turbina golf 4

turbina golf 4

teretanas je napisao(la):
tako ti je to kad kupujes auto iz Italije od svercera:D

nemora znaciti....
moze auto iz svake drzave biti lose a moze biti i dobro
sve zavisi kolko je neko odrzavao i kako ga je vozio
ja sam kupio ono sto sam ima priliku....
to se moglo desiti i sa autom kojeg je neko odrzavao u ovlastenom i normalno vozao jer ipak su ta auta mnogo presla km...
ali kazem gotovo je sad kupio sam moram ici dalje...
bitno je da je sve ostalo dobro...
ne fali pu pola motora :cool::cool::cool::cool:
 
Član
jarki moj samo ti odvuci tom liku nek odradi turbinu,pa onda probaj auto cuces kako zvizdi i sve govori stisni me :D a onda usput i taj senzor proimijeni nije to puno para :);)
 
dino_ze2 je napisao(la):
jarki moj samo ti odvuci tom liku nek odradi turbinu,pa onda probaj auto cuces kako zvizdi i sve govori stisni me :D a onda usput i taj senzor proimijeni nije to puno para :);)

izgleda da ce tako i biti
ciscenje i senzor 160 KM
jest da mi je puno jer sam ga tek kupio pa registrovao pa uradio mali servis i selene zadnje zamijenio i ewo sad ovo
ali to je max sto sad mogu odvojiti....

nego jos nisam dobio nikakve info o tom senzoru za temperaturu
:/
 
Član
@harli_team - citaj malo pazljivije, nigje nepise da je majstor gurao pajser izmedju lopatica turba

Trebao si zapisat broj greske bio bi nam od pomoci

elem taj senzor temperature... jel ti se desavalo kada da auto samo od sebe u leru podigne broj obrtaja na otprilike 1100-1200 obrtaja? Pa onda sam od sebe poslije nekog kraceg vremena vrati na standardne obrtaje tam negdje oko 950
 
Salas je napisao(la):
@harli_team - citaj malo pazljivije, nigje nepise da je majstor gurao pajser izmedju lopatica turba

Trebao si zapisat broj greske bio bi nam od pomoci

elem taj senzor temperature... jel ti se desavalo kada da auto samo od sebe u leru podigne broj obrtaja na otprilike 1100-1200 obrtaja? Pa onda sam od sebe poslije nekog kraceg vremena vrati na standardne obrtaje tam negdje oko 950

nije se nikad to desilo....
uvijek je oko 950 :D
 
Salas je napisao(la):
@harli_team - citaj malo pazljivije, nigje nepise da je majstor gurao pajser izmedju lopatica turba

Trebao si zapisat broj greske bio bi nam od pomoci

elem taj senzor temperature... jel ti se desavalo kada da auto samo od sebe u leru podigne broj obrtaja na otprilike 1100-1200 obrtaja? Pa onda sam od sebe poslije nekog kraceg vremena vrati na standardne obrtaje tam negdje oko 950

"kad je pregledao turbinu on kaze da je zakovala i pajser uvukao tamo i valjda one leptirice od turbine pokrenuo" na šta ti ovo liči?
 
Član
jest , u pravu si, al se poslije toga vodi diskusija kako je pajserom razradjivao nekakvu polugicu
 
Harli_team je napisao(la):
Salas je napisao(la):
@harli_team - citaj malo pazljivije, nigje nepise da je majstor gurao pajser izmedju lopatica turba

Trebao si zapisat broj greske bio bi nam od pomoci

elem taj senzor temperature... jel ti se desavalo kada da auto samo od sebe u leru podigne broj obrtaja na otprilike 1100-1200 obrtaja? Pa onda sam od sebe poslije nekog kraceg vremena vrati na standardne obrtaje tam negdje oko 950

"kad je pregledao turbinu on kaze da je zakovala i pajser uvukao tamo i valjda one leptirice od turbine pokrenuo" na šta ti ovo liči?
kako mislis na sta lici?
ja ne mogu strucno objasniti sta je radio uglavnom ono sto sam vidio kad je radio to sam napisao...
 
