto je na pocetku cijevi,., nama je bio problem sa maf senzor pa je on palio safe, pogledaj filter goriva na ovom nasem gorivu mijenja se kada i ulje,.
 
Član
S@jko je u pravu. I kod mene je 66kw i varijabilna turbina. Pogledaj oznaku motora, ima na poklopcu zupčastog ili u gepeku negdje ispod tepiha ima naljepnica i treba pisati koja je oznaka motora. Kod mene je konkretno oznaka ALH i varijabilna turbina je na tom motoru. A ako čistiš očisti sve i turbinu, pa EGR i usisnu granu
 
Član
Alh je oznaka, ide trubina na remont u Užice najvjerovatnije...svi su mi preporučili to...ako neko ima iskustvo neka piše, cijena, koliko se čeka i sl. ;)
Hvala svima na pomoći!!!
 
Član
Alh je oznaka, ide trubina na remont u Užice najvjerovatnije...svi su mi preporučili to...ako neko ima iskustvo neka piše, cijena, koliko se čeka i sl. ;)
Hvala svima na pomoći!!!
 
Top