turbina golf 4

turbina golf 4

Član
Otkopčaj MAF senzor i probaj se voziti pa zatim ponovo ukopčaj. Ako je MAF u redu kada je otkopčan auto će ti slabije vući, a opet kada ponovo ukopčaš ako je ispravan osjetit ćeš. MAF neće izbaciti grešku na dijagnostici


http://www.zaslike.com/files/3dzusi2atyas5b6gk9en.jpg

Predpostavljam da ti je ovakva turbina.Nije mu majstor dirao lopatice nego onu polugicu na vakumskom dijelu dole evo slika neznam koliko se vidi ali cvena stelica pokazuje šta je dirao to bi trebalo i rukom ići.
 
pepi970 je napisao(la):
Otkopčaj MAF senzor i probaj se voziti pa zatim ponovo ukopčaj. Ako je MAF u redu kada je otkopčan auto će ti slabije vući, a opet kada ponovo ukopčaš ako je ispravan osjetit ćeš. MAF neće izbaciti grešku na dijagnostici


http://www.zaslike.com/files/3dzusi2atyas5b6gk9en.jpg

Predpostavljam da ti je ovakva turbina.Nije mu majstor dirao lopatice nego onu polugicu na vakumskom dijelu dole evo slika neznam koliko se vidi ali cvena stelica pokazuje šta je dirao to bi trebalo i rukom ići.



nemam pojma sta je dirao uglavnom nije islo rukom pa zato je uzeo pajser...onda je to uspio pokrenuti....q
 
Član
elem taj senzor temperature... jel ti se desavalo kada da auto samo od sebe u leru podigne broj obrtaja na otprilike 1100-1200 obrtaja? Pa onda sam od sebe poslije nekog kraceg vremena vrati na standardne obrtaje tam negdje oko 950
[/quote]


Meni se ovo dešava ponekad, šta bi mogao biti uzrok?
 
kornjas je napisao(la):
elem taj senzor temperature... jel ti se desavalo kada da auto samo od sebe u leru podigne broj obrtaja na otprilike 1100-1200 obrtaja? Pa onda sam od sebe poslije nekog kraceg vremena vrati na standardne obrtaje tam negdje oko 950


Meni se ovo dešava ponekad, šta bi mogao biti uzrok?

[/quote]

to me je jedan pitao i rekao sam mu da se nije to desavalo...e sad nisam uvijek obracao paznju na to...bas cu sutra pogledati vise puta dnevno....
 
Ako na dijagnostici javlja gresku senzora temperature onda bi ja prvo njega zamijenio. Da je los MAF senzor javljalo bi tu gresku. Kod mene se prije dvije godine palio safe mode , na dijagnostici mi javljalo gresku MAF senzora , ja ga zamijenio i sve OK. Prije dva mjeseca mi se opet poceo palit safe mode, na nekih 3000 do 3500 hiljade obrtaja ali je ovog puta bilo do zaprljanosti turbine.Turbina mi punila do 2.57 bara( normalno do 2 ili 2.3 bara, ne znam tacno) i da nebi doslo do kvara ecu prebacuje u safe mode. Nakon ciscenja turbine je sada opet sve OK. Sve se to moze provjerit dijagnostikom.
 
Član
Drug, ja danas golfa vozio u simin han, rade dvojica brace, isto palio safe mode cim ga bacim u petu, skidali turbinu ocistili razradili, 2 krilca bila zaribala, i sve to za 50 km, a odradili sve po ps-u, tako da mi malo puno to kod tvog majstora.:icon_question:
 
S@jko je napisao(la):
Drug, ja danas golfa vozio u simin han, rade dvojica brace, isto palio safe mode cim ga bacim u petu, skidali turbinu ocistili razradili, 2 krilca bila zaribala, i sve to za 50 km, a odradili sve po ps-u, tako da mi malo puno to kod tvog majstora.:icon_question:

ti si proso jeftino, ja da sam majstor ja ne bi skino turbine ispod 50KM plus ciscenje...
pa nije turbo na 2 sarafa i skini:lol:
 
Član
ljudi rade po supama pa im je uhar da zarde bilo sta na crnjaka na danasnjem vaktu ja ne bi skidao turbinu ni za 100 km a za utvrdzivanje kvara postoje parametri na dijagnostici ne mogu se neki kvarovi rjesavati preko neta jer postiji istih simptoma sa razlicitim kvarovima,lik koji je zapoceo temu nije bas puno podataka dao osim pajsera i da je majstor nesto radio sa njim a taj majstor mozda i nije toliko dobar,ja da radim u ovlastenom ne bi napustio pa otvaro "nekakav" servis vec bi pored sigurne plate marisavo jos na crno koju marku a i jos nesto ako neko radi u ovlastenom ne mora znaciti da je odlican majstor,imam lose iskustvo sa ovlastenim.
 