cogent_boy je napisao(la):
Harli_team je napisao(la):
Salas je napisao(la):
@harli_team - citaj malo pazljivije, nigje nepise da je majstor gurao pajser izmedju lopatica turba

Trebao si zapisat broj greske bio bi nam od pomoci

elem taj senzor temperature... jel ti se desavalo kada da auto samo od sebe u leru podigne broj obrtaja na otprilike 1100-1200 obrtaja? Pa onda sam od sebe poslije nekog kraceg vremena vrati na standardne obrtaje tam negdje oko 950

"kad je pregledao turbinu on kaze da je zakovala i pajser uvukao tamo i valjda one leptirice od turbine pokrenuo" na šta ti ovo liči?
kako mislis na sta lici?
ja ne mogu strucno objasniti sta je radio uglavnom ono sto sam vidio kad je radio to sam napisao...



Jarane SALAS je ispustio ovu rečenicu, pa sam mu samo potvrdio da je to radjeno. Ništa vezano za temu sad.

raspitaj se dobro, moj ti je savjet nemoj da ti ljudi uzimaju novac a ne napraviš ništa, danas svi nešto znaju ali u biti malo ko zna o čemu priča. javi mi se na pm pa ću ti predložiti nešto.
 
Član
Ako ti je majstor pajserom probao razraditi turbinu to nije uredu od njega jer ti je mogao nešto i oštetiti. Ta polugica ako je turbina uredu može se i sa rukom stinuti, treba malo uprti ali ide sa rukom to se pajserom nedira. Napisao sam ti da je meni na tom dijelu otišla membrana i ta polugica uopšte nije radila. Što se tiče senzora gore sam več spomenuo da mjeri tlak punjenja turbine u usisu i ako tlak punjenja nije uredu šalje signal u ECU i on ti blokira motor da se štagod ne razleti uslijed prevelikog pritiska turba i da se nalazi ili na interkuleru ili poslije njega gore na crijevu.
I da auto je dobar, nebitno od koga je kupljen, a sada što se tiče tih stvari oko turbine pa dešava se svima, netreba odmah dizati paniku.
 
pepi970 je napisao(la):
Ako ti je majstor pajserom probao razraditi turbinu to nije uredu od njega jer ti je mogao nešto i oštetiti. Ta polugica ako je turbina uredu može se i sa rukom stinuti, treba malo uprti ali ide sa rukom to se pajserom nedira. Napisao sam ti da je meni na tom dijelu otišla membrana i ta polugica uopšte nije radila. Što se tiče senzora gore sam več spomenuo da mjeri tlak punjenja turbine u usisu i ako tlak punjenja nije uredu šalje signal u ECU i on ti blokira motor da se štagod ne razleti uslijed prevelikog pritiska turba i da se nalazi ili na interkuleru ili poslije njega gore na crijevu.
I da auto je dobar, nebitno od koga je kupljen, a sada što se tiče tih stvari oko turbine pa dešava se svima, netreba odmah dizati paniku.

hvala na postu :D
dogovorio sam za srijedu da se radi pa ce abd u cetvrtak biti rezultati :D
 
Član
cogent_boy je napisao(la):
Kocka je napisao(la):
cogent_boy je napisao(la):
znam da ce biti postova "milion takvih tema"
znaci citao sam sve i sa razlogom otvaram jos jednu slicnu
imam golf 4 85 kw
i imam problem sa turbinom
znaci salje u safe mode
desavalo se prije 10-ak dana kad ugasim i upalim ide normalno
a sad svaki put isto dzaba gasim i palim....
znaci auto slabo vuce i ide do 3000 obrtaja mozda nekad malo vise....
majsor mi je rekao da je turbina zaprljana i treba je ocistiti i trazi mi 120 KM da to sredi....majstor je iskusan i dugo radio u nipexu,sad radi privatno....
da li je to puno i kako ce biti nakon toga,ne mislim odmah nego hocel se to vracati?
takodjer da napomenem citao sam slicnu temu na ovom forumu i jedan post ovako glasi
ako gasenjem i paljenjem auta normalno ide onda se moze samo turbina ocistiti i bice ok
a ako se to uvijek desava tj. kao kod mene onda je otisao neki dio u turbini koji treba zamijeniti i kosta 250 KM...vjerovatno je link htio reci da turbina mora ici na doradu...


