Turbina baca u safe mode

Turbina baca u safe mode

Član
Prije godinu dana pri brzini od 145 km/h turbina se jednostavno ugasila "safe mode" ugasio sam auto i upalio i sve ok. Zatim ponovo nakon nekog vremena i na manjoj brzini isti slucaj... onda godinu dana poslije kad su poceli minusi pri normalnoj gradskoj voznji ponovo isti problem, sutradan upalim auto nisam ni krenuo turbina je vec bila ugasena... Ne znam da li je to znak za uzbunu jer nemam nikakvih drugih problema sa njom (Dobro vuce, ne pusi i ne trosi ulje) osim sto ispusta cudan zvuk pri OTPUSTANJU gasa i pri saltanju brzina (2-3,3-4). Dijagnostika ne izbacuje nikakvu gresku.. jedino sto mi preostaje je da odvezem da mi skinu turbinu i pogledaju sta je u pitanju a mozda cak i nije do nje ne znam ... da li neko ima neka slicna iskustva.. Auto je golf V 2006 god 1.9 77kw .. Mislim da nikad ranije nije radjena turbina
 
Član
Moras najprije pogledati sva vakum crijeva, vjerovatno je i naceto koje pa i to moze zajebavat. Spojiti na dijagnostiku, pogledat greske i eventualno napraviti logove u voznji pa pregledat. Tad ce sve biti jasnije
 
Top