Član
brate ista stvar mi se desavala prije mjesec dana....uzmi ocisti turbinu..prljava je 100% ....i uzmi ocisti maf senzor.....kontakt sprejem...malo ovo ono...i vrati i prst u uho.....iz iskustva ti kazem....;)
 
Član
kao prvo momci su ozbiljni, imaju komplet opremljenu radionicu,i moras se najavit da bi dosao na red kao drugo ostavili su 4.5 sata, i uzeli 50 km, sto ni meni nije jasno zasto, ali krajnji rezultat je da kod mene nema vise safe moda, aa ni 50 km u dzepu :icon_smile: i jos nesto, cijelo vrijeme sam bbio prisutan dok su radili, i kolko su se izmucili.
 
Član
senzor temperature je oko 40 maraka,skoro ja mjenjao,auto nije nikako htjelo da ide,isto golf 4 al ne tdi,trzalo dam gas on nista,onda da sam sebi gas pa pritisci kvacilo pa se ugasi,ma havarija ziva,sve zute lampice se popalile :D
 
nokke je napisao(la):
brate ista stvar mi se desavala prije mjesec dana....uzmi ocisti turbinu..prljava je 100% ....i uzmi ocisti maf senzor.....kontakt sprejem...malo ovo ono...i vrati i prst u uho.....iz iskustva ti kazem....;)

ok hvala
a u srijedu se cisti turbina...danas sam zakazao termin :D


mb73 je napisao(la):
ljudi rade po supama pa im je uhar da zarde bilo sta na crnjaka na danasnjem vaktu ja ne bi skidao turbinu ni za 100 km a za utvrdzivanje kvara postoje parametri na dijagnostici ne mogu se neki kvarovi rjesavati preko neta jer postiji istih simptoma sa razlicitim kvarovima,lik koji je zapoceo temu nije bas puno podataka dao osim pajsera i da je majstor nesto radio sa njim a taj majstor mozda i nije toliko dobar,ja da radim u ovlastenom ne bi napustio pa otvaro "nekakav" servis vec bi pored sigurne plate marisavo jos na crno koju marku a i jos nesto ako neko radi u ovlastenom ne mora znaciti da je odlican majstor,imam lose iskustvo sa ovlastenim.

ovaj majstor ima mnogo iskustva
da je on los ne bi kod njeg uvijek bilo 5 auta ispred servisa
danas mi rekao posle prvog maja da ce cistiti turbinu....
ja ga molio da mi to rijesi prije on otkazao jednog a mene ubacio u srijedu jer i ja i stari servisiramo kod njeg...
covjek je preposten i ne bi nikad prevario....
zaposlio 2 covjeka ...
a zasto bi radio u ovlastenom kad ovdje moze zaraditi mnogo vise i biti svoj gazda
cak nekad napustiti i otici nesto ako ima hitno obaviti i ne moliti gazdu da te pusti sto vjerovatno neces doziviti iako on to slabo radi jer covjek radi kao sto bi se reklo puno parom....
 
Član
co'ek svoj gazda :cool: samo radi kod onoga u koga imas povjerenje i ko je posten :cool: ovlasteni servisi znaju biti jako bezobrazni sa cijenama i oni mogu da imaju slabije majstore nego neki koji nisu ovlasteni, ne mora znaciti sto je on ovlasteni sreviser da su kod njega najbolji i najiskusniji majstori. To govorim jer sam gledao kakvi sve levati rade po ovlastenim servisima ovdje kod nas :D
 
RS TURBO je napisao(la):
co'ek svoj gazda :cool: samo radi kod onoga u koga imas povjerenje i ko je posten :cool: ovlasteni servisi znaju biti jako bezobrazni sa cijenama i oni mogu da imaju slabije majstore nego neki koji nisu ovlasteni, ne mora znaciti sto je on ovlasteni sreviser da su kod njega najbolji i najiskusniji majstori. To govorim jer sam gledao kakvi sve levati rade po ovlastenim servisima ovdje kod nas :D

da bas tako a za ovog znam godinama i nikad nista lose nisam cuo
covjek je prost kad pricas sa njim i bas sve detaljno objasni takodjer postoji mogucnost gledanja dok mijenja sve na tvom autu...
cijene jesu malo vece nego obicni majstori ali tako i treba biti
naravno manje cijene su nego u ovlastenom
:D
ako nekom iz tuzle,kalesije,zivinica bude trebao majstor za vw i audi nek se javi ja cu mu objasniti gdje se tacno nalazi i dati broj :D
 
Top