zelim jos da napomene kad mi auto covjek spoji na laptop na instrument tabli izbaci da je otisao neki seznor temperature (ili senzor kontrole temperature tako nesto ako sam dobro zapamtio) koji on kaze nemoram mijenjati,mozda samo onako racunar izbacuje izbrisat cemo pa vidjeti sledeci put hocel ga biti i sledeci put na servisu isto izbacio a kaze ako hoces da zamijenimo 40 KM kosta...
e sad takodjer na ovom forumu nasao post na drugoj temi vezano za golf 4 problem sa turbinom kaze jedan post da je kod njegovog jarana otisao taj senzor i pravio problem kao sto ja imam i on ga zamijenio njega kostalo 25 KM i od tad nema problema...meni malo sumljiva prica...
kakve veze ima taj senzor za temperaturu sa vucom auta...
ili mozda ima?????
mozda dzaba budem cistio turbinu?
to se desilo zato sto je neko gusio auto ili auto dugo stojalo?
po vasim preporukama ovo auto ne treba spustati ispod 2000 obrtaja?

Meni je ovo zapelo za oko, ako je ovako onda MAF senzor 100%
maf senzor zar ne bi trebao izbaciti gresku na dijagnostici?
a ewo momci kazu ako je pajser upotrijebio onda 100% ciscenje turbine pomaze....
jos ni od koga nisam dobio odgovor za taj senzor za temperaturu sto je otisao....
za sta sluzi,sta ce se desiti ako ga ne zamijenim....


Harli_team je napisao(la):
Prijatelju nikako nije smio gurati pajser u lopatice turba, jer svaka lopatica je podešena na istu razdaljinu od susjedne, zakrivi li jednu, počne češati ili u najgorem slučaju zamahivati pri okretanju, ili češe stjenku iznutra, ali zamahiva lopatice su na jednoj osovini koja je 100% centrirana, zamahivanjem lopatica pokreće i osovinu za sobom, a pri tome stradavaju ležajevi i što se tiče turba tu je kraj, reparacija ili novi.

Slažem se s ovim kolegom da prvo kreneš od manjih sitnica tipa crijeva pa i do tog senzora kojeg pominješ. Uglavnom sretno, još samo info da reparacija u Samoboru se kreće oko 700 eur.

ouu 700 eura morao bi voziti ovako ili parkirati u garazu do sledece godine
nadam se da ce ciscenje pomoci....
cim ovo sredim javit cu sta je tacno bilo i kakvo je stanje posle toga...



za MAF izbaci gresku kao za turbo, ako auto slabo vuce i nece preko 3000 obrtaja taj senzor onda mora biti, to je simptom kvara MAF senzora
 
Kocka je napisao(la):
cogent_boy je napisao(la):
Kocka je napisao(la):
cogent_boy je napisao(la):
znam da ce biti postova "milion takvih tema"
znaci citao sam sve i sa razlogom otvaram jos jednu slicnu
imam golf 4 85 kw
i imam problem sa turbinom
znaci salje u safe mode
desavalo se prije 10-ak dana kad ugasim i upalim ide normalno
a sad svaki put isto dzaba gasim i palim....
znaci auto slabo vuce i ide do 3000 obrtaja mozda nekad malo vise....
majsor mi je rekao da je turbina zaprljana i treba je ocistiti i trazi mi 120 KM da to sredi....majstor je iskusan i dugo radio u nipexu,sad radi privatno....
da li je to puno i kako ce biti nakon toga,ne mislim odmah nego hocel se to vracati?
takodjer da napomenem citao sam slicnu temu na ovom forumu i jedan post ovako glasi
ako gasenjem i paljenjem auta normalno ide onda se moze samo turbina ocistiti i bice ok
a ako se to uvijek desava tj. kao kod mene onda je otisao neki dio u turbini koji treba zamijeniti i kosta 250 KM...vjerovatno je link htio reci da turbina mora ici na doradu...


