Tup udaram prilikom dodavanja gasa

Tup udaram prilikom dodavanja gasa

Član
Zdravo, vec par dana mi se desava ovaj problem na Passat 6 1.9 2007. Znaci kada sam u prvoj ili drugoj brzini, prilikom svakog dodavanja gasa osjetim ne previse intenzivan tup udarac negdje ispod u prednjem dijelu. Kada mjenjam brzine, sve uredno, ali cim sam u prvoj ili drugoj kad prebacim dam gas, pustim gas, i prilikom samog davanja gasa osjetim taj "udarac". Skoro svaki put, mozda se ne desi kad vrlo njezno dam gas. Sta bi mogao biti problem? Na vecim brzinama ne osjetim da udara.
 
Član
Kakav ti je onaj donji nosač motora?On upravo sprečava kretanje motora napred nazad,a to kretanje se dešava kod dodavanja i otpuštanja gasa.
 
Član
Kakav ti je onaj donji nosač motora?On upravo sprečava kretanje motora napred nazad,a to kretanje se dešava kod dodavanja i otpuštanja gasa.

mjenjao nosac prije mjesec zbog drugih razloga, nosac motora (onaj srednji, "glavni" mislim da je to taj donji) i mjenjaca. U principu meni nista ne lupa u smislu jakog udaranja, vec udarac tipa "ck ck ck".....
 
Član
Druze sto se tice mjenjanja nosaca motora bas toga sto sprecava ljuljanje motora naprijed nazad mnogi ga nabijanjem u kuciste ostete i cuje se a nov. Prvo provjeri uprazno da dodas gas u leru vidi lupka li.
 
Član
Probaj kad auto stoji u mjestu rukom okrenut kotač naprid nazad vidi ima li kakav neobican zvuk da provjeris kineticke.
 
Član
provjeri homokineticki zglob. Kod mene je u voznji kada pustam kvacilo (kod mjenjanja brzina) cuo se tup udarac. Na kraju se ispostavilo da je homokineticki.
 
Član
Druze nebih ti znao vise sta da radis bez dizalice ili kanala ali mislim da taj nosac nije postavljen pravilno ili je ostecen prilikom montaze.
 
Član
Da....a jebga nista odvucu nek provjeri ali cudno mi da je nosac iz razloga sto uopce ne trese motor jednavno osjetim "ck ck ck" kad dodam gas u drugoj nije to ni neki udarac ni trzaj pravo cudno.
 
Član
Ako se cuje ck ck ck provjeri zamajac (flywheel) isti zvuk se javljao kod mene ali na hladan motor.

Skickat från min HUAWEI GRA-L09 via Tapatalk
 
Član
Druze sto se tice mjenjanja nosaca motora bas toga sto sprecava ljuljanje motora naprijed nazad mnogi ga nabijanjem u kuciste ostete i cuje se a nov. Prvo provjeri uprazno da dodas gas u leru vidi lupka li.

Izgleda da si ti bio upravu. Odvucem auto danas, prvo kaze seleni. Jesu bili losi znao sam (mada nisu za zamjene) kaze ajde to da promjenimo, mada sam znao da to ne uzrokuje moj problem al ajd ionako ih trebam mjenjat. Promjenio, opet isto. Onda je skonto da je problem nedavno stavljen nov nosac motora. U petak ce ga reklamirat pa cemo vidjet jel to bio problem.
 
Član
Valjda ce proc reklamacija da ne moras drugi kupovat. Pozdrav do iduceg puta rado cu pomoci ako mogu
 
Top