zelim jos da napomene kad mi auto covjek spoji na laptop na instrument tabli izbaci da je otisao neki seznor temperature (ili senzor kontrole temperature tako nesto ako sam dobro zapamtio) koji on kaze nemoram mijenjati,mozda samo onako racunar izbacuje izbrisat cemo pa vidjeti sledeci put hocel ga biti i sledeci put na servisu isto izbacio a kaze ako hoces da zamijenimo 40 KM kosta...
e sad takodjer na ovom forumu nasao post na drugoj temi vezano za golf 4 problem sa turbinom kaze jedan post da je kod njegovog jarana otisao taj senzor i pravio problem kao sto ja imam i on ga zamijenio njega kostalo 25 KM i od tad nema problema...meni malo sumljiva prica...
kakve veze ima taj senzor za temperaturu sa vucom auta...
ili mozda ima?????
mozda dzaba budem cistio turbinu?
to se desilo zato sto je neko gusio auto ili auto dugo stojalo?
po vasim preporukama ovo auto ne treba spustati ispod 2000 obrtaja?

Meni je ovo zapelo za oko, ako je ovako onda MAF senzor 100%
maf senzor zar ne bi trebao izbaciti gresku na dijagnostici?
a ewo momci kazu ako je pajser upotrijebio onda 100% ciscenje turbine pomaze....
jos ni od koga nisam dobio odgovor za taj senzor za temperaturu sto je otisao....
za sta sluzi,sta ce se desiti ako ga ne zamijenim....


Harli_team je napisao(la):
Prijatelju nikako nije smio gurati pajser u lopatice turba, jer svaka lopatica je podešena na istu razdaljinu od susjedne, zakrivi li jednu, počne češati ili u najgorem slučaju zamahivati pri okretanju, ili češe stjenku iznutra, ali zamahiva lopatice su na jednoj osovini koja je 100% centrirana, zamahivanjem lopatica pokreće i osovinu za sobom, a pri tome stradavaju ležajevi i što se tiče turba tu je kraj, reparacija ili novi.

Slažem se s ovim kolegom da prvo kreneš od manjih sitnica tipa crijeva pa i do tog senzora kojeg pominješ. Uglavnom sretno, još samo info da reparacija u Samoboru se kreće oko 700 eur.

ouu 700 eura morao bi voziti ovako ili parkirati u garazu do sledece godine
nadam se da ce ciscenje pomoci....
cim ovo sredim javit cu sta je tacno bilo i kakvo je stanje posle toga...



za MAF izbaci gresku kao za turbo, ako auto slabo vuce i nece preko 3000 obrtaja taj senzor onda mora biti, to je simptom kvara MAF senzora




nije izbacio gresku za maf nego za senzor temperature ...
 
BHT Ovisnik
nisam citao komentare,ali neki dan bio u majstora,kad identican problem bio s jednom astrom H tdci,isto svatko kaze turbina turbina,ocistio klapne te neznam koja crijeva,znam da idu na turbinu i gdje li vec,toliko se gareži nakupilo da nemozes vjerovati,pitanje je kako je uopce zrak dolazio,kad je ponovo to sve ocistio pun gas,izbaci crnilo iz auspuha i puni do blkade,ponovo se pocela i turbina vrtiti,jos malo zezanja s dijagnostikom i problem je bio rijesen,on radi u jednom ovlastenom servisu,a drugi mehanicar u drugom,ovaj drugi kaze nikad ne bi vjerovao da ce se s tim rijesiti problem,jos je nesto uglavnom morao cistiti,uglavnom znam da turbina nije dirana,a problem rijesen;)
 
Top